Jautājumi domei

"Aprīlī notiks tradicionālā Lielā talka. Daudzi jau sākuši sakopt savus pagalmus un dārzus. Vai šogad tiks uzstādīti konteineri zaļās masas savākšanai? “ Vēlos remontēt tēva kapa pieminekli. Vai drīkstu iebraukt kapu teritorijā ar mašīnu? Negribu pārkāpt noteikumus, bet arī bez transporta visu nepieciešamo nepiegādāsi…” "

Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

 • 21-04-2016

  Daugavpils teātrī top „Hamlets”

  13. maijā Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde pasaulslavena darba – Viljama Šekspīra „Hamleta” – iestudējumam krievu valodā. Izrāde „Hamlets” jau tika iestudēta uz Daugavpils teātra skatuves. Toreiz, 20. gadsimta 50. gados, šī izrāde Sergeja Radlova režijā kļuva par nozīmīgu notikumu republikas kultūras dzīvē. Un tagad, pēc vairāk nekā 50 gadiem, Daugavpils teātrī izrādi „Hamlets” iestudēs avangardiska poļu režisore Lucina Sosnovska. 

  Lasīt vairāk
 • 21-04-2016

  Sokola un Lesnaja Kvetka darbi tika izdoti vienā grāmatā

  2016. gada 22. aprīlī plkst.17.00 Daugavpils baltkrievu kultūras centrā (BKC) notiks tikšanās ar baltkrievu rakstnieku un izdevēju Mihailu Kozlovski un jaunās grāmatas „Избранные произведения Петра Сокола и Валентины Козловской” prezentācija. Autori ir dzimuši Latgalē, mācījās Ludzas un Daugavpils baltkrievu ģimnāzijās, publicējās Latvijas starpkaru perioda baltkrievu skolu un periodiskos izdevumos.

  Lasīt vairāk
 • 21-04-2016

  Savu skanējumu Daugavpilī uzsāk folkloras festivāls!

  Rīt, 22.aprīlī, Daugavpilī jau savu skanējumu uzsāks XI Daugavpils Starptautiskais folkloras festivāls, kas šoreiz norisināsies Ūsiņa zīmē.

  Lasīt vairāk
 • 21-04-2016

  Notika “Muzeju nakts-2016” darba grupas pirmā sanāksme

  2016.gada 20.aprīlī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notika Starptautiskās akcijas “Muzeju nakts-2016” darba grupas pirmā sanāksme.

  Lasīt vairāk
 • 21-04-2016

  SANKTPĒTERBURGAS VALSTS AKADĒMISKĀS KAPELAS KORIS (Krievija)

  12.05. / 18.00 Vienības nama koncertzālē

  Lasīt vairāk
 • 21-04-2016

  24. APRĪLĪ AR OTĀM ROKĀS UZ MARKA ROTKO MĀKSLAS CENTRU!

  Svētdien, 24. aprīlī, ar vērienīgu pasākumu Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs svinēs savu  trešo dzimšanas dienu. Visu dienu no plkst. 11.00 līdz plkst.17.00 norisināsies īpaša akcija, kuras ietvaros varēs apskatīt visas mākslas centra izstādes, ziedojot dažas otiņas mākslas centra darbnīcām un meistarklasēm.

  Lasīt vairāk
 • 20-04-2016

  Teātrī jauna akcija - divas izrādes par vienas cenu!

  Nezināt, kur pavadīt negaidīti aukstos aprīļa vakarus? Dalieties priekā ar draugiem, jo Daugavpils teātrim prātā jauna akcija! Šoreiz skatītājiem būs iespēja noskatīties divas izrādes, maksājot tikai par vienu! 

  Lasīt vairāk
 • 20-04-2016

  Maijā Daugavpilī norisināsies Poļu dienas

  Ir zināms, ka ārpus Polijas dažādās pasaules valstīs dzīvo apmēram 20 miljoni poļu un Polijas valdība ir pasludinājusi 2.maiju par ārpus Polijas dzīvojošo poļu dienu. Kopš 2002.gada 2.maijs ir arī Polijas valsts karoga diena. Savukārt 3.maijs ir Polijas Konstitūcijas diena. Svarīgi ir atzīmēt, ka Polijas Konstitūcija ir pirmā Eiropā un otrā pasaulē pieņemtā konstitūcija.

  Lasīt vairāk