Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Pilsētas attīstība | Projekti | Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā, Nr. 9.2.4.2/16/I/101

Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā, Nr. 9.2.4.2/16/I/101

Eiropas Sociālā Fonda projekts "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā" (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) rit pilnā sparā!


Februārī turpinās veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi. Atgādinām, ka reģistrācija uz nodarbībām ir obligāta, kā arī to, ka dažām nodarbībām ir vecuma ierobežojumi. Zemāk apkopota informācija par nodarbībām.

 • “Peldēt mācīšana sākumskolas bērniem (1.-4. kl.), iedzīvotājiem, kas vecāki par 54 gadiem un personām ar invaliditāti”  Raimonds Dzalbe tālr.: 22022226
 • “Mūsdienu dejas bērniem un jauniešiem” (bērniem un jauniešiem vecumā 7 līdz 14 gadiem). Natalja Bernāne tālr.: 29343190
 • “Slēpošanas nodarbības sākumskolas un pamatskolas bērniem” Eduards Boltruks tālr.: 29971749
 • “Vingrošanas nodarbības veselības kvalitātes saglabāšanai bērniem” (bērniem vecumā 5 līdz 10 gadiem). Ināra Fjodorova tālr: 26483993
 • “Orientēšanās apmācības apvidū” (visiem pilsētas iedzīvotājiem). Anastasija Smoļakova tālr.: 29846908
 • “Nūjošanas interešu grupa iedzīvotājiem”  (iedzīvotājiem, kas vecāki par 54  gadiem). Larisa Silova tālr.: 26532398

Detalizēts grafiks pieejams šeit: februāra grafiks

Pirmais nodarbību realizēšanas mēnesis parādīja, ka Daugavpils iedzīvotājiem ir liela interese piedalīties veselības nodarbībās, reģistrācija uz nodarbībām turpinās. Sekojiet jaunumiem Daugavpils pašvaldības mājas lapā:  https://www.daugavpils.lv/lv/673

Sagatavoja:

Alīna Ivanova

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 “Veselības veicināšanas

un slimību profilakses pasākumi

Daugavpils pilsētas pašvaldībā”

aktivitāšu koordinatore

65476065;  alina.ivanova@daugavpils.lv

----------------------------------------------------------------

Turpinās pieteikšanās uz veselības veicināšanas aktivitātēm Daugavpilī!


Turpinās pieteikšanās bezmaksas mūsdienu dejas nodarbībām, kas paredzēti bērniem un jauniešiem. Nepalaidiet garām iespēju savam bērnam kļūt fiziski stiprākam un izturīgākam, attīstīt koordināciju, spēju plastiski kustēties un kontrolēt savu ķermeni un svaru, uzlabot stāju un pašsajūtu.

Nodarbības notiks Ģimnāzijas ielā 27, Daugavpilī. Pieteikties var pa telefonu 28372172. Pirmās nodarbības notiks 10. un 11. janvārī.

Par citām projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” nodarbībām var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.daugavpils.lvsadaļā Pilsētas attīstība -> Projekti -> Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā, Nr.9.2.4.2/16/I/101

 

Sagatavoja:

Alīna Ivanova

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 “Veselības veicināšanas

Un slimību profilakses pasākumi

Daugavpils pilsētas pašvaldībā”

aktivitāšu koordinatore

alina.ivanova@daugavpils.lv

-----------------------------------

Turpinās pieteikšanās uz bezmaksas orientēšanās apmācībām Daugavpilī!


Aicinām pieteikties bezmaksas orientēšanās apmācībām apvidū. Apmācību cikls sastāv no 8 nodarbībām otrdienu vakaros, kurās var iesaistīties gan mazs, gan liels! Nodarbību ietvaros Jums būs iespēja tuvāk iepazīties ar orientēšanās sportu un tā paveidiem, iemācīties noteikt attālumu un lietot kompasu, kā arī uzlabot savu fizisko sagatavotību domubiedru kompānijā.

Nodarbības vadīs kvalificēti orientēšanās sporta treneri, sadalot aktīvā dzīvesveida piekritējus divās vecuma grupās:

 • bērni un jaunieši no 8 gadu vecuma,
 • pieaugušie no 18 gadu vecuma.

Četras nodarbības tiks organizētas b/k “Grīva” telpās (Komunālā ielā 2), atlikušās četras – Ķīmijas mikrorajonā, klubā “Stiga” (Inženieru ielā 6). Pirmā nodarbība notiks 9. janvārī plks. 17:30 Grīvā (Komunālā iela 2).

