Jautājumi domei

"Meita iestājās Stradiņa universitātē. Pašvaldība piešķir stipendijas medmāsām, kas paaugstina kvalifikāciju, topošajiem ārstiem- rezidentiem. Bet studentus, kas tikai sāk apmācības pilsēta gatava atbalstīt ar nosacījumu, ja viņi atgriezīsies strādāt dzimtajā pilsētā?"

Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

 • 07-12-2015

  „Dedziet gaišu guni...”

  Senos laikos vakarēšana bija cilvēku kopā sanākšana, īpaši pēc padarītajiem rudens darbiem, ziemā, kad vakari kļuva brīvāki un varēja pavadīt tos vienuviet ar citu saimju ļaudīm un draugiem. Šajās sanākšanas reizēs noritēja nopietna darba darīšana, klusa sanākšana ar stāstījumiem, apcerējumiem un dziesmam, tika minētas mīklas, stāstītas pasakas un teikas, kā arī jautri pavadīts laiks. Vakarēšanā varēja apgūt kaut ko jaunu, gūt padomu no citiem, parādīt pārējiem paša veikumu. 

  Lasīt vairāk
 • 07-12-2015

  Airēšanas sacensības Daugavpils 1.speciālajā pamatskolā

  Š.g. 4.decembrī Daugavpils 1.speciālajā pamatskolā viesojās BJSS akadēmiskās airēšanas nodaļas treneri Aleksejs Lavrenovs un Ludmila Ivanova, kuri „Daugavpils Open” sacensību mehāniskajā airēšanā ietvaros novadīja posmu, kurš tika paredzēts cilvēkiem ar speciālām vajadzībām. 

  Lasīt vairāk
 • 03-12-2015

  Rūķu darbi Ruģeļu bērnudārzā

  Decembris ir Ziemassvētku brīnumu gaidīšanas laiks.Visi bērni gaida galveno svētku viesi – Salatēti – un, protams, skaistas dāvanas.

  Lasīt vairāk
 • 03-12-2015

  Daugavpils Universitāte aicina skolēnus pieteikties zinātniski pētniecisko darbu konkursam

  Daugavpils Universitāte (DU) un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) jau septīto gadu rīko Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kurā aicināti piedalīties 10. – 12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu un arodskolu audzēkņi, kuri veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm.

  Lasīt vairāk
 • 02-12-2015

  Aicinām skolēnus pieteikties zinātniski pētniecisko darbu konkursam

  Daugavpils Universitāte (DU) un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (turpmāk – DPIP) jau septīto gadu rīko Latgales reģiona vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursu, kurā aicināti piedalīties 10. – 12. klašu skolēni, profesionālo vidusskolu un arodskolu audzēkņi, kuri veikuši pētījumu kādā no zinātnes nozarēm.

  Lasīt vairāk
 • 01-12-2015

  Pēc jaunām un radošām idejām

  Š.g. 24.novembrī angļu valodas skolotāji no Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils 3., 6., 10., 13., 16., 17.vidusskolām un 11.pamatskolas un sākumskolas skolotāji no Daugavpils 3., 12., 13., 16.vidusskolām, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas, Daugavpils Saskaņas un Vienības pamatskolām piedalījās pieredzes apmaiņas vizītē Ķeguma un Lielvārdes rajonu skolās. 

  Lasīt vairāk
 • 01-12-2015

  Daugavpils pilsētas skolēni – atkal pirmie!

  Izskatās, ka Daugavpils pilsētas skolēniem pamatskolu grupā volejbolā Latgalē nav „pretinieku”

  Lasīt vairāk
 • 01-12-2015

  Konkurss “Amerikas diena”

  Š.g. 25.novembrī Daugavpils Centra vidusskolas Svešvalodu skolotāju MK pedagogi sadarbībā ar ASV informācijas centru un Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes (DPIP) izglītības metodiķi I.Ustinovu rīkoja angļu valodas konkursu ,,American Day" pilsētas skolu 11.klašu skolēniem ar mērķi rosināt un aktivizēt interesi par angļu valodu. 

  Lasīt vairāk