Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 16.10.2018, 16:20

Vienības nama koncertzālē 6.aprīlī plkst. 17.00 Amerikāņu folka un blūgrāsa grupa   “The Brothers Comatose” (Sanfrancisko)

Latvijas tūres ietvaros Daugavpilī viesosies amerikāņu folka un blūgrāsa grupa “The Brothers Comatose” no Sanfrancisko.

Grupā ir pieci dalībnieki: Bens Morisons (Ben Morrison) – ģitāra, vokāls, Alekss Morisons (Alex Morrison) – bandžo, vokāls, Skots Padens (Scott Padden) – kontrabass, Filips Brezina (Philip Brezina) – vijole, Raiens Avelons (Ryan Avellone) – mandolīna. Grupas kodolu veido brāļi Bens un Alekss Morisoni, kas kopā muzicē jau kopš bērnības. Grupas koncertos sajaucas tradicionālais blūgrāss, kantrī un rokmūzika, tādējādi mūziķu uzstāšanās vairāk līdzinās enerģijas piesātinātam stadiona rokkoncertam.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 18
Ģimenes diena muzejā

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 31.martā Ģimenes dienas ietvaros, notiks radošā darbnīca. Šī mēneša tēma ir Lieldienas.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 105
Uzsākts darbs pie ikgadējā krājuma ''Dzejas dienas'' sagatavošanas

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde aicina Daugavpils pilsētas un novada dzejniekus piedalīties ikgadējā dzejas krājuma "Dzejas dienas 2019" veidošanā, iesniedzot savus līdz šim nepublicētos darbus. Šogad tiks sagatavots krājuma 29.laidiens.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 45
Aicinām pieteikties ceļojošā vasaras skolā kultūras mantojuma izpētē

Latvijas Universitātes Jūdaikas studiju centrs sadarbībā ar muzeju “Ebreji Latvijā” (Rīga), International Centre for Litvak Photography (Kauņa), Litvak Cemetery Catalogue “Maceva” (Viļņa), Šeduva Jewish Memorial Fund (Viļņa/Šeduva) un Paideia– The European Institute for Jewish Studies in Sweden (Stokholma) aicina NVO, muzeju, kopienu, pašvaldību, sabiedrisko attiecību, izglītības iestāžu u.c. organizāciju pārstāvjus pieteikties dalībai CEĻOJOŠĀ VASARAS SKOLĀ LATVIJĀ UN LIETUVĀ, VELTĪTAI EBREJU KULTŪRAS MANTOJUMA IEPAZĪŠANAI 
2019.G. 8.-13.JŪLIJS

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 19
XVI Starptautiskais mākslas forums – konkurss ''Pēterburgas pavasaris''

Konkurss norisinājās no 2019.gada 7. līdz 11. martam uz viesnīcas Sanktpēterburga, N.Rimska – Korsakova Mūzikas vidusskolas un A.I.Hercena Krievijas Valsts pedagoģiskās universitātes Mūzikas fakultātes skatuvēm.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 108
Daugavpils sinagogā atklāta izstāde „Izcilie Latgales ebreji”

15.martā Daugavpils sinagogā „Kadiš” Cietokšņa ielā 38 atklāta izstāde „Izcilie Latgales ebreji”. Ekspozīcija ir pilsētā pazīstamā vēsturnieka un novadpētnieka, muzeja „Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītāja Josifa Ročko darba auglis.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 68
Bibliotēka aicina svinēt Pasaules dzejas dienu

21. martā plkst. 16.00 Latgales Centrālās bibliotēkas pasākumu zālē (Rīgas ielā 22a, 3. stāvā) notiks Pasaules dzejas dienai veltīts literārs pasākums “Dzejas pavasara krāsas”. Pasākumā izskanēs pasaulē zināmu un atzītu dzejnieku darbi, kā arī Daugavpils dzejdaru sacerējumi. Aicināti visi dzejas mīļotāji.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 49
Daugavpils dekāna priestera Aleksandra Madelāna piemiņai veltītās izstādes ''Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem'' atklāšana

2019. gada 22. martā plkst.14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) tiks atklāta Daugavpils dekāna priestera Aleksandra Madelāna (1925-2018) piemiņai veltīta izstāde “Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem”. Izstādē aplūkojami vairāk nekā 100 priekšmeti, dokumenti un fotogrāfijas no mācītāja krājuma.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 89
Radošie kolektīvi aicināti pieteikties dalībai Daugavpils pilsētas svētkos!

