Jautājumi domei

"Kā persona ar invaliditāti var saņemt pašvaldības dzīvokli?"

Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

 • 05-10-2016

  Vienības pamatskolā notika mācību materiāla sākumskolas skolēniem “Autors – teicamnieks” prezentācija

  Š.g. 30.septembrī Daugavpils Vienības pamatskolā viesojās Valsts izglītības satura centra (VISC), “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības” (LaIPA) un “Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras/ Latvijas Autoru apvienības” (AKKA/LAA) speciālisti, lai skolēniem un pedagogiem prezentētu jauno mācību materiālu par autortiesību un blakustiesību jautājumiem.

  Lasīt vairāk
 • 04-10-2016

  Zinātnieku nakts UNESCO Asociēto skolu projektā

  Š.g. 30.septembrī Daugavpils Vienības pamatskolas 5.klašu skolēni devās uz Rīgu, lai piedalītos UNESCO LNK organizētajās “Zinātnieku nakts 2016” aktivitātēs UNESCO Asociēto skolu projekta dalībniekiem. Radošās darbnīcas zinātnēs skolēniem piedāvāja Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskā bibliotēka un A/S “Latvenergo” Enerģētikas muzejs.

  Lasīt vairāk
 • 04-10-2016

  Diskusija „Par vai pret telefoniem stundās kā mācību instrumentu” Daugavpils 10.vidusskolā

  Š.g. 22.septembrī Erasmus+ projekta ietvaros Daugavpils 10.vidusskolā notika diskusija angļu valodā par mobilo telefonu lietderīgumu mācību procesā un to izmantošanas iespējām. Jauniešu organizācijas “Ligzda” pārstāve Diāna Roze un brīvprātīgie jaunieši no Itālijas un Francijas organizēja un novadīja vidusskolas skolēniem interaktīvu spēli par telefonu un aplikāciju izmantošanu, notika darbs grupās un diskusija par jauniešu ieradumiem un izmantotajām aplikācijām skolas vajadzībām un ārpus tās.

  Lasīt vairāk
 • 04-10-2016

  Daugavpils 12.vidusskolas 11. un 12.klašu skolēni Erasmus+ projekta ietvaros uzņem ciemiņus no 8 Eiropas valstīm

  No š.g. 25.septembra līdz 1.oktobrim Daugavpils 12.vidusskolā Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2 (KA2) stratēģisko skolu sadarbības partnerību projekta Nr.2015-1-TR01-KA219-022118_5 (to līdzfinansē Eiropas Savienība) “Better Environment, Better Future” (“Labāka vide, labāka nākotne”) ietvaros notika divas tikšanās: Starpvalstu projekta sanāksme un mācīšanās/ mācīšanas/ mācību aktivitāte. 

  Lasīt vairāk
 • 04-10-2016

  Gūtais Florencē

  Daugavpils 13.vidusskolas skolotāja Irina Ņevedomska no š.g. 11.septembra līdz 18.septembrim apmeklēja kursus Florencē, Itālijā, lai apgūtu jaunas motivējošas stratēģijas un iekļautu tās darbā.

  Lasīt vairāk
 • 03-10-2016

  Ražas laiks “Rūķītī”

  “Rudentiņš bagāts vīrs” – tieši šī dainas rindiņa raksturo mācību gada iesākumu Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādē “Rūķītis”. Pirmā raža tika ievākta 8.septembrī, kad sešgadniece Arta Novicka saņēma biedrības “Ascendum” un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes diplomu “Atzinības pupa” par veiksmīgu dalību dzejoļu konkursā “Garā pupa”.

  Lasīt vairāk
 • 30-09-2016

  Projekts „Migrācija&Māksla”

  Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes delegācija š.g. septembra beigās pārstāvēja Daugavpils pilsētu projektā „Migrācija&Māksla” („MigrArt”) Itālijā, Skandiano pilsētā. Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde kā pašvaldības iestāde ir projekta „Eiropa pilsoņiem” („Europe for Citizens”) partneris programmā, kur koordinējošās valsts – Itālijas – pašvaldība organizēja mūsdienu Eiropas aktuālajai migrācijas tēmai veltītu starptautisku pasākumu.

  Lasīt vairāk
 • 30-09-2016

  Vai man atgriezties?

  Š.g. 26.septembrī Daugavpils Valsts ģimnāzijā viesojās Latvijas Institūta vadītāja Aiva Rozenberga, sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Rūklis un Latvijas Samariešu apvienības brīvprātīgo darba koordinatore Laura Bulmane, lai socialās kustības #GribuTeviAtpakaļ ietvaros Daugavpils vidusskolēniem organizētu darbnīcu “Vai man atgriezties?”.

  Lasīt vairāk