Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Uzsākts darbs pie ikgadējā krājuma ''Dzejas dienas'' sagatavošanas

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde aicina Daugavpils pilsētas un novada dzejniekus piedalīties ikgadējā dzejas krājuma "Dzejas dienas 2019" veidošanā, iesniedzot savus līdz šim nepublicētos darbus. Šogad tiks sagatavots krājuma 29.laidiens.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 31
Aicinām pieteikties ceļojošā vasaras skolā kultūras mantojuma izpētē

Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centrs sadarbībā ar muzeju “Ebreji Latvijā” (Rīga), International Centre for Litvak Photography (Kauņa), Litvak Cemetery Catalogue “Maceva” (Viļņa), Šeduva Jewish Memorial Fund (Viļņa/Šeduva) un Paideia– The European Institute for Jewish Studies in Sweden (Stokholma) aicina NVO, muzeju, kopienu, pašvaldību, sabiedrisko attiecību, izglītības iestāžu u.c. organizāciju pārstāvjus pieteikties dalībai CEĻOJOŠĀ VASARAS SKOLĀ LATVIJĀ UN LIETUVĀ, VELTĪTAI EBREJU KULTŪRAS MANTOJUMA IEPAZĪŠANAI 
2019.G. 8.-13.JŪLIJS

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 13
XVI Starptautiskais mākslas forums – konkurss ''Pēterburgas pavasaris''

Konkurss norisinājās no 2019.gada 7. līdz 11. martam uz viesnīcas Sanktpēterburga, N.Rimska – Korsakova Mūzikas vidusskolas un A.I.Hercena Krievijas Valsts pedagoģiskās universitātes Mūzikas fakultātes skatuvēm.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 46
Daugavpils sinagogā atklāta izstāde „Izcilie Latgales ebreji”

15.martā Daugavpils sinagogā „Kadiš” Cietokšņa ielā 38 atklāta izstāde „Izcilie Latgales ebreji”. Ekspozīcija ir pilsētā pazīstamā vēsturnieka un novadpētnieka, muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītāja Josifa Ročko darba auglis.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 53
Bibliotēka aicina svinēt Pasaules dzejas dienu

21. martā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks Pasaules dzejas dienai veltīts literārs pasākums “Dzejas pavasara krāsas”. Pasākumā izskanēs pasaulē zināmu un atzītu dzejnieku darbi, kā arī Daugavpils dzejdaru sacerējumi. Aicināti visi dzejas mīļotāji.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 43
Daugavpils dekāna priestera Aleksandra Madelāna piemiņai veltītās izstādes ''Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem'' atklāšana

2019. gada 22. martā plkst.14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) tiks atklāta Daugavpils dekāna priestera Aleksandra Madelāna (1925-2018) piemiņai veltīta izstāde “Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem”. Izstādē aplūkojami vairāk nekā 100 priekšmeti, dokumenti un fotogrāfijas no mācītāja krājuma.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 82
Radošie kolektīvi aicināti pieteikties dalībai Daugavpils pilsētas svētkos!

Līdz šī gada 12. aprīlim radošie kolektīvi aicināti pieteikties dalībai Daugavpils pilsētas svētkos, kas šogad norisināsies no 7. līdz 9. jūnijam.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 153
Muzejā “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” notiks izstādes “Izcilie Latgales ebreji” atklāšana

15.martā plkst. 11.00 muzejā “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” (Cietokšņa ielā 38, Daugavpilī) notiks jaunās izstādes atklāšana “Izcilie Latgales ebreji”. Patstāvīgajā ekspozīcijā piecos stendos tiks izvietota informācija par 125 izciliem ebrejiem, kas dzima, mācījās, strādāja, dzīvoja vai joprojām dzīvo Latgalē.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 96
8. martā Poļu kultūras centrā notika jau tradicionālais poļu un latviešu dziesmu konkurss

Vokālajā konkursā piedalījās izpildītāji no Daugavpils un Rēzeknes poļu skolām, no Krāslavas pamatskolas, poļu bērnudārza, Daugavpils Mūzikas skolas, kā arī pilsētas vokālo grupu audzēkņi.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 31
Izrāde „Kailais karalis” dodas uz festivālu „M.@rt.kontakt” Baltkrievijā

