Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 17.02.2020, 18:46

Baltkrievu kultūras centra bibliotēka tika papildināta ar jaunām grāmatām

Baltkrievijas Nacionālā bibliotēka no saviem fondiem nodeva Daugavpils Baltkrievu kultūras centram jaunu grāmatu komplektu labdarības akcijas “Par Baltkrieviju – ārzemju baltkrieviem” ietvaros.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 17
Koncerts “Baltkrievu Kupalle” notika online režīmā

Tradicionāli, jūlija sākumā, Daugavpils baltkrievi dāvina pilsētas iedzīvotājiem svētku koncertu, veltītu tautas svētkiem “Kupalle”. Šogad koncerts notika online režīmā. 2020.gada 7.jūlijā Youtube platformā, kā arī Baltkrievu kultūras centra oficiālajā Facebook lapā parādījās koncerta “Baltkrievu Kupalle” videoieraksts.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 39
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020” aicina dalībniekus

Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs sākusies grāmatu vērtēšana lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2020”. Šogad programmai aprit 20. gadskārta, un tās ekspertu izraudzītajā kolekcijā iekļautas 28 grāmatas – 14 oriģinālliteratūras darbi un 14 tulkojumi, kurus lasītājiem piedāvā 8 izdevniecības. Iesaistīties grāmatu vērtēšanā var ne tikai Latvijā, bet arī ārpus valsts robežām.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 155
Krievu kultūras centrs risina jautājumu par drošību un vasaras nometnes rīkošanu

2. jūlijā Krievu kultūras centrā pēc Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieces Līvijas Jankovskas iniciatīvas notika deputātu tikšanās ar centra vadību. Par tikšanās iemeslu kļuva pilsētas krievu diasporas pārstāvju vēstule, kurā ir paustas bažas par centra pašreizējo darbību un par vasaras bērnu nometni, kas plānota no 6. līdz

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 173
Pāvela Ostapceva Latgales zelta druvas bibliotēkā

No 1. jūlija līdz 28. augustam Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā skatāma Rēzeknes mākslinieka Pāvela Ostapceva glezniecības izstāde “Latgales zelta druvas”. Ekspozīcijā iekļautas 12 eļļas gleznas, pārsvarā ainavas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 42
Baltijas jūras krastā tika atdzīvinātas baltkrievu Kupalles tradīcijas

23.jūnijā netālu no Klaipēdas “Lietuvas baltkrievu nevalstisko organizāciju apvienība” ar Baltkrievijas Republikas goda konsulu Nikolaju Logvinu priekšgalā un ar Baltkrievijas vēstniecības Lietuvā atbalstu organizēja I festivālu “Kupalle Baltijas jūras krastā”, kurā piedalījās Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 39
Kultūras ministrija sveica muzeju speciālistus

Atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, ik gadu Latvijas Republikas Kultūras ministrija pasniedz pateicības rakstus tiem muzeju speciālistiem, kuri muzeju jomā strādā 25 gadus. Šogad starp pateicības rakstu saņēmējiem bija arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja sekretāre Natālija Sitiņa un Vēstures nodaļas vadītāja Valentīna Slavkovska.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 374
Ģimenes ar bērniem aicina iesaistīties lasīšanas veicināšanas projektā

Attīstot tematiku par lasīšanas prasmes nodošanu no paaudzes paaudzē, projekts “Bibliotēka” aicina Latvijas ģimenes, kurās grāmatas ir cieņā, iesaistīties akcijā “Iemīlēt grāmatu!”. Četras dalībnieku ģimenes tiks izraudzītas video sižetu uzņemšanai par grāmatām un to lasīšanu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 34
Pēterdienā Rotko centrā piemin Latvijas laikmetīgās keramikas aizsācēju Pēteri Martinsonu

29. jūnijā, Pēterdienā, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs piemin Daugavpilī dzimušo, starptautisku atzinību guvušo latviešu keramiķi, laikmetīgās keramikas aizsācēju Latvijā – Pēteri Martinsonu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 173
“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

