Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 23.09.2020, 14:12

Droša ''Muzeju nakts 2021'' Daugavpilī

Maijs ir mēnesis, kad tradicionāli visā Eiropā izskan starptautiskā akcija «Muzeju nakts», bet COVID-19 pandēmija jau otro gadu pēc kārtas nedod eiropiešiem iespēju pilnā mērā izbaudīt šos svētkus. Muzeji Latvijā joprojām ir aizvērti apmeklētājiem un pasākumi nedrīkst būt organizēti. Tomēr tas nenozīmē, ka «Muzeju nakts» būs pilnīgi atcelta, kā tas notika 2020. gadā. Šoreiz akcija notiks 15. maijā un norisināsies nestandarta formātā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 96
Zīmējumu konkurss “Es mīlu Daugavpili”

Tuvojoties starptautiskai bērnu aizsardzības dienai 1.jūnijā un sagaidot Daugavpils pilsētas 746 dzimšanas dienu, Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra, sadarbībā ar daudzbērnu ģimeņu biedrību “Lielas ģimenes”, rīko bērnu zīmējumu konkursu “Es mīlu Daugavpili”. Konkursā tiek aicināti piedalīties Daugavpils pilsētas daudzbērnu ģimeņu (3 un vairāk ) bērni līdz 18 gadu vecumam, kā arī biedrības “Lielas ģimenes” biedru bērni. Konkursa mērķis ir popularizēt Daugavpili kā tūrisma galamērķi, kā arī rosināt bērniem patriotismu un interesi par savu pilsētu un  dažādām tūrisma aktivitātēm.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 131
Akcija “Muzeju nakts 2021” Daugavpilī

2021. gada 15. maija vakarā, kaut arī neierastā formā, Daugavpilī notiks akcija “Muzeju nakts 2021”

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 442
Apmācību semināru cikls kultūras jomas darbiniekiem

No 2021. gada 17. maija līdz 14.jūnijam Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde organizē tiešsaistes apmācību semināru ciklu Latgales kultūras iestāžu darbiniekiem un radošo industriju pārstāvjiem “Komunikācija. Dizaina domāšana. Radošums. Sadarbība.”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 276
Bibliotēkā skatāma Bērnu mākslas skolas izstāde “Daugavpils: aiz, virs, ap, zem, pirms…”

Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros līdz 31. maijam skatāma Profesionālās izglītības kompetenču centra (PIKC) Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas (DDMV) “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu rudens plenēra darbu izstāde “Daugavpils: aiz, virs, ap, zem, pirms…”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 115
Krievu kultūras centrā norisināsies ''Muzeju dienas''

Starptautiskās muzeju dienas un Eiropas muzeju nakts ietvaros Krievu kultūras centrs izsludina tiešsaistes pasākumu sēriju, kas veltīta šiem svētku pasākumiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 61
Virtuālais ģimeņu konkurss “Trāpi simtniekā!”

Starptautiskajā ģimenes dienā esi kopā ar saviem mīļajiem un piedalies ģimeņu komandu prāta spēlē – “Trāpi simtniekā!”

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 113
MUZEJA PAGALMS ATVĒRTS MĀTES DIENAI UN MĀKSLAS DIENĀM

Atzīmējot Mātes dienu un Mākslas dienas, apmeklētājiem atvērts Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalms. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, pilsētnieki aicināti izbaudīt pavasara noformējumu pagalmā, savukārt, bērniem ir iespēja sagatavot pārsteigumu Mātes dienā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 158
Eiropas diena Latgales Centrālajā bibliotēkā

Atzīmējot Eiropas dienu, Latgales Centrālās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts piedāvā tiešsaistes viktorīnu “Pārbaudi sevi! Cik daudz Tu zini par Eiropas Savienību?”. Interesentiem būs iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Eiropas Savienību, tās vēsturi un simboliem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 83
Zināmi Māmiņu dienas radošo darbu konkursa rezultāti

Noslēdzies Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra organizētais konkurss “Thank You, Mommy!” (latv. – Paldies Tev, Māmiņ!), kas tika veltīts Mātes dienai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 72
Raivja Mileiko fotoizstāde “Tās zemes ieskautais”

Līdz 31. maijam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centra (Rīgas ielā 22a, 2.stāvā) apmeklētāji var aplūkot jaunā fotogrāfa Raivja Mileiko pirmo personālizstādi “Tās zemes ieskautais”. 16 fotogrāfijās iemūžinātas dabas ainavas un pilsētvide.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 50
Valsts svētkos godināti izcilākie daugavpilieši

