Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 23.09.2020, 14:12

Noslēdzies III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss

2021.gada 7.-11. janvārī Daugavpilī norisinājās III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss, kurā par uzvaru sacentās ap 2 000 jauniešu no 15 pasaules valstīm: ASV, Bulgārija, Baltkrievija, Gruzija, Horvātija, Kazahstāna, Krievija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Moldova, Polija, Rumānija, Zviedrija un Ukraina.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 174
Poļu kultūras centrs aicina piedalīties Mākslinieciskās kulinārijas konkursā ''Ziema uz šķīvja''

Beidzot ir klāt īstā ziema, kad var baudīt ziemas priekus! Sniegs dod iedvesmu arī skaistiem darbiem. Poļu kultūras centrs aicina piedalīties Mākslinieciskās kulinārijas konkursā "Ziema uz šķīvja".

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 180
No 12. janvāra Latgales Centrālā bibliotēka un tās filiāles atsāk darbu

Saskaņā ar 2021. gada 7. janvāra grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” un Kultūras ministrijas vadlīnijām bibliotēku darbībai Latgales Centrālā bibliotēka (LCB) un tās filiāles no 12. janvāra atsāk lietotāju apkalpošanu klātienē, lai nodrošinātu grāmatu izsniegšanu un saņemšanu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 124
Notiks 2 semināri nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanai

Lai stiprinātu Latgales kultūras dzīves organizatoru un Latgales kultūras biedrību pārstāvju zināšanas nemateriālā kultūras mantojuma un amatniecības prasmju saglabāšanā, Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, biedrība „Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs” un Latgales plānošanas reģions 2021. gada 14. un 25.janvārī rīko divus Latgales reģionam nozīmīgus tiešsaistes seminārus "LATGALES TRADĪCIJU ILGTSPĒJA MŪSDIENU VIDĒ".

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 131
Ziemassvētku dziesmu konkursu aicina vērot tiešsaistē

No 7. līdz 11. janvārim Daugavpilī norisinās III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss, par uzvaru kurā sacenšas vairāk nekā 2 000 jauniešu no 15 pasaules valstīm. Un, lai gan koncerti šoreiz nenotiek ierastajā formātā, vērot vokālistu sniegumu var ikviens mūzikas cienītājs.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 247
Daugavpils radošos aicina līdzdarboties pilsētas kultūras stratēģijas un Eiropas kultūras galvaspilsētas pieteikuma sagatavošanā

2021.gada 15.janvārī pulksten 10.00 notiks tiešsaistes seminārs “Daugavpils kā starptautiski atpazīstamas pilsētas nākotnes veidošana”, kurā aicināti piedalīties Daugavpils kultūras institūciju un radošo organizāciju pārstāvji, kas ieinteresēti līdzdarboties Daugavpils unikālā kultūras piedāvājuma Eiropai attīstīšanā!

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 203
Izsludināta pieteikšanās Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei “Legalizētās fantāzijas”

Jau par tradīciju kļuvusī ikgadējā Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā aicina paplašināt savas atļaušanās robežas, veidojot un piesakot darbus “Legalizēto fantāziju” tematiskajam lokam.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 135
III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss Daugavpilī

2021.gada 7. – 11. janvārī Daugavpilī norisināsies III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss, kurā šogad dažādās grupās kopā piedalīsies ap 2000 dalībnieku no 66 koriem, vokāliem ansambļiem un duetiem, kā arī 81 solists.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 284
Sākas „Muzikālās bankas 2020” fināla balsojums par gada vērtīgāko dziesmu

Otrdien, 5. janvārī, sākas fināla balsojums par gada vērtīgāko popa un roka dziesmu Latvijas Radio 2 rīkotajā aptaujā „Muzikālā banka 2020”. Līdz 18.janvārim 25 fināla dziesmas vērtē klausītāji un Muzikālās bankas žūrija, bet no 19.līdz 26.janvārim balsojums turpināsies vairs tikai par 15 dziesmām. Balsošana notiek mājaslapā muzikalabanka.lv. Gada vērtīgāko dziesmu noskaidros klausītāju balsojums „Muzikālās bankas 2020” apbalvošanas ceremonijas laikā. Tā notiks 30.janvārī, plkst.21.15 tiešraidē Latvijas Radio 2 un LTV1, kā arī „Muzikālās Bankas” Facebook kontā. 

