Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 23.09.2020, 14:12

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs gaida apmeklētājus

Tuvākajās nedēļās Latvijā tiks skatīts jautājums par iespēju atvērt izstāžu zāles un muzejus, kas jau sen ir noilgojušies pēc apmeklētājiem. Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs cer no jauna uzņemt viesus un visu šo laiku, gaidot durvju atvēršanu, turpināja aktīvi strādāt.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 47
LIELDIENU NOSKAŅAS DAUGAVPILĪ TURPINĀSIES AR AKCIJU “MĀKSLAS PIESKĀRIENS”

No 16. līdz 25. aprīlim Vienības laukumā norisināsies radoša akcija “Mākslas pieskāriens”. Tās ietvaros Daugavpils mākslinieki laukumā esošās Lieldienu olas ietērps mākslas audeklā, radot unikālu Lieldienu noformējumu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 339
Latgales Centrālā bibliotēka aicina uz sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu

21. aprīlī plkst. 15.00 Latgales Centrālā bibliotēka piedāvā sarunu ar rakstnieku Jāni Joņevu par romānu “Jelgava 94” un stāstu krājumu “Tīģeris”. Sarunas tiešraide būs skatāma bibliotēkas Facebook lapā. Pasākumu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 6. kārtā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 42
Drīzumā Māra Čačkas izstāde „Klātienes dialogi” Daugavpilī

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 2021. gada sezonu atklās ar Māra Čačkas izstādi „Klātienes dialogi”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 96
Interese par Saules ielas radošā kvartāla telpām pārsniedza gaidas

Pēdējā mēneša laikā dažādas organizācijas un personas varēja iesniegt savus priekšlikumus par telpu izmantošanu ēkā Saules ielā 1/3, kas kopā ar pagalmu nākotnē var kļūt par “Saules ielas radošo kvartālu”. Šī ideja, kas radās, patiecoties Daugavpils dalībai konkursā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, guvusi plašu atsaucību daugavpiliešu vidū, un tagad visas telpas šajā ēkā, kas jau labu laiku bija tukšas, tiks izmantotas radošo aktivitāšu īstenošanai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 330
Dzejnieki aicināti piedalīties jaunā Dzejas dienu krājuma veidošanā

Līdz šī gada 13.jūnijam Daugavpils pilsētas un novada dzejniekiem ir iespēja piedalīties krājuma „Dzejas dienas 2021” tapšanā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 80
8. APRĪLIS – STARPTAUTISKĀ ROMU DIENA

Šogad jau 50. reizi 8. aprīli visā pasaulē atzīmē kā Starptautisko romu dienu. Neskatoties uz to, ka romi jeb čigāni ir skaitliski lielākā minoritāte Eiropā, Latvijā tie ir tikai 0,3% no kopējā iedzīvotāju skaita, bet Daugavpilī dzīvo aptuveni 400 romu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 154
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pedagogam Staņislavam Gribustam piešķirta Cimzes balva

Cimzes balva ir īpašs Latvijas nacionālā kultūras centra  apbalvojums skolas pedagogam  par ilggadēju pedagoģisko darbību un būtisku ieguldījumu mācību un audzināšanas darbā. To piešķir vienu reizi mūžā. Cimzes balvu katru gadu piešķir diviem pedagogiem šādos izglītības virzienos: mūzika, deja vai māksla un dizains. Balva nosaukta pedagoga, tautas dziesmu vācēja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas izglītības aizsācēja Jāņa Cimzes  vārdā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 493
''Daugavpils Poļu kultūras centrs aicina bērnus piedalīties daiļlasīšanas konkursā ''Pavasara krāsas''!

Ilgi gaidītais pavasaris ir klāt. Spožāk uzspīd saulīte, lapas plaukst un noskaņojums uzlabojas. Nu jau tradicionāli ik pavasari Daugavpils poļu kultūras centrs rīko daiļlasīšanas konkursu. Šogad mēs aicinam pirmsskolas vecuma bērnus un 1.-4. klašu skolēnus piedalīties konkursā "Pavasara krāsas"!