Par citām projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” nodarbībām var iepazīties pašvaldības mājas lapā www.daugavpils.lv sadaļā Pilsētas attīstība -> Projekti -> Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā.

---------------------------------------

Nūjošanas nodarbības veselības veicināšanai


Lai veicinātu Daugavpils pilsētas iedzīvotāju veselību projektaNr. 9.2.4.2/16/I/101  “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Daugavpils pilsētas pašvaldībā”  ietvaros tiks organizētas nūjošanas nodarbības iedzīvotājiem, kas vecāki pār 54 gadiem. Nūjošanas nodarbības būs bezmaksas. Tās notiks 2 reizes nedēļā pa 60 minūtēm (vienai grupai paredzētas 7 bezmaksas nodarbības) Esplanādes rajonā. Nodarbības vadīs Daugavpils nūjotāju kluba sertificēta nūjošanas trenere Larisa Silova. Dalībniekiem tiek nodrošināta tehnikas apmācība, kā arī tehnikas pārbaude un uzlabošana nūjotājiem ar pieredzi.

Uz nodarbību var nākt ar savām nūjām un ir arī pieejamas dažāda izmēra nūjas. Apģērbs ērts, atbilstoši laika apstākļiem.

Pirmā nodarbība 08.01.2018. plkst.17:30, tikšanās vieta: Daugavpils Universitātes sporta komplekss, Kandavas iela 1

Sagatavoja:

Larisa Silova

Nūjošanas trenere

Tālr: 26532398

 

Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. Specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem" 9.2.4.1. Pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" un 9.2.4.2. Pasākuma "Pasākumi vietējās sabiedrības

-----------------------

Paziņojums par 2018.gada janvāra mēneša veselības veicināšanas aktivitāšu grafiku

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros ir pieejams 2018.gada janvāra aktivitāšu grafiks.

Detalizēts grafiks pieejams šeit: janvāra grafiks

Sagatavoja:

Santa Upīte

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas

un slimību profilakses pasākumi

Daugavpils pilsētas pašvaldībā”

vadītāja

santa.upite@daugavpils.lv vai 65476065

---------------------------------------------------------------------

Bezmaksas veselības veicināšanas nodarbības Daugavpilī

Lai veicinātu Daugavpils pilsētas iedzīvotāju veselību, tiek izsludināta pieteikšanās uz  veselības veicināšanas nodarbībām projekta  Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros . Nodarbības ir bezmaksas.

Lai pieteiktos uz nodarbībām, nepieciešams  sazināties ar norādīto kontaktpersonu. Pieteikšanās ir līdz 04.01.2018.

Jāņem vērā, ka vietu skaits grupās ir ierobežots un nodarbības ir noteiktu laika termiņu.

Bezmaksas veselības veicināšanas nodarbības saraksts 

Aktivitātes norisinās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem

----------------------------------------------------------

Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā

Starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Daugavpils pilsētas domi tika parakstīta vienošanās par projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā”. Projekts norisinās darbības 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši, nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākums “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros.

Projekta īstenotājs: Daugavpils pilsētas dome

Projekta mērķis ir uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem visiem Daugavpils iedzīvotājiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, īstenojot vietēja mēroga pasākumus.

Projekta galvenās  mērķauditorijas ir trūcīgie un maznodrošinātie iedzīvotāji, bezdarbnieki, personas ar invaliditāti, iedzīvotāji, kas vecāki par 54 gadiem, bērni, pārējās riskam pakļautās iedzīvotāju grupas. Tā pat projekta aktivitātēs varēs piedalīties visi pilsētas iedzīvotāji.

Projektā paredzētās aktivitātes, kuras iedzīvotāji varēs apmeklēt bez maksas:

 • tautas sporta pasākumi;
 • veselības veicināšanas sporta grupas;
 • slēpošanas un rollerslēpošanas interešu grupas;
 • informatīvie pasākumi iedzīvotāju izglītošanai par veselīgo dzīvesveidu un slimību profilaksi;
 • speciālistu interaktīvās lekcijas – diskusijas  par onkoloģiju;
 • vingrošanas nodarbības veselības kvalitātes saglabāšanai bērniem;
 • mūsdienu dejas bērniem un jauniešiem;
 • peldēt mācīšana sākumskolas bērniem(1-4 kl.), iedzīvotājiem, kas vecāki par 54 un invalīdiem;
 • skolas vecuma bērnu izglītošana par veselīgu dzīvesveida jautājumiem, praktiskās apmācības par fiziskām aktivitātēm vispārējās veselības veicināšanai;
 •  seksuālās, reproduktīvās un garīgās veselības veicināšanas pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā;
 • orientēšanās un nūjošanas nodarbības;
 • tiks iegādāts sporta inventārs aktivitāšu nodrošināšanai.