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 347
Pieejama multimediju resursa “Dziesmotā Latgale” jaunā versija

Noslēdzies Latgales Centrālās bibliotēkas īstenotais projekts “Multimediju resursa “Dziesmotā Latgale” jaunas versijas izveide”. Projekta galarezultāts sekmē zīmīgas Latgales kultūras mantojuma daļas saglabāšanu digitālajā vidē, papildina Latgales kultūras vēsturei veltīto elektronisko resursu krājumu un popularizē kordziedāšanas tradīciju Latgalē un Latvijā. Projektu finansiāli atbalstīja Latgales reģiona attīstības aģentūra, Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas valsts meži”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 80
III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss Daugavpilī

2021.gada 9.janvārī Daugavpilī norisināsies III Starptautiskais Jauno dziedātāju Ziemassvētku dziesmu konkurss.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 260
Muzeja darbinieki ziedo akcijai „Eņģeļi pār Latviju”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja darbinieki noslēdza 2020. gada darba cēlienu ziedojot labdarības akcijai „Eņģeļi pār Latviju”, lai atbalstītu daugavpilieti Mariju un citus bērnus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 41
Bibliotēka piedāvā saņemt e-pastā skenētus iespieddarbu fragmentus

Lai sniegtu atbalstu iedzīvotājiem laikā, kad bibliotēkas klātienē nav pieejamas, Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā attālinātu pakalpojumu – iespēju saņemt e-pastā pēc individuāla pieprasījuma skenētus materiālus no grāmatām, laikrakstiem un citiem iespieddarbiem. Pakalpojums pieejams reģistrētiem bibliotēkas lietotājiem un ir bez maksas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 66
No 21. decembra LCB un tās struktūrvienības apmeklētājiem slēgtas

No 21. decembra līdz 11. janvārim Latgales Centrālā bibliotēka un tās struktūrvienības - ASV Informācijas centrs, Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs un visas bibliotēkas filiāles - apmeklētājiem slēgtas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 163
No 21. decembra Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs apmeklētājiem slēgts

Sakarā ar stingrākiem epidemioloģiskās drošības pasākumiem visā valstī, no 21. decembra publiskai apskatei tiek slēgtas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja un Daugavpils Māla mākslas centra telpas. Šajā laikā aicinām baudīt Ziemassvētku noskaņas, apmeklējot muzeja pagalmu, kur izveidota instalācija „Muzeja baltā pasaka”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 87
No 21. decembra Rotko centrs pārtrauc apmeklētāju uzņemšanu

Saistībā ar jaunajiem ierobežojumiem, kas valdībā pieņemti, apkarojot Covid-19 infekcijas izplatību, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs pārtrauc apmeklētāju uzņemšanu no 21. decembra līdz 11. janvārim.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 97
Bibliotēka pateicas mājturības un vizuālās mākslas skolotājiem par eglīšu rotājumiem

Jau ceturto gadu Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektora egli grezno Daugavpils pilsētas mājturības un vizuālās mākslas skolotāju darināti eglīšu rotājumi. Laika gaitā bibliotēkas apmeklētājus priecējušas eglītē iekārtas māla latvju zīmes, rotājumi sarkanbaltos toņos un piemīlīgas peles. Šogad egli rotā dažādās tehnikās veidoti dzīvnieki, pasaku varoņi un ziemas simboli ar vienotu motīvu – Ziemassvētku pasaka.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 132
Gaismā nāca grāmata “Krievu pasakas: sieviešu burvestības”

Noslēdzot gadu ar spilgtu pozitīvu notikumu, Daugavpils izdevniecība “Latgales Media centrs” izdeva dzejoļu krājumu “Krievu pasakas: sieviešu burvestības.” Grāmatas autore – Gaļina Ivanova, Krievu kultūras centra projektu vadītāja, Daugavpils Krievu rakstnieku organizācijas biedre.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 69
Kultūras iestādes atvērtas atbildīgiem apmeklētājiem

Lai gan ārkārtējās situācijas laikā kultūras pasākumu norise ir krietni ierobežota, dažas iestādes, ievērojot stingrus drošības pasākumus, turpina vai atsāk darboties. Pašlaik Daugavpilī var apmeklēt Novadpētniecības un mākslas muzeju, Māla mākslas centru, Latgales centrālo bibliotēku un tās filiāles, bet sestdien, 12.decembrī, durvis atkal ver Marka Rotko mākslas centrs.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 202
Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs atsāk atbildīgu apmeklētāju pieņemšanu

Ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs uz laiku bija slēgts apmeklētājiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 178