Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 14.05.2021, 14:42

«Zemes sāls» – Māla mākslas centrā skatāma tēlnieces Jeļenas Volkovas piemiņas izstāde

17. jūnijā Daugavpils Māla mākslas centrā atklāta tēlnieces, mākslinieces un grafiķes Jeļenas Volkovas (1949-2019) izstāde «Zemes sāls». Tēlniece ir radījusi daudzas skulptūras, kas rotā mūsu pilsētu, un šī ir pirmā viņas piemiņai veltīta izstāde. Ekspozīcijā skatāmas skulptūras no dažādiem materiāliem: marmora, granīta, bronzas, koka, ģipša, betona, kā arī grafika. Šo izstādi kūrēja mākslinieces dēls Dmitrijs Jakimčuks, kurš prezentēja savas mātes mantojumu. Pārējie darbi atvesti no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja fondiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 65
Stropu pludmalē ar mūziku skanot

Jaunatnes nodaļa 18.jūnijā no plkst. 15.00 līdz 19.00 Stropu pludmalē Daugavpils pilsētas svētku ietvaros organizē pasākumu Muzikālais pavadījums” ar dīdžejiem, lai pludmales apmeklētājiem uzlabotu noskaņojumu. Jaunatnes nodaļa novēl patīkamu atpūtu un sauļošanos!

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 77
Daugavpils var kļūt par kolorītāko Eiropas kultūras galvaspilsētu

Piektdien, 18.jūnijā, plkst. 13.00-14.30 notiks sabiedrisko organizāciju iniciēta tiešsaistes diskusija “Kāpēc Daugavpils var kļūt par kolorītāko Eiropas kultūras galvaspilsētu?”, kuras ietvaros dažādu jomu pārstāvji aicināti dalīties pārdomās par Daugavpils izaicinājumiem kandidējot uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, kā arī diskutēt par šī titula nozīmīgumu Daugavpils un Latgales turpmākajā izaugsmē. Diskusijai varēs sekot Daugavpils 2027 Facebook kontā. Diskusija notiks latviešu, krievu un latgaliešu valodās.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 99
Ieskats patvāru skatlogā

Daugavpils pilsētas pašvaldības Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra turpina tradīciju veidot izstādi “Skats no loga” Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos. Šoreiz skatlogos Rīgas ielā 22a var aplūkot Daugavpils Novadpētniecības un Mākslas muzeja patvārus no muzeja krājuma.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 88
Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs ver durvis bērnu nometnēm

No 17. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs piedāvā ekskursijas bērnu nometnēm. Ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās.

LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs bērnu nometnēm piedāvā interaktīvu ekskursiju “Iepazīsti un izmēģini centra sniegtās iespējas!”. Tās laikā būs

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 99
Pepija Garzeķe viesojas Jaunbūves bibliotēkā

No 15. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, Daugavpilī) ir pieejama interaktīva izstāde “Sveicam Pepiju!”. Tā tapusi par godu zviedru rakstnieces Astridas Lindgrēnes radītā literārā tēla Pepijas Garzeķes 75 gadu jubilejai. Izstāde tiek piedāvāta ar Zviedrijas Karalistes vēstniecības Latvijā un Zviedru

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 76
Pilsētas svētkos suminās Zelta un Dimanta kāzu jubilārus

Svētdien, 20. jūnijā Daugavpils dzimtsarakstu nodaļā tiks godināti zelta un dimanta kāzu jubilāri.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 210
Šodien sākam svinēt Daugavpils pilsētas svētkus

No 15. līdz 20. jūnjam notiek Daugavpils pilsētas svētki. 15. un 16. jūnijā  mikrorajonus ieskandinās pūtēju orķestris “Daugava”.  18., 19., un 20. jūnijā  Novadpētniecības un mākslas muzejs ielūdz  bezmaksas apmeklēt  ekspozīcijas un izstādes. 19. un 20. jūnijā pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs izmantot  sabiedrisko transportu bez maksas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 2827
Tēlnieces Jeļenas Volkovas piemiņas izstāde ”Zemes sāls”

No 17. jūnija Daugavpils Māla mākslas centrā būs skatāma talantīgās tēlnieces, mākslinieces un grafiķes Jeļenas Volkovas izstāde. Šī ir pirmā tēlnieces piemiņai veltīta izstāde, kuras ekspozīcijā skatāmās skulptūras no dažādiem materiāliem kā marmors, granīts, bronza, koks, ģipsis, betons, kā arī grafikas darbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 190
Bibliotēka sagatavojusi pasākumus bērnu un jauniešu vasaras nometnēm

