Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Sieviešu koris “Rūta” pateicības dievkalpojumā Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē svinēs savu 5 gadu jubileju

LKC sieviešu koris "Rūta" dibināts 1963. gadā. Tā pirmā vadītāja - diriģente Terēzija Broka. Kora sastāvā ir 32 dalībnieces - vidusskolu audzēknes, Daugavpils Universitātes studentes, skolotāji, pasniedzēji u.c. vecumā no 17 līdz 50 gadiem.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 168
Anastasijas Sazankovas ziedu fantāzijas tiks prezentētas jubilejas izstādē

Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) vasaras beigās, piektdien, 2019.gada 30.augustā plkst. 17.30, tiks atklāta dzejnieces un mākslinieces, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas un Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedres Anastasijas Sazankovas personālizstāde “Ziedu fantāzijas”. Tā būs viņas jubilejas izstāde, jau 20. pēc skaita.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 463
Mārča Stumbra glezniecības izstāde “Dzīvot mākslā”

2019. gada 12. septembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atvērta Mārča Stumbra glezniecības izstāde “Dzīvot mākslā”.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 43
NEDĒĻAS NOGALES PASĀKUMI DAUGAVPILĪ  2019. gada 23. - 25. augustā

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 424
Daugavpilī viesosies Guntars Račs

Šī gada 11.septembrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē dzejas svētku „Dzejas dienas 2019” ietvaros uz dzejas lasījumiem un dziesmām aicina Guntars Račs ar draugiem.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 125
Daugavpils cietoksnī aizvadīti bērnības un jautrības svētki

17.augustā tūkstošiem cilvēku pulcējās  Daugavpils cietoksnī, lai piedalītos pirmajā Starptautiskajā ielu teātra un klaunādes festivālā. Visas dienas garumā šeit valdīja prieks un līksmība: bērnus un pieaugušos izklaidēja vairāki desmiti talantīgu skatuves mākslinieku no sešām pasaules valstīm.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 204
Plaukstošā Ģimenes diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ar Viktoriju Iljaševiču

Ziedi ir burvīga dāvana jebkuros svētkos un ikdienā, kā arī krāšņs papildinājums kādai citai dāvanai vai apsveikumam. Ar ziediem var paust savas jūtas, kas slēpjamas dvēseles dzīlēs un dažreiz ir grūti izsakāmas vārdos. Ģimenes dienas radošās darbnīcas tēma būs veltīta neparastā tehnikā – “diegu grafika” izveidotam ziedam. Mazliet pacietības, radošās pieejas un ar meistares Viktorijas Iljaševičas palīdzību Jūsu rokās uzplauks skaists zieds, kurš nenovītīs ilgus gadus. Ģimenes dienas pasākums notiks 25. augustā plkst.13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas ielā 8.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 61
Nikolaja Poļakova mazmeita uzdāvināja Daugavpilij slavenā Klauna Koko leģendārās kurpes

17. augustā Daugavpilī norisinājās I Starptautiskais ielu teātra un klaunādes festivāls, kas ir veltījums mūsu novadniekam,  slavenajam klaunam KOKO, Nikolajam Poļakovam (1894 (1900) – 1974). Uz pasākumu no Lielbritānijas bija ieradusies Nikolaja Poļakova mazmeita Mina Hassani. Viņa uzdāvināja Daugavpilij vectēva leģendārās kurpes, kas tagad glabāsies slaveno novadnieku galerijā.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 282
Muzejā skatāma Baltijas ceļa 30.gadadienai veltīta izstāde

Atzīmējot Baltijas ceļa 30. gadadienu, no 15. līdz 31. augustam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma izstāde „Man pieder tēvu zeme”. 

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 104
Daugavpils Cietoksnis šajā nedēļas nogalē pārtaps par jautrības salu

Šo sestdien, 17.augustā, Daugavpilī pirmo reizi norisināsies Starptautiskais ielu teātra un klaunādes festivāls. Organizatori rosīgi strādā pie tā, lai pašmāju skatuves mākslinieki un viesi no sešām valstīm sanāktu kopā un dāvātu daugavpiliešiem nebēdnīgas jautrības svētkus, kā arī godinātu mūsu slaveno novadnieku Nikolaju Poļakovu, kura radītais tēls Klauns Koko kļuva par nezūdošu pasaules cirka leģendu. Festivāls sāksies ar “Klaunu kuģa” braucienu pa Daugavu: plkst.13.00 tas dosies no Vienības tilta uz Cietoksni, lai stundu vēlāk ieņemtu to un līdz pat plkst.23.00 pārvērstu par nebeidzamas jautrības un līksmības salu.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 328
Jau šonedēļ Daugavpilī notiks klaunam KOKO veltīts festivāls

Sestdien, 17. augustā, Daugavpilī pirmo reizi notiks Starptautiskais ielu teātra un klaunādes festivāls – veltījums mūsu novadniekam, slavenajam klaunam KOKO, Nikolajam Poļakovam (1894 – 1974).

