Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

 • 29-08-2012

  Skolotājs skolotājam un visi kopā – skolēniem

  Jau par tradīciju ir kļuvusi pilsētas pedagogu metodiskā konference, kas ir kā ievads jaunam mācību gadam. Šogad tā notika 28.augustā 13.vidusskolā, aicinot skolotājus atklāt tēmu  ”Mana pieredze mācību procesa diferenciācijā un individualizācijā”. Laikam jau katra skolotāja moto ir Raiņa teiktais: „Dodot gūtais neatņemams”, un katra skolotāja darbības dziļākā būtība ir dalīties – zināšanās, pieredzē, sirdsgudrībā. Metodiskā konference ir iespēja uzklausīt vienam otru, uzzināt kaut ko jaunu, atcerēties ko piemirstu, ko noteikti var izmantot savā darbā.

  Lasīt vairāk
 • 28-08-2012

  Daugavpils Universitātē ārvalstu studenti apgūst latviešu valodu

  Jau vairāk nekā nedēļu, no šī gada 20. augusta, Daugavpils Universitātē notiek Erasmus intensīvie valodu kursi (Erasmus Intensive Language Courses – EILC) ārvalstu studentiem, kuri Erasmus programmas ietvaros 2012./2013. studiju gada rudens semestrī studēs Daugavpils Universitātē.

  Lasīt vairāk
 • 22-08-2012

  Vispārējās un profesionālās izglītības pārvalde aicina uz preses konferenci

  27.augustā no plkst. 13.15 līdz 14.00 VPIP sēžu zālē (2.stāvā)

  Lasīt vairāk
 • 20-08-2012

  Par ēdināšanu skolās 2012./2013.m.g.

  2012.gada 13.martā LR Ministru kabinets apstiprināja noteikumus Nr.172 „Noteikumi par uztura normām izglītības iestāžu izglītojamajiem, sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju klientiem un ārstniecības iestāžu pacientiem”, kuri stājās spēkā 2012.gada 1.jūnijā. Noteikumi nosaka uztura normas un paredz nodrošināt veselīga un līdzsvarota uztura lietošanu izglītības iestādēs, katru dienu iekļaujot ēdienkartē pārtikas produktus, kas bagāti ar saliktajiem ogļhidrātiem, dārzeņus, augļus, tostarp svaigā veidā, olbaltumvielām bagātus produktus, pienu vai skābpiena produktus. Noteikumi arī nosaka, kādus produktus nedrīkst izmantot izglītības iestāžu audzēkņu  ēdināšanā.  

  Lasīt vairāk
 • 20-08-2012

  Par braukšanas maksas atvieglojumiem izglītojamajiem pilsētas sabiedriskajā transportā

  No šī gada 1.septembra stāsies spēkā Daugavpils pilsētas domes Saistošie noteikumi „Braukšanas maksas atvieglojumi pilsētas sabiedriskajā transportā”

  Lasīt vairāk
 • 10-08-2012

  Arvien ceļā

  Veiksmīgi vadīt lielu kolektīvu, mācīt jauno paaudzi, būt cienītam starp kolēģiem, būt labam saimniekam – tā īsi var raksturot 15.vidusskolas direktora Joseļa Dunavecka darbību.

  Lasīt vairāk
 • 07-08-2012

  Daugavpils Universitātē notiks konference veltīta Skandināvijas literatūrai

  No šī gada 7. līdz 11. augustam pirmo reizi Latvijā un pirmo reizi divās augstskolās vienlaicīgi notiks Starptautiskās Skandināvistikas studiju asociācijas (IASS) konference, kuru organizē Latvijas Universitātes Humanitāro zinātņu fakultātes Skandināvistikas katedra sadarbībā ar Daugavpils Universitātes Svešvalodu centru. No 7. līdz 9. augustam konference norosinās Latvijas Universitātē (Rīgā), bet no 10. līdz 11. augustam – Daugavpils Universitātē (Daugavpilī)

  Lasīt vairāk
 • 02-08-2012

  Latvijas valdība atkārtoti Daugavpils Universitātes rektora amatā apstiprinājusi akadēmiķi Arvīdu Barševski

   2012. gada 31. jūlijā Latvijas Republikas Ministru kabinets uz otro termiņu Daugavpils Universitātes (DU) rektora amatā apstiprināja akadēmiķi Arvīdu Barševski (sīkāka informācija: www.mk.gov.lv)

  Lasīt vairāk