Līdz šī gada 12. aprīlim radošie kolektīvi aicināti pieteikties dalībai Daugavpils pilsētas svētkos, kas šogad norisināsies no 7. līdz 9. jūnijam.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 221
Muzejā “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” notiks izstādes “Izcilie Latgales ebreji” atklāšana

15.martā plkst. 11.00 muzejā “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” (Cietokšņa ielā 38, Daugavpilī) notiks jaunās izstādes atklāšana “Izcilie Latgales ebreji”. Patstāvīgajā ekspozīcijā piecos stendos tiks izvietota informācija par 125 izciliem ebrejiem, kas dzima, mācījās, strādāja, dzīvoja vai joprojām dzīvo Latgalē.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 103
8. martā Poļu kultūras centrā notika jau tradicionālais poļu un latviešu dziesmu konkurss

Vokālajā konkursā piedalījās izpildītāji no Daugavpils un Rēzeknes poļu skolām, no Krāslavas pamatskolas, poļu bērnudārza, Daugavpils Mūzikas skolas, kā arī pilsētas vokālo grupu audzēkņi.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 34
Izrāde „Kailais karalis” dodas uz festivālu „M.@rt.kontakt” Baltkrievijā

No 21. līdz 27. martam Baltkrievijas pilsētā Mogiļevā notiks XIV Starptautiskais jauniešu teatrālais forums „M.@rt.kontakt”, kurā piedalīsies arī Daugavpils teātris ar izrādi „Kailais karalis” (rež. O. Šapošņikovs). Daugavpils teātrim tā būs jau otrā dalības reize forumā „M.@rt.kontakt”; pērn dejas izrāde „Tuvība” ieguva skatītāju simpātiju balvu.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 20
Daugavpils bibliotēkas iesaistās Eiropas Medijpratības nedēļā

Eiropas Medijpratības nedēļa Latvijā un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs šogad norisināsies pirmo reizi. Tās mērķis ir akcentēt medijpratības nozīmi sabiedrībā un atbalstīt medijpratību sekmējošus pasākumus un projektus visā Eiropā. Arī Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs no 18. līdz 23. martam tiks piedāvāta virkne izglītojošu pasākumu dažāda vecuma bērniem un jauniešiem informācijpratības un medijpratības veicināšanai.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 114
Tamborētais diegu brīnums ieguva jaunas krāsas

2019.gada 6.martā Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta Nadeždas Svirkovičas radošā darbnīca ar nosaukumu “Diegu brīnumainā pasaule -2”, kuras laikā tika demonstrēti dažādi tamborēti izstrādājumi, kā arī rokdarbi no citiem materiāliem. 

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 24
Bērnu mākslas skolas audzēkņu izstāde “Neatpaliec!”

Poļu kultūras centrā tika atklāta PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde “Neatpaliec!”. Pasākuma apmeklētājus iepriecināja TDK “Kukulečka” dalībnieki, kuri bija sagatavojuši jautru un skanīgu priekšnesumu.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 56
LIETUVAS NACIONĀLAIS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Vienības nama koncertzālē 4. aprīlī plkst. 18.00 – grandiozs klasiskās mūzikas koncerts. Lietuvas Nacionālais simfoniskais orķestris, diriģents Modestas Barkauskas, solisti: Mayumi Kanagawa – vijole (Japāna) un Vera Talerko – soprāns (Norvēģija).

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 31
Daugavpilieši nosvinēja „Plašo Masļeņicu”

Sestdien, 9. martā Vienības laukumā svinēja krievu tradicionālos pavasara sagaidīšanas svētkus „Plašā Masļeņica”. Daudzveidīgo, mūzikas un rotaļām bagāto programmu sagatavoja Krievu kultūras centrs ar Daugavpils pilsētas domes un Kultūras pārvaldes atbalstu. Svinību laikā Rīgas ielā norisinājās tirdziņš, kas ar katru mēnesi izvēršas plašumā.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 164
Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA” koncertā “LAIKMETA AINIŅAS''

Daugavpils Universitātes studentu deju ansamblis „LAIMA”, verot plaukstošos vārtus skaistajam pavasarim, nāk pie saviem skatītājiem ar koncertprogrammu “Laikmeta ainiņas”, kuras pirmizrāde notika 2018. gada decembrī.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 36
Daugavpils Akordeonistu orķestra 60 gadu jubilejas koncerts ''ORĶESTRIS UN SOLISTI''

Daugavpils akordeonistu orķestris aicina akordeona mūzikas cienītājus uz jubilejas koncertu. Vienības nama koncertzālē 28. martā plkst. 18.00

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 99
Centrs Saules Stariņi aicina piedalīties zīmējumu konkursā «Saules Starini jubilejas torte»

Šogad centrs svin 10 gadu jubileju un izsludina radošu konkursu no 11.marta līdz 11. aprīlim. Uzdevums - zīmējumā attēlot jubilejas torti, kas atspoguļotu un asociētos ar centru Saules Stariņi.

Lasīt vairāk...

Kulturas_zinas 25