28. jūnijā plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā “Ģimenes dienas” ietvaros notiks radoša nodarbība. Tajā bērniem un vecākiem būs iespēja darināt 3D taureņus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 79
Daugavpils bibliotēkas aicina bērnus spēlēt “Bibliopolu”

Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles aicina Daugavpils bērnus iesaistīties oriģinālā lasīšanas spēlē “Bibliopols” – lasīt grāmatas un veikt dažādus radošus uzdevumus, aizraujoši un saturīgi pavadot vasaras brīvlaika mēnešus. Čaklākos un sekmīgākos spēlētājus gaida balvas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 169
Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņu sasniegumi

Neskatoties uz izaicinājumiem, kuri ir skāruši Daugavpili, Latviju un visu pasauli, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas audzēkņi neklātienes mācību procesa laikā attālināti ir piedalījušies vairākos konkursos dažādās valstīs, kuros ir ieguvuši godalgotās vietas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 188
Marka Rotko mākslas centrs gaida apmeklētājus pārveidotās telpās

Daudzas iestādes ārkārtas situācijas laiku, kad apmeklētāju pieņemšana bija ierobežota vai pilnībā apturēta, izmantojušas lietderīgi un pievērsās darbiem, kuriem ikdienā neatlika laika. Izņēmums nav arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, kas jaunajā tūrisma sezonā apmeklētājus sagaida pārveidotās un modernizētās  telpās, kas paver jaunas iespējas ekspozīciju izveidei.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 429
Bibliotēkā skatāma fotoizstāde “Par zaļu pat vēl zaļāks…”

No 19. jūnija Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Daugavpils fotostudijas “Ezerzeme-F” izstāde “Par zaļu pat vēl zaļāks…”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 121
Keramiķes Līgas Skariņas personālizstādes atklāšana Rotko centrā

Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta latviešu keramiķes, Latvijas Mākslas akadēmijas asociētās profesores Līgas Skariņas personālizstāde “Materiāls. Forma. Gaisma”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 141
Pirmo reizi Baltijas valstīs atklās starptautiski atzītā amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema personālizstādi

Piektdien, 3. jūlijā, plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta starptautiski atzīta amerikāņu mākslinieka Hanta Slonema (Hunt Slonem) personālizstāde „Brīnumainā pasaule”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 141

Līgo Daugavpilī

Līgo Daugavpilī

Gatavojoties vasaras saulgriežiem no 19. līdz 24.jūnijam ar dažādam aktivitātēm Daugavpilī ienāk Līgo svētku noskaņa.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 481
Latgales keramika fotomirkļos

Jau pēc nedēļas, 19. jūnijā plkst. 16.00 Daugavpils Māla mākslas centrā tiks atklāta fotogrāfiju un keramikas izstāde “Latgales zelta pods”. Izstāde tapusi kā daļa no ekspedīciju projekta “Latvijas zelta pods”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 150
Izskanējusi Daugavpils  745 gadu dzimšanas dienas nedēļa

Lai arī šogad svētkus neizdevās nosvinēt ar vērienu un visiem kopā, nevarējām aicināt ciemiņus, bet svētku noskaņa pilsētā valdīja. Nedēļas garumā notika visdažādākās aktivitātes, bet skaistākā no tām bija akcija, kad jebkurš iedzīvotājs, organizācijas, darba kolektīvi varēja veidot savus apsveikumus pilsētas jubilejā.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 338
ARVĪDS BARŠEVSKIS. FOTOIZSTĀDE. SAULRIETA BIOPSIJA 10.06.- 20.09.2020

No 10.jūnija līdz 20.septembrim Daugavpils Universitātes mājas lapā du.lv skatāma DU Zinātņu prorektora, Dr. biol., profesora, akadēmiķa Arvīda Barševska virtuālā fotoizstāde „Saulrieta biopsija”, kurā ir skatāmas 11 saulrieta fotogrāfijas pie viena no skaistākajiem Latvijas ezeriem – Riču ezera.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 182