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 283
Daugavpils teātris atklās sezonu ar provokatīvu iestudējumu „Affabulazione jeb neķītra traģēdija”

14. septembrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde skandaloza itāļu kinorežisora Pjēra Paolo Pazolīni lugas „Affabulazione” iestudējumam, kuru kopīgi veidojuši režisori Oļegs Šapošņikovs un Lucina Sosnovska (Polija). Izrādes vajadzībām filmētā kinomateriāla režisore ir Ināra Kolmane, savukārt muzikālo noformējumu radījis komponists Jēkabs Nīmanis.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 54
Daugavpils tūrisma piedāvājumu varēs iepazīt Rīgā

Šī gada 17. augustā Rīgas svētku ietvaros Neatkarības (Jēkaba) laukumā norisināsies jau tradicionālā Latgales diena Rīgā, kur ar savu informatīvo telti piedalīsies arī Daugavpils pilsēta, aicinot iepazīt Latvijas otrās lielākās pilsētas viesmīlību un plašo tūrisma piedāvājumu.

Visas dienas garumā Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 13
22. augustā, plkst. 18:00 Daugavpils Mārtiņa Lutera katedrālē uzstāsies Ingrijas akadēmiskais koris “Inkeri”

Akadēmiskais koris “Inkeri” izveidojās 1990. gadā pēc Ingrijas somu biedrības iniciatīvas Karēlijā. Kopš tā laika, kolektīvs aktīvi iesaistās dažādos pilsētas un baznīcu pasākumos, vietējos un starptautiskos konkursos. Daudz koncertējuši Somijā, Igaunijā, Norvēģijā, Šveicē un citur. Kopumā, korī aktīvi iesaistās 30 dziedātāji, izpildot ne tikai somu folkloras mūziku, bet arī garīgo mūziku un pasaules klasiku. Kā sacījis kora vadītājs Igors Arhipovs: “Mēs esam vienīgie ingrieši, kuri var atskaņot jebkuru pasaules klasiku.”

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 47
Rudenī Daugavpili apmeklēs populāras latviešu īsprozas autores

Latgales Centrālā bibliotēka ir ieguvusi Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu ilgtermiņa projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” piektās kārtas īstenošanai (piesaistītais finansējums – EUR 600). Projekta ietvaros no šī gada septembra līdz decembrim Daugavpils publiskajās bibliotēkās un izglītības iestādēs tiks rīkotas desmit lasītāju tikšanās ar piecām iemīļotām latviešu rakstniecēm – Ingu Gaili, Lauru Vinogradovu, Janu Egli, Andru Manfeldi un Daci Vīganti.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 33
Daugavpilieši uzvarējuši lielākajā metāla grupu konkursā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vācijā notika pasaulē lielākais metālmūzikas festivāls "Wacken Open Air ". Pasākuma laikā notika tā saucamās "metāla kaujas", kurās piedalījās 30 grupas no Eiropas, Ziemeļamerikas, Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas kontinentiem. Pirmo reizi sacensību vēsturē uzvarēja  folkmetāla grupa "Varang Nord" no Daugavpils.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 142
Daugavpilī ir sācies ''Muzikālais augusts''

Ar pēdējā vasaras mēneša pirmo dienu Daugavpilī sākas "Muzikālais augusts". Šo tradicionālo pilsētas pasākumu ciklu Andreja Pumpura skvērā atklāja enerģiskā džez-fanka grupa “Very Cool People” un ugunīgā Aija Andrejeva.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 206
Daugavpils teātris sāk darbu pie 2019./2020. gada sezonas

2. augustā Daugavpils teātra kolektīvs tikās ikgadējā sezonas atklāšanas kopsapulcē, kurā tika apspriesti 2019./2020. gada sezonas plāni.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 124
MEDUS UN ĶIPLOKU SVĒTKI “Salds kā medus, stiprs kā ķiploks!”

Latviešu kultūras centrs, Latvijas biškopības biedrības Daugavpils nodaļa, ķiploku audzētāji un Pirts skola aicina daugavpiliešus un pilsētas viesus apmeklēt Medus un ķiploku svētkus un saņemt veselības eliksīra devu pasākumā “Salds kā medus, stiprs kā ķiploks”, kura programmā: medus un ķiploku produktu tirdziņš, degustācijas, konkursi, bitītes meistarklases bērniem, Pirts skolas burbuļpirtiņa, pirts skrubju pagatavošanas un slotu siešanas darbnīca un ekskluzīva iespēja bez maksas nobaudīt četrrocīgu pērienu.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 205
Daugavpilī sākas Muzikālais augusts

1. augustā sākas festivāls Muzikālais augusts Daugavpilī. Pirmais koncerts notiks jau šodien, 1. augustā Pumpura skvērā.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 222