Projekta īstenošanas termiņš: 2017. jūnijs  līdz 2019. gada 31. decembrim

Projekta finansējums:

Kopā EUR 992 544,00, no tiem:

•             Eiropas Sociālā fonda finansējums 85%:  EUR 843 662,00

•             Valsts budžeta finansējums 15%: EUR 148 882,00

 

Projekta īstenošanas pamats:

Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. Specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem" 9.2.4.1. Pasākuma "Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi" un 9.2.4.2. Pasākuma "Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei" īstenošanas noteikumi (turpmāk MK noteikumi Nr. 310) https://likumi.lv/ta/id/282400-darbibas-programmas-izaugsme-un-nodarbinatiba-9-2-4-specifiska-atbalsta-merka-uzlabot-pieejamibu-veselibas-veicinasanas

Projekts „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

 

Informāciju sagatavoja:

Santa Upīte

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projektu nodaļas

Projektu asistente

(+371) 654 76065

santa.upite@daugavpils.lv

------------------------------------------------

Veselību un aktīvu dzīvesveidu veicinošais septembris


rojekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” ietvaros spetembrī tika organizētas Eiropas Mobilitātes un Eiropas Sporta nedēļas, kurās septembrī notika daudz veselīga dzīvesveida pasākumu, kas apvienojot bērnus un pieaugušos, deva jauno triecienu veselīgam dzīves veidam. 17. septembrī no rīta notika pasākums “Rīts riteņbraucējiem” , kurā piedalījas visi tiek, kas gribēja uzzināt par pastaigu ar velosipēdu un to sgatavošanas darbiem. Savukārt 20.septembrī tika organizēts  “Sarunu vakars”, kur bija iespēja uzzināt par velotūrisma plānošanas pamatelementiem – kā plānot savu velomaršrutu, kas jāņem vērā dodoties velo pārgājienā (apģērbs, ēdiens, velosipēda tehniskais stāvoklis, fiziskā sagatavotība, līdzi ņemamo obligāto lietu saraksts, utt), velomaršrutu iespējas Daugavpilī un kaimiņu novados.

23. septembris bija pārpildīts ar interesantiem pasākumiem, no plkst. 10:00 Daugavpils Esplanādes veloparkā notika izglītojošas riteņbraukšanas aktivitātes bērniem, kurās bija aicināti piedalīties un sportot visu ģimeni.  Daugavpils Esplanādes veloparkā tika izvietotas dažādas stacijas, kur bērniem un viņu vecākiem bija jāizpilda dažādi uzdevumi. Šādas aktivitātes ļoti vieno ģimenes.

Tapāt šajā dienā (23.09) Daugavpils pilsētas 3.vidusskolas sporta zālē norisinājās „Aerobikas maratons”. Tas ilgums bija 5 stundas, un tajā piedalījās vairāk nekā 130 dažāda vecuma (vissjaunākais dalībnieks bija 4 gadu vecumā un vissvecākais – 68 gadu vecumā), dzimuma un fiziskās sagatavotības cilvēki.

Piedālīties pasākumā, saskaņa ar projekta noteikumiem, varēja jebkurš pilsētas iedzīvotājs. Dalība visās aktivitātēs bija bezmaksas. AEROBIKAS MARATONA programma bija organizēta tā, lai apmierinātu jebkura tipa auditoriju.  Dalībnieki treneru vadībā izmēģināja dažādus fitnesa un aerobikas veidus: joga,zumba,fitness, port de brass dejas, roll pilates, jumping fitness .

Bet 23.septembrī vakara pusē tika  organizēta velofoto orientēšanās “Daugavpils fotoreiss”.Visi aktīvie un ieinteresēti lietderīgi pavadīja laiku, uzzinot pilsētu un sportojot vienlaikus.

Eiropas sporta nedēļa tika organizēta praktiskā lekcija par veselīgu dzīvesveidu, kurā runāts par kustībām un fiziskajām aktivitātēm veselības veicināšanā un profilaksē, kā arī trenējošā pulsa robežām un tā noteikšanas veidiem. Nodarbība no teorētiskā virziena pārveidojas uz praktiskām vingrošanām. Savukārt 29. septembrī Esplanādes veloparka apkārtnē visiem interesentiem tika piedāvāts izmēģināt orientēšanās labirintu, kur ierobežotā laukumā 30 x 36 m laukumā, kas norobežots lentām bija izvietots 21 kontrolpunkts, kas precīzi ir atspoguļots kartē. Tajā ir izvietoti kontrolpunkti, kuri secīgi jāapmeklē, nešķērsojot lentas. Orientēšanās labirintā, kas bija centrālā pasākuma aktivitāte piedalījās ap 100 aktīvā dzīvesveida piekritēju, veicot četras dažāda garuma distances.  Dalībnieki bija pārsteigti, ka iespējams apmaldīties arī klajā lauka. 

