Šobrīd Daugavpilī

Anastasijas Sazankovas ziedu fantāzijas tiks prezentētas jubilejas izstādē Kultūras ziņas

537
Anastasijas Sazankovas ziedu fantāzijas tiks prezentētas jubilejas izstādē

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) vasaras beigās, piektdien, 2019.gada 30.augustā plkst. 17.30, tiks atklāta dzejnieces un mākslinieces, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas un Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedres Anastasijas Sazankovas personālizstāde “Ziedu fantāzijas”. Tā būs viņas jubilejas izstāde, jau 20. pēc skaita.

Anastasija Sazankova dzimusi Vitebskas apgabalā. Pabeigusi medicīnas profesionālo skolu Polockā, pēc tam Valsts medicīnas universitāti Minskā, Tālmācības tautas mākslas universitāti Maskavā. Visu savu dzīvi strādājusi par ārstu un pat ir izdevusi grāmatu par ārstniecības augiem. Viņa aktīvi piedalās pilsētas sabiedriskajā dzīvē, glezno, raksta dzejoļus, publicē grāmatas.

A.Sazankova – daudzpusīga personība un talantīgs cilvēks, produktīva māksliniece, kura bieži viesojas Baltkrievu namā, kur ir notikušas jau vairākas viņas mākslas darbu izstādes un grāmatu prezentācijas. Anastasijas Sazankovas gleznas ir piepildītas ar gaišo mīlestību pret dzimto Baltkrieviju un tās unikālo dabu.

Kārtējās izstādes tēma – ziedi, kurus māksliniece mīl ar visu dvēseli. Tāpēc arī skatītāju uzmanībai tiks prezentēti vairāk nekā 50 mākslas darbi dažādās tehnikās, kurus apvieno unikālā gaisma, siltums un maigums. Iepazīšanās ar gleznām notiks mūzikas un dzejas pavadījumā.

            Gleznu izstāde “Ziedu fantāzijas” būs apskatāma BKC līdz 2019.gada 31.oktobrim pēc adreses: Alejas iela 68-1A, Daugavpils. Ieeja bezmaksas.

     Pasākuma laikā tiks veikta filmēšana un fotografēšana.

         

 

 

Informācija sagatavota:

Baltkrievu kultūras centrs,

Metodiķe Marija Pometjko

T. 654 24695, 29811969, marija.pometjko@inbox.lv