No 15. jūnija Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles piedāvā virkni pasākumu bērnu un jauniešu vasaras nometņu grupām. Pasākumi lielākoties tiek rīkoti tiešsaistē, tomēr daži no tiem ir pieejami arī klātienē, ārpus telpām. Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās. Pasākumu programma skatāma

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 78
GEO: laikmetīgā glezniecība Rīgas mākslas telpā

No 5. jūnija līdz 25. jūlijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” (Kungu ielā 3, Rīgā) skatāma laikmetīgās glezniecības izstāde “GEO”, ko veido Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas darbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 152
Bibliotēka svin pilsētas dzimšanas dienu ar fotoizstādi “Daugavpils bibliotekāra acīm”

Suminot Daugavpili 746. dzimšanas dienā, no 9. līdz 30. jūnijam Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centra logos (Rīgas ielā 22a, pie ieejas bibliotēkā no Ģimnāzijas ielas) un bibliotēkas tīmekļa vietnē www.lcb.lv skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas un filiāļu darbinieku fotoizstāde “Daugavpils bibliotekāra acīm”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 170
Muzejs atsāk darbu un aicina baudīt  Māra Čačkas “Klātienes dialogus”

5.jūnijā, pēc vairāk kā pusgadu ilga pārtraukuma, individuālajiem apmeklētājiem durvis vēris Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8). Par godu ilgi gaidītam atkalsatikšanās brīdim, no 7.jūnija šeit skatāma mākslinieka Māra Čačkas lielformāta darbu personālizstāde “Klātienes dialogi”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 125
Daugavpils publiskās bibliotēkas paplašina pakalpojumu klāstu

No 8. jūnija Latgales Centrālajā bibliotēkā un tās filiālēs ir mainīta lietotāju apkalpošanas kārtība un atjaunota vairāku pakalpojumu pieejamība.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 134
Četri metri keramisku skābekļa sapņu

No 8. jūnija stikla galerijā “4METRI” (Daugavpils cietoksnis, Hospitāļa iela 8) skatāma Olgas Melehinas un Kaspara Geiduka ekspozīcija “Skābekļa sapņi”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 341
Māra Čačkas personālizstāde “Klātienes dialogi” atvērta apmeklētājiem

Līdz ar muzeju un mākslas telpu atvēršanos individuāliem apmeklētājiem Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 7. līdz 27. jūnijam skatāma mākslinieka Māra Čačkas lielformāta darbu personālizstāde “Klātienes dialogi”

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 189
Daugavpils iesniedz  Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu un pirmo pieteikuma grāmatas eksemplāru dāvina bibliotēkai

Ceturtdien, 3. jūnijā  Daugavpils  savu Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikumu iesniedza Latvijas Republikas Kultūras ministrijā un  šodien pieteikuma grāmatas signāleksemplāru simboliski nodeva  daugavpiliešu rīcībā – Latgales Centrālajā bibliotēkā. Pa eksemplāram latviešu un angļu valodā ceļos arī uz gaismas pili – Latvijas Nacionālo bibliotēku. 

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 372
Daugavpils iesniedza pieteikumu konkursā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu

2020.gada izskaņā Daugavpils uzsāka cīņu par “Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027”goda titulu. Vairāku mēnešu garumā, sadarbojoties pilsētas kultūras iestādēm, māksliniekiem, radošajām apvienībām un daudzām jo daudzām organizācijām un nevienaldzīgajiem daugavpiliešiem, kā arī visa Latgales reģiona kultūras sektora pārstāvjiem tapa kultūras programma, kuras pamatmērķis ir rast un radīt kopīgu valodu jeb Lingua Franca, vienlaikus akcentējot visu to labāko un neparastāko, kas atrodams pilsētas un visa Latgales reģiona kultūrtelpā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 145
KONCERTS DAUGAVPILS SINFONIETTA ceļā uz Eiropas kultūras galvaspilsētu

Orķestris “Daugavpils Sinfonietta” turpina savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu VELTĪJUMS.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 202
Jaunbūves bibliotēkā skatāma Žannas Orlovas izstāde “Manas dvēseles krāsu ceļš”

No 5. jūnija līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) skatāma Žannas Orlovas gleznu izstāde “Manas dvēseles krāsu ceļš”. Radošie darbi, kuros ir attēlotas dabas ainavas un Daugavpils pilsētas skaistākās vietas, atklāj amatiermākslinieces izjūtas un apkārtējās pasaules uztveri.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 109