No 21. līdz 27. martam Baltkrievijas pilsētā Mogiļevā notiks XIV Starptautiskais jauniešu teatrālais forums „M.@rt.kontakt”, kurā piedalīsies arī Daugavpils teātris ar izrādi „Kailais karalis” (rež. O. Šapošņikovs). Daugavpils teātrim tā būs jau otrā dalības reize forumā „M.@rt.kontakt”; pērn dejas izrāde „Tuvība” ieguva skatītāju simpātiju balvu.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 18
Daugavpils bibliotēkas iesaistās Eiropas Medijpratības nedēļā

Eiropas Medijpratības nedēļa Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs šogad norisināsies pirmo reizi. Tās mērķis ir akcentēt medijpratības nozīmi sabiedrībā un atbalstīt medijpratību sekmējošus pasākumus un projektus visā Eiropā. Arī Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs no 18. līdz 23. martam tiks piedāvāta virkne izglītojošu pasākumu dažāda vecuma bērniem un jauniešiem informācijpratības un medijpratības veicināšanai.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 111
Tamborētais diegu brīnums ieguva jaunas krāsas

2019.gada 6.martā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta Nadeždas Svirkovičas radošā darbnīca ar nosaukumu “Diegu brīnumainā pasaule -2”, kuras laikā tika demonstrēti dažādi tamborēti izstrādājumi, kā arī rokdarbi no citiem materiāliem. 

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 20
Bērnu mākslas skolas audzēkņu izstāde “Neatpaliec!”

Poļu kultūras centrā tika atklāta PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Neatpaliec!”. Pasākuma apmeklētājus iepriecināja TDK “Kukulečka” dalībnieki, kuri bija sagatavojuši jautru un skanīgu priekšnesumu.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 51
LIETUVAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Vienības nama koncertzālē 4. aprīlī plkst. 18.00 – grandiozs klasiskās mūzikas koncerts. Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Modestas Barkauskas, solisti: Mayumi Kanagawa – vijole (Japāna) un Vera Talerko – soprāns (Norvēģija).

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 26
Daugavpilieši nosvinēja „Plašo Masļeņicu”

Sestdien, 9. martā Vienības laukumā svinēja krievu tradicionālos pavasara sagaidīšanas svētkus „Plašā Masļeņica”. Daudzveidīgo, mūzikas un rotaļām bagāto programmu sagatavoja Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes un Kultūras pārvaldes atbalstu. Svinību laikā Rīgas ielā norisinājās tirdziņš, kas ar katru mēnesi izvēršas plašumā.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 156
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA” koncertā “LAIKMETA AINIŅAS''

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, verot plaukstošos vārtus skaistajam pavasarim, nāk pie saviem skatītājiem ar koncertprogrammu “Laikmeta ainiņas”, kuras pirmizrāde notika 2018. gada decembrī.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 29
Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts ''ORĶESTRIS UN SOLISTI''

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina akordeona mūzikas cienītājus uz jubilejas koncertu. Vienības nama koncertzālē 28. martā plkst. 18.00

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 94
Centrs Saules Stariņi aicina piedalīties zīmējumu konkursā «Saules Starini jubilejas torte»

Šogad centrs svin 10 gadu jubileju un izsludina radošu konkursu no 11.marta līdz 11. aprīlim. Uzdevums - zīmējumā attēlot jubilejas torti, kas atspoguļotu un asociētos ar centru Saules Stariņi.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 20
Daugavpilī norisināsies Solomona Mihoelsa dienas

No 13. līdz 20.martam Daugavpilī norisināsies ikgadējās Solomona Mihoelsa dienas, kas veltītas mūsu novadnieka, izcilā režisora, aktiera, pedagoga un sabiedriskā darbinieka dzimšanas dienai.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 88
Aicinām uz koncertu!

8. martā plkst. 17.00 Poļu kultūras centrs (Varšavas ielā 30) aicina uz Sieviešu dienai veltītu svētku koncertu “Tik lieliska tu esi”. Piektdienas vakarā publikai uzstāsies pazīstamaisDaugavpils bards Valērijs Jermačenko. Koncertā skanēs iemīļotākās dziesmas par sievietes skaistumu, maigumu un, protams, par mīlestību.

Ieeja

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 41