Šobrīd Daugavpilī

Kultūras ziņas

Pēdējo reizi informācija atjaunota 10.09.2019, 16:36

15. starptautiskais glezniecības simpozijs „Mark Rothko 2019”

20. septembrī plkst. 16.00 Marka Rotko 116. gadadienai veltītās izstāžu sezonas svinīgā pasākuma laikā Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks sveikti desmit starptautiski mākslinieki un atklāts 15. starptautiskais glezniecības simpozijs „Mark Rothko 2019”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 79
Nedēļas nogalē Daugavpilī varēs baudīt vēstures un mākslas daudzveidību

Sestdien, 14.septembrī, Daugavpils iegriezīsies laikmetu un mākslas virpulī, svinot Eiropas Kultūras mantojuma dienas un Rīgas ielas svētkus, kas ieskandinās ikgadējo mūzikas un mākslas festivālu ”ReStArt”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 251
Georgijs Surkovs atgriežas Daugavpils teātrī ar iestudējumu „Cilvēks no Podoļskas”

Daugavpils teātrī tiek iestudēta krievu dramaturga Dmitrija Daņilova luga „Cilvēks no Podoļskas”, par kuru 2018. gadā autors saņēma „Zelta masku” kategorijā „Labākais dramaturgs”. Iestudējuma režisors ir Georgijs Surkovs, pirmizrāde notiks 5. oktobrī plkst.18.00.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 54
Festivāls Daugavpils ReStArt 2019

Daugavpils Sinfonietta (diriģents Aivars Broks) koncerta nosaukums – Cherhez La Femme (Meklējiet sievieti) – jau nosaka tā toni. Koncerts notiks Daugavpils tirdzniecības centrā DITTON NAMS 2019.gada 14.septembrī pl.18.00, un tas ir veltīts daiļā dzimuma pārstāvēm – sievietēm, precīzāk – Daugavpils pilsētas un novada sievietēm, kā arī daiļā dzimuma pārstāvēm no citiem Latvijas novadiem.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 123
Marka Rotko dzimšanas dienas izstāžu sezonas atklāšana

Marka Rotko 116. gadadienas ieskaņās 20. septembrī plkst. 16.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tiks atklāta jaunā izstāžu sezona – veltījums glezniecībai.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 63
Eiropas Kultūras mantojuma dienas Daugavpils cietoksnī

14. septembrī Daugavpils cietoksnī notiks Eiropas Kultūras mantojuma dienām veltīts pasākums “Nikolaja vārti dzīvi!”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 76
2019. gada 12. septembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atvērta Mārča Stumbra glezniecības izstāde “Dzīvot mākslā”.

Mārcis Stumbris (1942 – 2014) mācījās Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, kuru beidza 1961. gadā, un pēc tam Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (1961 - 1970) profesora Eduarda Kalniņa vadībā.
Pēc Akadēmijas beigšanas tika nosūtīts darbā uz Daugavpili un no 1970. līdz 1978. gadam tur dzīvoja un strādāja – mākslinieks Daugavpils labierīcību kombinātā (1970–1974), pedagogs mākslas studijā. Viņš bija aktīva un radoša persona. 1973. gadā kļūdams par Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) biedru Mārcis Stumbris bija viens no LMS Daugavpils organizācijas dibinātājiem, ieņemdams valdes sekretāra amatu. 

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 30
20. septembrī Daugavpilī notiks Maskavas diena

Maskavas valdība 17.-20. septembrī rīko Maskavas dienas Baltijas valstīs. Kopš 2003. gada Krievijas Federācijas centrālais administratīvais apgabals ir Daugavpils sadraudzības reģions, tāpēc pasākumi norisināsies arī Daugavpilī.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 80
Dzejas dienās Daugavpilī viesosies literāte, izdevēja Inese Zandere

14. septembrī, noslēdzot Dzejas dienu svinības Daugavpilī, Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” viesosies Inese Zandere – dzejniece, publiciste, redaktore, bērnu literatūras izdevēja un brīnišķīgu bērnu grāmatu autore. Visus grāmatmīļus un bibliotēkas draugus dzejniece aicinās sekot dzejas lasījumiem un risināt sarunu par dzejas radīšanu un baudīšanu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 75
Šogad Rīgas ielas svētki Daugavpilī norisināsies ūdens zīmē