Esiet uzmanīgi, sekojiet informācijai, pavisam drīz tiks piedāvātas citas aktivitātes, kuros varēs piedalīties ikkatrs Daugavpils pilsētas iedzīvotājs.

Aktivitātes norisinās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem

GALERIJA

Sagatavoja:

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101“Veselības

veicināšanas un slimību profilakses

pasākumi Daugavpils pašvaldībā” aktivitāšu

koordinatore Alīna Ivanova,

e-pasts: alina.ivanova@daugavpils.lv

-----------------------------------------------------

Ir izsludināts atklātais konkurss „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumu organizēšana Daugavpils pilsētas pašvaldībā (projekta Nr.9.2.4.2/16/I/101 aktivitāšu īstenošanai)”

Vairāk informācijas mājaslapas sadaļā „konkursi” : https://www.daugavpils.lv/lv/652

Projekta ziņas 1

Projekta ziņas 2

Projekta ziņas 3

 

Aktīvajā septembrī visi tiek aicināti uz pasākumu „Aerobikas Maratons”

Sestdien, 23. septembrī, plkst. 11:00 visi tiek aicināti uz aerobikas maratonu, ko organizē biedrība „Vingrošanas skola „Harmonia”” projekta ietvaros. Pasākuma norises vieta  Raiņa iela 30, Daugavpils3.vidusskolas sporta zālē.

Fitness - Aerobikas maratons ''Body and Mind'' (Prāts un ķermenis) - ir pilsētas mēroga pasākums - veselības, harmonijas, grācijas un daiļuma svētki. Šī pasākuma moto ir - pavadām aktīvu un iedvesmojošu dienu kopā ar Fitness un Aerobikas treneriem. Pasākuma mērķis ir motivēt pievērsties veselīgam un fiziski aktīvam dzīvesveidam.

Katram būs iespēja dienas garumā iepazīt dažādus fitnesa, aerobikas un deju veidus, kurus citādi ikdienā varbūt nemaz nepamēģinātu.

NĀC UN VINGRO LABĀKO TRENERU VADĪBĀ! Joga - Aleksandrs Lahtionovs, „Cilvēka Attīstības centrs, IndraYoga.eu”, Zumba, Strong by Zumba - Natalja Križanovska, „Z Life Energi”, Fitness Aleksandrs Visockis un komanda “Be Active – fitness activities in Daugavpils”,  Roll Pilates - Irina Matvejeva, aerobikas studija "Santa DIpalestra", Dance, Port de Bras - Ilona Ducka-Krastiņa, aerobikas studija „Santa DIpalestra", Yumping fitness - Veronika Vasiljeva, „Jumping Fitness Studija Daugavpils”.

Uzdāvini savai veselībai piecas stundas dzirkstošas enerģijas! Ņem līdzi sporta tērpu, apavus un izbaudi lielisku aktīvās atpūtas pasākumu sev un savai ģimenei! Pasākums ir bezmaksas.

Tā pat atgādinām, ka 20. septembra vakarā plkst. 17:30 ikvienu interesentu aicinām apmeklēt sarunu vakaru riteņbraucējiem, kura laikā būs iespēja uzzināt par velotūrisma plānošanas pamatelementiem – kā plānot savu velomaršrutu, kas jāņem vērā dodoties velo pārgājienā (apģērbs, ēdiens, velosipēda tehniskais stāvoklis, fiziskā sagatavotība, līdzi ņemamo obligāto lietu saraksts, utt), velomaršrutu iespējas Daugavpilī un kaimiņu novados.  Dalībnieki gūs zināšanas par velo pārgājienu plānošanu, iepazīsies ar domubiedriem, kas var kļūt par velo pārgājienu domubiedriem.

23. septembrī plkst. 10:00 Daugavpils veloparkā notiks riteņbraukšanas sacensības bērniem, kurās aicinām piedalīties un sportot visu ģimeni. Vecāki sportojot un aktīvi kustībā pavadot dienu kopā ar bērniem, ar savu piemēru parāda, ka var būt aktīviem un veselīgi pavadīt dienu kopā sportojot. Daugavpils veloparkā tiks izvietotas dažādas stacijas, kur bērniem un viņu vecākiem būs jāpilda dažādi uzdevumi. Atceramies par bērnu drošību, pasākumā būs pieejamas drošības ķiveres.

