Jautājumi domei

"Kā persona ar invaliditāti var saņemt pašvaldības dzīvokli?"

Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

 • 08-09-2016

  Kā pētīt pilsētu – kursi skolotājiem Toskānā, Itālijā

  No 2016.gada 27.augusta līdz 2016.gada 4.septembrim Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” projekta „Mūsdienīga mācību vide – konkurentspējīgas profesijas apguvei” ietvaros vēstures un mākslas vēstures skolotāja Evelīna Balode apmeklēja kursus Itālijā. Lielbritānijā reģistrētās organizācijas Eucourses (www.eucourses.eu) kursi notiek vairākās Eiropas valstīs, vietās, kur koncentrētas vēstures un mākslas bagātības. 

  Lasīt vairāk
 • 07-09-2016

  Pašvaldības speciālisti pārbauda pirmsskolas izglītības iestādes (VIDEO)

  Sākot ar 5. septembri komisija, kuras sastāvā ir Daugavpils pilsētas domes Izglītības pārvaldes  speciālisti, veic pārbaudi bērnudārzos. Galvenie vērtēšanas kritēriji ir tie paši, kādi tiek piemēroti skolām: mācību procesa organizācija, bērnu drošība un sanitāro un higiēnas normu ievērošana. Kas attiecas uz izglītības jomu, tad speciālisti uzskata, ka mācību bāze ir atbilstoša bērnu vecumam un pirmsskolas programmas prasībām.

  Lasīt vairāk
 • 06-09-2016

  Daugavpilī skolēnu ir kļuvis vairāk

  Š.g. 5.septembrī izglītības iestādes apstiprināja skolēnu skaitu uz 01.09.2016., un Daugavpils pilsētā, salīdzinot ar 2015./2016.mācību gadu, tas ir palielinājies par 157. 

  Lasīt vairāk
 • 01-09-2016

  Daugavpils skolās notika Zinību diena (VIDEO)

  1. septembrī, skanot valsts un skolu himnām, pirmajiem zvaniem, Daugavpils vispārizglītojošo skolu kolektīvi svinēja Zinību dienu. Jaunajā mācību gadā saskaņa ar pašreizējo informāciju Daugavpilī skolas solos sēdās 9 tūkstoši 274 skolēni, kas ir par 35 skolēniem vairāk nekā pagājušajā gadā. Pieaudzis desmito klašu skolēnu skaits, bet pirmajā klasē mācības uzsāks 897 bērni: par 76 mazāk nekā 2015. gada 1. septembrī. 

  Lasīt vairāk
 • 01-09-2016

  Pirmais septembris Daugavpilī tiks aizvadīts radošā un jautrā noskaņojumā

  Pēc 1. septembra svinīgajiem pasākumiem skolās un aizvadītajām pirmajām mācību stundām visus interesentus bērnu un jauniešu centrs “Jaunība”  aicina uz  Vienības laukumu, kur no plkst.12.00 līdz 15.00 uzstāsies centra radošie kolektīvi, darbosies rotaļu laukums un svētku tirdziņš.

  Lasīt vairāk
 • 31-08-2016

  Pirms jaunā mācību gada notika skolu direktoru un pedagogu konference (VIDEO)

  Augusta konferences ir sena pedagogu un mācību iestāžu tradīcija. Uzrunājot skolotājus, pilsētas mērs Jānis Lāčplēsis uzsvēra, ka katra cilvēka liktenī liela loma ir skolotājam, kurš palīdz izvēlēties dzīves ceļu.

  Lasīt vairāk
 • 29-08-2016

  Daugavpils skolas un pedagogi saņems balvas

  Šodien, 29.augustā svinīgā ceremonijā Melngalvju namā Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniegs Ata Kronvalda balvu un ceļojošo balvu “Lielā puce”. 

  Lasīt vairāk
 • 29-08-2016

  Novērtēs un izteiks atzinību labākajiem neformālās pieaugušo izglītības sniedzējiem

  Uzsākot mācību gadu, Erasmus + programmas projekts "EPALE nacionālā atbalsta sistēma” uzsāk jaunu iniciatīvu, lai izceltu un novērtētu pieaugušo izglītības iestādes un pedagogus, kas strādā neformālās  pieaugušo izglītības jomā.

  Lasīt vairāk