Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

12-09-2018

Poļu kultūras centrs uzsāka jaunu radošo sezonu


Poļu kultūras centrs uzsāka jaunu radošo sezonu. Poļu nama galerijā tika atklāta Leonīda Baulina fotodarbu izstāde “Veltījums Latgalei”. Pasākumu atklāja vokālā ansambļa dalībniece Angelina Malceva, kura izpildīja lirisku muzikālu kompozīciju, veltījot to izstādes autoram.

L.Baulins ienāca Latvijas mākslas dzīvē 20.gs.70-jos gados. Pēc Valsts Mākslas akadēmijas beigšanas 1973.gadā gleznotājs nodzīvojis Daugavpilī trīsdesmit gadus. Viņš bija viens no Daugavpils kultūras un mākslas dzīves aktīviem veidotājiem. L.Baulina spilgtā, radošā personība varēja veiksmīgi izteikt sevi visdažādākās mākslas jomās – strādājot pie pilsētas vizuālā tēla, sabiedrisko ēku interjerā, dziesmu un pilsētas svētku noformēšanā, kā arī scenogrāfijā, pedagoģijā.

Ekspozīcijās apmeklētājiem bija iespēja atklāt Leonīdu Baulinu nevis kā gleznotāju, bet kā fotogrāfu. Viņa dzīvesbiedre Vanda Baulina pastāstīja, ka Leonīda kaisle un aizraušanās bija arī melnbaltā fotogrāfija. Ģimenes privātajā kolekcijā atrodami 19 visdažādu firmu fotoaparāti. Šajā jomā Leonīds bija liels eksperimentātors – fotoaparātu soma allaž bijusi līdzi - bildējis aizgūtnēm it visu, kas bijis apkārt - dabu, notikumus, pilsētu un ģimeni. Dotajā izstādē ir eksponētas tikai nedaudzas fotogrāfijas, ko darinājis mākslinieks.

Izstāde “Veltījums Latgalei” būs apskatāma Poļu kultūras centrā līdz 9. oktobrim.
Atpakaļ