Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils aicina uz “Plašās Masļeņicas” svētkiem Kultūras ziņas

272
Daugavpils aicina uz “Plašās Masļeņicas” svētkiem

Šī gada 29. februārī plkst. 12.00 Daugavpilī, Vienības laukumā, notiks tradicionālā ,,Plašās Masļeņicas” svētku svinēšana. Pavadot ziemu, ikviens tiek aicināts jautri nosvinēt šos krāšņos svētkus.

Ik gadu Daugavpilī, ievērojot senās slāvu tradīcijas, plaši un krāšņi tiek atzīmēta Masļeņica jeb ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki. Svētkus svin, lai sagaidītu sauli pēc ziemas atgriežamies.

Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes atbalstu sagatavoja īpaši piesātinātu koncertprogrammu ar Latvijas, Lietuvas un Krievijas mākslinieku piedalīšanos. Vienības laukumā viesus izklaidēs draiskie skomorohi. Koncerts iesāksies ar Sanktpēterburgas folkloras kopas "Kalina krasnaja" uzstāšanos. Ciemiņi uz Daugavpili atveda īpašu programmu, lai varētu jautri nosvinēt Masļeņicu. Vēlāk ar savu meistarību, skatītājus iepriecinās pārējie koncerta dalībnieki: Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nama bērnu folkloras ansamblis ,,Zdravinka”, Visaginas Kultūras centra krievu vokālais ansamblis “Rodnik”, Latviešu kultūras centra ansamblis “Retro”, Baltkrievu kultūras centra kora kapella “Spadčina”, Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola – licējs “Balaguri”, bērnu vokālais ansamblis “Pumpuriņi”, fitnesa studija “Zumba Fitness”, cirka un deju studija ,,Vivat”, svarcelšanas sportisti no Daugavpils Būvniecības tehnikuma.

Pasākumā uzstāsies arī Krievu kultūras centra kolektīvi: folkloras ansamblis “Rusiči” un “Slavjanka”, vīriešu vokālais ansamblis “Vdohnovenije”, sieviešu koris “Maļinovij zvon”, deju kolektīvs "Uzori”, bērnu vokālais ansamblis “Ruskije karagodi”.

Masļeņicu vienmēr svin ar cienastiem - tā ir sena slāvu tradīcija. Pasākuma laikā lielie un mazie pasākuma viesi cienāsies ar pankūkām, kā arī ar bulciņām un saldo tēju.

Pasākuma laikā ikviens varēs iesaistīties spēlēs un atrakcijās, būs vizināšanās ar zirgiem bez maksas, dažādi konkursi un jautra loterija. Spēļu sektorā tiks piedāvāta svētku izklaides programma ar dažādām krievu tautas spēlēm, ko rīko Sporta pārvalde. “Plašās Masļeņicas” svētkos interesantas aktivitātes varēs atrast ikviens. Tie, kas vēlas sevi iemūžināt fotoattēlā, būs pieejams fotostends, kas piedāvās plašu krievu tautas tērpu izvēli. Vīrieši varēs pārbaudīt savu spēku  “laimes akā”, kur varēs iegūt laimestus.

Svētku kulminācijā notiks tradicionālās četru metru augstās salmu lelles, kas simbolizē ziemu, dedzināšana, tādējādi sadedzinot visas bēdas un nelaimes

Netrūks gardumu arī Rīgas ielas tirdziņā, kas norisināsies 29.februārī no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00  ielas gājēju posmā, tas solās būt īpaši plašs un daudzveidīgs.

Masļeņicas svētkus rīko Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde un Krievu kultūras centrs. Ieeja brīva.

Aicinām ,,Plašo Masļeņicu” svinēt kopā!

 

Informāciju sagatavoja:

Agrita Jasāne

Daugavpils pilsētas pašvaldības

tūrisma attīstības un informācijas aģentūras

vecākā eksperte tūrisma jomā

Tālr.: +371 65422818; +371 26444810

E-pasts: turisms@daugavpils.lv

Web: www.visitdaugavpils.lv

Facebook: www.facebook.com/Daugavpils.travel

                www.facebook.com/Daugavpils.cietoksnis

                www.facebook.com/SmakovkasMuzejs