Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Sports » | Sporta ziņas

Sporta ziņas

11-08-2017

Daugavpils Centra vidusskolas komanda atgriezusies no fizikas konkursā nopelnītās atpūtas vasaras nometnē


Noslēgusies Latvenergo koncerna erudīcijas konkursa „Fizmix Eksperiments” uzvarētāju vasaras nometne. Daugavpils Centra vidusskolas komanda kopā ar citu reģionu laureātiem devās nedēļu garā piedzīvojumā, kura laikā paguva gan papildināt savas zināšanas eksaktajās zinātnēs, gan atpūsties un iegūt jaunus draugus.

Nometnes laikā jauniešu ikdiena bija piepildīta dažādām izglītojoši izklaidējošām aktivitātēm – no fizikas eksperimentu veikšanas, lego robotikas konstruēšanas un Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta radošās laboratorijas aktivitātēm līdz mandalu konstruēšanai, smaržu darināšanai, laivošanai, slidošanai, boulingam, zumbai, dažādām meistarklasēm un sportam.

„Tāpat kā pats konkurss, arī nometne patīkami pārsteidza ar aktivitāšu daudzveidību un radošo gaisotni. Esot vērsta uz bērnu saliedētību, tā ļāva dalībniekiem iepazīties un sadraudzēties ar sev līdzīgi domājošiem. Un vēl vairāk – kā konkursa galvenā balva nometne ir paplašinājusi skolēnu redzesloku ne tikai fizikā, bet arī tādās personības attīstībai nozīmīgās jomās kā savstarpējā komunikācija un psiholoģija,” saka Daugavpils Centra vidusskolas komandas skolotāja Svetlana Lukjanova

„Nometne galvenajā balvā sešām fizikā zinošākajām komandām tika organizēta pirmo reizi, un tikai pēc tās varam patiesi novērtēt, cik daudz iespējams paveikt, ja vienkopus pulcējas tik daudzpusīgi un talantīgi jaunieši! Latvenergo koncerna vārdā pateicos skolotājiem, kas pašaizliedzīgi strādājot ir virzījuši jauniešus uz fizikas padziļinātu iepazīšanu. Vēlu skolotājiem tikpat daudz enerģijas, bet jauniešiem arī turpmāk, lai interese par fiziku palīdz sasniegt arvien jaunas virsotnes,” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa „Fizmix Eksperiments” Latgales reģiona komandā „Veiksmes formula” startēja skolēni Anastasija Vorobjova, Regīna Vingre, Daniela Petrova, Miroslava Vilkova un Diāna Sprūģe. Komandas skolotāja – konsultante Svetlana Lukjanova.

Citu reģionu konkurencē uzvaras laurus plūca – komanda „Gamma Deluxe" no Valmieras Valsts ģimnāzijas, „Entropija" no Viesītes vidusskolas, „Oposumi" no Skrundas vidusskolas, „Lambda džeki" no Limbažu novada ģimnāzijas un „Elementāri Vatson" no Rīgas 25. vidusskolas.

Par erudīcijas konkursu

Latvenergo koncerns jau 22 gadus organizē fizikas erudīcijas konkursu 8. un 9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas.

 

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, uzņēmumiem Dobeles dzirnavnieks, Kārums, Samsung Electronics Baltics, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta kompleksu 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.

 

Inga Cīrule

erudīcijas konkursa koordinatore        

tālr.: 67242503; 20279688

info@eksperiments.lv

 

Ivita Bidere     

AS „Latvenergo”

preses sekretāre

tālr.: 67728809; 29279158

ivita.bidere@latvenergo.lv
Atpakaļ