4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31.gadadienā, Daugavpilī norisinājās virkne patriotisku norišu, kas bija veltītas garajam un pārbaudījumu pilnajam ceļam uz valstiskuma atgūšanu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 161
Krišjāņa Barona grāmata “Mūsu tēvzemes aprakstīšana” Latgales Centrālās bibliotēkas krājumā

Latgales Centrālā bibliotēka no Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bibliotēku attīstības institūta Bibliotēku konsultatīvo centru bezatlīdzības lietošanā ir saņēmusi atkārtoti izdoto Krišjāņa Barona un viņa laikabiedru – Krišjāņa Valdemāra un Jura Alunāna – 1859. gadā sarakstīto grāmatu “Mūsu tēvzemes aprakstīšana un daži pielikumi īsumā saņemti”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 71
Bērnu konkurss: zīmējam pēc Vasiļa Vitkas dzejoļiem, stāstiem un mīklām!

Daugavpils pilsētas domes Baltkrievu kultūras centrs aicina pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas grupu audzēkņus un skolēnus piedalīties zīmējumu konkursā “Vasiļa Vitkas brīnišķīgā pasaule” pēc baltkrievu rakstnieka un dzejnieka darbiem, veltītu autora 110.gadadienai. Noslēgumā notiks uzvarētāju apbalvošana un labāko darbu izstāde 2021.gada 17.maijā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 34
Marka Rotko mākslas centrs sagatavoja kolekcijas dārgumus un īpašu “anti-stresa” sienu

Šī gada aprīlī Marka Rotko mākslas centrs nosvinēja savu 8. dzimšanas dienu. Ar Covid-19 saistīto ierobežojumu dēļ iestāde joprojām ir slēgta apmeklētājiem, taču mākslas centram ir ko parādīt saviem viesiem, kas kādreiz noteikti drīkstēs nākt ciemos – ir pabeigti daudzi atjaunošanas darbi un pilnībā nomainīta "A" bloka ekspozīcija, kas iepriekš bija veltīta abstraktā ekspresionisma meistara radošajam ceļam. Tagad šī telpa ir pārvērsta par pastāvīgo ekspozīciju "Atrasts kolekcijā", kas ir sava veida "mākslas centra dienasgrāmata", kuras pirmās lapaspuses atspoguļo nu jau tālo 2005. gadu, kad notika pirmais starptautiskais glezniecības simpozijs "Marks Rotko".

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 116
DAUGAVPILS DEJU GRUPA “FACTORY KINGZ” SAŅEM DEJAS BALVU

Ceturtdien, 29. aprīlī Dejas balvas ceremonijā Dailes teātrī, kas bija vērojama tiešraidē, pasniegtas balvas par 2019. – 2020. gada izcilākajiem sasniegumiem dejas nozarē, informē Latvijas Dejas informācijas centra pārstāvi. Starp Dejas balvas laureātiem ierindojās arī Daugavpils deju grupa “Factory Kingz”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 110
CEĻĀ UZ 1990. GADA 4. MAIJU

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sagatavoja īpašu virtuālo stāstījumu “Ceļā uz 1990. gada 4. maiju”, kas atspoguļo virzību uz Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanu un ar to saistītiem notikumiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 125
Baltā galdauta svētki Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs

Kopš 2016. gada visā Latvijā un ārpus tās iedzīvotāji ir aicināti uzklāt baltu galdautu un sēsties pie lielā saimes galda, lai atzīmētu Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu. Arī Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles piedāvā tematisku pasākumu programmu, lai katrs atsevišķi, bet tomēr kopā svinētu brīvības svētkus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 127
Atrasts kolekcijā: Izcilības no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma pastāvīgajā ekspozīcijā

Tiklīdz tas būs iespējams, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā būs apskatāma jaunizveidotā pastāvīgā ekspozīcija.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 91
DAUGAVPILS SINFONIETTA tiešsaistes koncertciklā ''Veltījums''

Orķestris Daugavpils Sinfonietta turpina savu tiešsaistes koncertu ciklu ar kopējo nosaukumu "Veltījums". Šoreiz – 4. maijā koncerts veltīts Latvijas neatkarības atjaunošanas dienai. Koncertā skanēs latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 183