Šī gada 14.septembrī plkst. 20.00 VIII Mūzikas un mākslas festivāla “Daugavpils ReStArt 2019” atklāšanas dienā norisināsies jau par tradīciju kļuvušie Rīgas ielas svētki.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 337
Noslēgusies lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”

Līdz ar vasaru Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs noslēgusies kārtējā lasītveicināšanas programma “Skaistā vasara bibliotēkā”. Jau astoto gadu skolēni un bērnu vasaras nometņu grupas aizraujoši un darbīgi pavadīja brīvo laiku bibliotēkā, piedaloties dažāda satura pasākumos un aktivitātēs, gūstot jaunu pieredzi, iespaidus un draugus.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 124
“Dzejas dienas 2019” Daugavpils bibliotēkās

Latgales Centrālā bibliotēka un filiāles no 9. līdz 14. septembrim piedāvā plašu Dzejas dienu pasākumu programmu dažādu paaudžu lasītājiem. Gaidāmas literāras tikšanās pieaugušajiem un bērniem ar populārajām latviešu autorēm Ingu Gaili un Inesi Zanderi, kā arī ar Daugavpils un novada dzejniekiem, dzejas stundas dažāda vecuma skolēnu grupām un bagātīgs literatūras izstāžu klāsts.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 274
Aicina uz baltkrievu autordziesmu festivālu!

Autordziesmu filozofijas kustība aktīvi attīstās un baltkrievu biedrība “Uzdim” Daugavpilī organizē forumu, lai apvienotu Latvijas un Baltkrievijas autordziesmu izpildītājus un popularizētu mūsdienu intelektuālās dziesmas.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 40
Top fotoizstāde „Daugavpils skices”

No 16. līdz 18.augustam Daugavpils Tautas fotostudija (DTF)  „Ezerzeme–F” organizēja  fotoplenēru, kura rezultātā top fotoizstāde „Daugavpils skices” ar Daugavpils domes līdzfinansējumu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 521
„Dzejas dienas 2019”

Šī gada 9. – 14.septembrī Daugavpils pilsētā un novadā norisināsies ikgadējie Dzejas dienu pasākumi.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 296
KONCERTS “TALKA MANA, LIELA TALKA”

12.septembrī  Vienības nama koncertzālē plkst. 18.00

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 99
Flamenko deju pasaule ir pieejama arī Daugavpilī

Flamenko deju studija Uno Dos Tres (darbojas biedrības Unus Douos Tres paspārnē)tika izveidota Daugavpilī pirms 9 gadiem un ātri atrada atsaucību aktīvu sieviešu vidū. Šodien tas ir deju kolektīvs, kurā ir dažādu sagatavotības līmeņu grupas gan Daugavpilī, gan arī Rīgā. Katru gadu interesentus, kuri grib sākt dejot flamenko, mēs aicinām uz iesācēju grupu.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 330
Latgales džeza studija sniegs koncertu bibliotēkā

7. septembrī plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā notiks biedrības “Latgales džeza klubs-studija” koncerts-prezentācija “Talants ir spēks”.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 103
UZMANĪBU! Pārcelta „AFFABULAZIONE jeb neķītra traģēdija” pirmizrāde!

Aktiera veselības stāvokļa dēļ iestudējuma „Affabulazione jeb neķītra traģēdija” pirmizrāde tiek pārcelta uz nenoteiktu datumu. Ieplānotās izrādes 14., 15. septembrī un 6. oktobrī tiek ATCELTAS. 

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 51
Bibliotēka ielūdz uz bērnu mākslas skolas izstādes atklāšanu

Latgales Centrālā bibliotēka ielūdz uz Profesionālās izglītības kompetenču centra (PIKC) Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas (DDMV) “Saules skola” Bērnu mākslas skolas audzēkņu noslēguma darbu izstādes “Pa ceļam” atklāšanas pasākumu*, kurš notiks otrdien, 3. septembrī, plkst. 16.00 bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā). Ekspozīcijā apvienoti gleznieciski un grafiski darbi gan klasiskajās, gan autortehnikās – tos bērni veido pēdējā mācību gadā kā pēdējo un lielāko radošo darbu, patstāvīgi izvēloties tēmu, izpildes tehniku un prezentācijas paņēmienu. Priecāsimies, ja varēsiet apmeklēt.

Lasīt vairāk...

Kultūras ziņas 35