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 108
Vienības nama jauktā kora “Daugava” apsveikums Lieldienās

Daugavpils Vienības nama radošie kolektīvi turpina strādāt attālināti – jauktais koris “Daugava” kora vadītāja Jevgeņija Ustinskova vadībā sagatavojis un nofilmējis Lieldienām veltītu apsveikumu – J. Ustinskova kompozīciju “Canita Tuba in Sion”. Ieraksta tapšanā piedalījās: Vienības nama jauktais koris “Daugava”, solisti: Jeļena Borele, Iļja Orlovs, Jevgeņijs Salna, diriģents – Jevgeņijs Ustinskovs. Ieraksts tika veikts Daugavpils dievnamos: Daugavpils Svētā Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā un Daugavpils Vissvētākās Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīcā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 351
Māksliniece un bērnu grāmatu autore Agija Staka tikās ar Daugavpils mazajiem lasītājiem

Marta nogalē Latgales Centrālā bibliotēka organizēja tiešsaistes tikšanās ar grāmatu mākslinieci, ilustratori un bērnu grāmatu autori Agiju Staku, kurās piedalījās Daugavpils 12. un 24. pirmsskolas izglītības iestādes bērni un pedagogi. Pasākumi notika ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 2. kārtā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 67
Daugavpils Poļu kultūras centrs sagatavojis virtuālo izstādi ''Lieldienas atklātnes. No Halinas Siņavskas un Alfreda Lilientāla kolekcijām''

Vairāk nekā 80 pastkaršu var apskatīt virtuālajā izstādē "Lieldienas atklātnes. No Halinas Siņavskas un Alfreda Lilientāla kolekcijām" Daugavpils Poļu kultūras centra (PKC) mājaslapā www.ckp.lv un PKC Facebook lapā. Piedāvātās pastkartes ir daļa no Halinas Siņavskas un Alfreda Lilientāla pastkaršu privātkolekcijām.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 143
Vienības nams sveic pavasari!

Daugavpils Vienības nams Pavasari aicina sagaidīt arī virtuālajā telpā – kopā ar rakstnieku Jāni Jaunsudrabiņu, mākslinieci Martu Folkmani, aktrisi Inesi Ivulāni-Mežali un mūziķi Aleksandru Maijeru. Šāds formāts ir aktuāls gan mūsu attālinātā dzīvesveida laikā, gan tehnoloģiju laikmetā kopumā. Tā ir iespēja uzrunāt, iespējams, pārsteigt un iedvesmot pārsvarā urbānajā telpā mītošo cilvēku, atgādināt par latviešu literatūras klasikas “zelta fondu”, kas tik precīzi tuvina mūs dabas ritam, izbaudīt to ar mūsdienīgiem izteiksmes līdzekļiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 312
Solveigas Vasiļjevas vides objekti Daugavpilī

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā apskatāma Solveigas Vasiļjevas tērauda skulptūra “Ko tu man gribēji pateikt? Neko”, un pēc zināma laika tai sekos vēl citas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 122
Vairāki Daugavpils mūziķi kļuva par M.Rotko veltītā konkursa laureātiem

Šī gada 26.-27. martā Daugavpilī norisinājās 1. Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss. Tajā piedalījās vairāk nekā 360 bērni un jaunieši no daudzām pasaules valstīm. Daugavpils bija pārstāvēta godam: mūsu jaunie un talantīgie mūziķi guva uzvaru vairākās kategorijās.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 241
Lieldienas Daugavpilī

Lieldienu noskaņojums ir ienācis Daugavpils pilsētā ne tikai ar noformējumu, bet arī ar virkni aktivitāšu, kurās aicināts piedalīties ikviens interesents.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 310
I Starptautiskā Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursa rezultāti

Šī gada 26.-27. martā Daugavpilī notika konkurss jaunajiem mūziķiem – 1. Starptautiskais Marka Rotko Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss, kurā piedalījās bērni un jaunieši līdz 19 gadu vecumam.

Konkursā piedalījās vairāk nekā 360 konkursantu no Vācijas, Kanādas, Izraēlas, Somijas,

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 1379
Krievu kultūras centrā notiek trīs radošie konkursi, kas veltīti Aleksandra Puškina dzimšanas dienai

6. jūnijā aprit 222 gadi kopš izcilā krievu dzejnieka Aleksandra Puškina dzimšanas - datums nav apaļš, bet tomēr neparasts.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 80
Sadarbībā ar iedzīvotājiem un Latgales pašvaldībām Daugavpilī top daudzveidīgi kultūras projekti

Gatavojot pieteikumu dalībai konkursā uz Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu, februārī tika veikts pētījums par kultūras patēriņu Daugavpilī. Tas palīdzēja ne vien noskaidrot iedzīvotāju viedokli par dažādiem kultūras un sabiedriskās dzīves aspektiem un noteikt, kas visvairāk interesē daugavpiliešus, bet arī apkopot idejas, kas palīdzēs radīt augstvērtīgus pasākumus un paplašināt tūrisma piedāvājumu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 201
Daugavpils Eiropas kultūras galvaspilsētas titulam pretendēs kopā ar Rēzekni un visu Latgali

Daugavpils “Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” pieteikumam izveidojusi Latvijā vēsturiski lielāko sadarbības tīklu un nozīmīgajam titulam kandidēs kopā ar Rēzekni un visu Latgales reģionu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 282