Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 14.05.2021, 14:42

Ģimenes diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Svētdien 25. jūlijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs bērnus un vecākus aicina apmeklēt „Ģimenes dienu”, kuras ietvaros vares apmēklēt muzeju par speciālu cenu un piedalīties radošajā meistarklasē pagalmā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 122
Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas grāmatu dāvinājumi Daugavpils publiskajām bibliotēkām

Latgales Centrālās bibliotēkas un filiāļu krājumus papildina Daugavpils krievu rakstnieku organizācijas dzejas un prozas almanahs «О вечном…» (latv. – Par mūžīgo…) (2020), kā arī Daugavpils autoru Ludmilas Viļumas dzejas krājums «Клавиши души» (latv. – Dvēseles taustiņi) (2020) un Jevtihija Konopļova dzejas un prozas grāmata «Под знаком Овна» (latv. – Auna zīmē) (2020).

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 122
Kāds stāsts gleznās jeb “Citāda izstāde”

Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra sadarbībā ar sabiedrisko organizāciju “Uzticības fonds” rīko gleznu izstādi “No tumsas gaismā”, izstādes autore ir Latvijas – Zviedrijas  māksliniece Ilona Vetterud.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 102
Daugavpilī norisinājās Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku akcija «Saulesvija»

No 12. jūlija visā Latvijā notiek īpaša XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku akcija "Saulesvija", kuras laikā organizatori apmeklē un iemūžina mūzikas un deju kolektīvu uzstāšanos 43 pašvaldībās. 19. jūlijā svētku delegācija ieradās Daugavpilī, lai apskatītu un nofilmētu mazos koncertus dažādās pilsētas vietās, kā arī, lai pasniegtu dāvanas un pateicības rakstus izglītības iestāžu radošajām grupām.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 242
Krievu kultūras centrs aicina uz krievu romanču vakaru

23. jūlijā plkst. 18:00 Krievu kultūras centra pagalmā (Varšavas iela 14) notiks tradicionālais krievu romanču vakars, kuru organizē Krievu kultūras centrs. Pasākuma viesiem paredzēta tematiska koncertprogramma KKC radošo kolektīvu solistu izpildījumā, kā arī pieaicinātie mākslinieki - ansamblis "Razdoļje" (Līvāni), Natālija Kotona, Jelena Borele, Sergejs Pimanovs un Anna Pimanova.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 141
Daugavpilī radošo darbu uzsākusi Keramikas laboratorija 2021

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās keramikas centru jau 9. reizi rīko starptautisko simpoziju “Keramikas laboratorija”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 168
Daugavpils parkos skanēs mūzika

No 16.jūlija  daugavpiliešiem un mūsu pilsētas viesiem būs iespēja  vasarīgo dienu novakares (izņemot pirmdienas) plkst. 18.00 – 21.00 pavadīt pastaigās pa  Dubrovina parku un A. Pumpura skvēru, kur romantisko noskaņojumu palīdzēs radīt dažādu žanru mūzika.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 483
Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos apskatāma leļļu izstāde

Daugavpils pilsētas pašvaldības Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra turpina izstāžu ciklu “Skats no loga” Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos. Šoreiz skatlogos Rīgas ielā 22a var aplūkot Baltijas autorleļļu meistaru ģildes lelles no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 221
Hi!Story:Latgola ejam meklēt Latgales kultūru un vēsturi

31. jūlijā akcijas “Gostūs Latgolā” ietvaros notiks pilsētas orientēšanās spēle Hi!Story:Latgola. Uzziniet vairāk par izciliem cilvēkiem, kuri dzimuši Daugavpilī un Latgalē, izziniet vairāk mūsu tradīcijām, kulināro un kultūras mantojumu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 351
SESTDIENAS VAKARI KULTŪRAS PILĪ TIEK ATCELTI!!!

Sestdien, 17.jūlijā, Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) plānotais koncertu cikls „Sestdienas vakari” ar grupu „Guys On the Red carpet” un „Rīgas modes” dalību, tiek atcelts.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 314
Akcija “Daugavpils cietokšņa ugunskristību 209. gadadiena”

17. jūlijā Daugavpils cietoksnī notiks akcija, kas būs veltīta cietokšņa ugunskristību 209. gadadienai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 640
Baltkrievu Kupalles tradīcijas tika atdzīvinātas muzeja pagalmiņā

2021.gada 9.jūlijā notika svētku koncerts “Baltkrievu Kupalle”, kuru organizēja Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 268
Daugavpils bibliotēkās darbu uzsākusi “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs jau ir pieejama lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2021. gada grāmatu kolekcija. Arī šogad eksperti tai izvēlējušies 28 grāmatas – 11 oriģinālliteratūras darbus un 17 tulkojumus, kurus lasītājiem piedāvā astoņas izdevniecības.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 162
Unikāla stikla skulptūru izstāde Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā

No 9. jūlija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma neparasta mākslinieces Andas Munkevicas veidoto stikla skulptūru izstāde “Zilie Zirgi Ezerā”. Izstādē apskatāmas stikla skulptūras, dekori, stiklā veidotas gleznas, ka arī grafikas darbi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 450
Žūrija izvirza Daugavpili dalībai Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 konkursa otrajā kārtā

Šodien, 8.jūlijā Latvijas Republikas Kultūras ministrijas rīkotajā preses konferencē starptautiskā žūrija nosauca četras Latvijas pilsētas, kuras turpinās sacensību par Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 godu. Daugavpils izvirzīšana konkursa otrajā kārtā apliecina izstrādātā pieteikuma kvalitāti un pilsētas spēju īstenot lielu starptautiska mēroga projektu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 726
Kupalles dziesmas skanēs muzeja pagalmā

Piektdien, 2021.gada 9.jūlijā, plkst. 18.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā (Rīgas ielā 8) notiks svētku koncerts “Baltkrievu Kupalle”, kuru organizē Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) ) sadarbībā ar Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldi un Daugavpils Novadpētniecīas un mākslas muzeju.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 167
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles saņems īpašas grāmatu kopas angļu valodā

Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrs ir izveidojis īpašas grāmatu kopas angļu valodas apguvei bērniem un jauniešiem, kuras dosies uz bibliotēkas filiālēm.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 117
Aicinām uz VASARAS KONCERTIEM Kultūras pilī

Šīs nedēļas sestdienā, 10.jūlijā, Kultūras pilī (Smilšu ielā 92) norisināsies „Vasaras koncerti Kultūras pilī”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 535
Ar mīlestību Baltkrievijai tika veltīta bērnu zīmējumu izstāde

2021.gada 2.jūlijā Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) skatlogos tika atklāta bērnu zīmējumu izstāde “Ar mīlestību Baltkrievijai!”, veltīta Baltkrievijas Republikas Neatkarības dienai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 165
Bibliotēka aicina bērnus apmeklēt Ģimenes digitālo aktivitāšu centru

No 7. jūlija Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs atkal gaida ciemos bērnus, ģimenes un citus interesentus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 160