Santa Upīte

Daugavpils pilsētas domes

Attīstības departamenta

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas

un slimību profilakses pasākumi

Daugavpils pilsētas pašvaldībā”

vadītāja

santa.upite@daugavpils.lv

Projekts „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

-------------------------------------------------------------

Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātes Daugavpilī

2017. gada 16. – 22. septembrī Daugavpilī norisināsies aktīva un veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumi Eiropas Mobilitātes nedēļas ietvaros. Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un atmosfēru sasildošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.

Šī gada EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻA 2017 kampaņas sauklis ir “PĀRVIETOJIES GUDRĀK, DZĪVO LABĀK!”

Eiropas Mobilitātes nedēļas laikā Daugavpilī notiks dažādi pasākumi gan lieliem un maziem.

17. septembrī plkst. 11:00 visi riteņbraucēji un aktīva dzīvesveida cienošie ir aicināti apmeklēt Daugavpils Tūrisma un informācijas centru, kur būs Rīts velosipēdistiem. Visus interesentus sagaida interesanta informācija par velosporta iespējām Daugavpilī, kā arī jauks pārsteigums velosipēdistiem.

19. septembrī norisināsies akcija “Ar velo uz darbu!”, kuras laikā aicinām doties uz darbu un izglītības iestādēm ar velo. Vairākās pilsētas vietās no rīta tiks veikta riteņbraucēju skaitīšana. Rīta skaitīšanas laikā ikviens riteņbraucējs saņems piemiņas zīmi par savu aktīvu un videi draudzīgu pārvietošanās veidu.

20. septembra vakarā plkst. 17:30 ikvienu interesentu aicinām apmeklēt sarunu vakaru riteņbraucējiem, kura laikā būs iespēja uzzināt par velotūrisma plānošanas pamatelementiem – kā plānot savu velomaršrutu, kas jāņem vērā dodoties velo pārgājienā (apģērbs, ēdiens, velosipēda tehniskais stāvoklis, fiziskā sagatavotība, līdzi ņemamo obligāto lietu saraksts, utt), velomaršrutu iespējas Daugavpilī un kaimiņu novados.  Dalībnieki gūs zināšanas par velo pārgājienu plānošanu, iepazīsies ar domubiedriem, kas var kļūt par velo pārgājienu domubiedriem.

22. septembrī no rīta Lāčplēša iela tiks slēgta akcijai “Diena bez auto”. Aicinām 22. septembrī  doties uz darbu ar kājām, velo vai izmantot sabiedrisko transportu.

23. septembrī plkst. 10:00 Daugavpils veloparkā notiks riteņbraukšanas sacensības bērniem, kurās aicinām piedalīties un sportot visu ģimeni. Vecāki sportojot un aktīvi kustībā pavadot dienu kopā ar bērniem, ar savu piemēru parāda, ka var būt aktīviem un veselīgi pavadīt dienu kopā sportojot. Daugavpils veloparkā tiks izvietotas dažādas stacijas, kur bērniem un viņu vecākiem būs jāpilda dažādi uzdevumi. Atceramies par bērnu drošību, pasākumā būs pieejamas drošības ķiveres.

 Pēcpudienā  plkst. 15:00 veloparkā startēs velofoto orientēšanās “Daugavpils FOToREISS 2017”. Pasākuma ideja ir veicināt interesantu un veselīgu brīvā laika pavadīšanu bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un ģimenēm. Popularizēt velosipēdu kā videi un cilvēkam draudzīgu transportlīdzekli. Sacensības ir domātas ikvienam aktīva dzīvesveida cienītājam.

Vairāk informācijas par Eiropas Mobilitātes nedēļas aktivitātēm var atrast www.daugavpilssports.lv sadaļā NOTIKUMU KALENDĀRS.

 

Projekta Nr. 9.2.4.2/16/I/101  „Veselības veicināšanas

un slimību profilakses pasākumi

Daugavpils pilsētas pašvaldībā”

vadītāja

santa.upite@daugavpils.lv

PLAKĀTS 

Aktivitātes norisinās projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------

 

„Dzīvo vesels” Daugavpilī! 

2017.gada 2.septembrī Daugavpils pilsētas iedzīvotāji piedalījās informatīvi izglītojošā pasākumā „Dzīvo vesels!” par veselības veicināšanu un slimību profilaksi. Organizētajās informatīvo un praktisko iemaņu apgūšanas pieturās tika aktīvi apmeklētas. Informatīvajā punktā ikviens interesents saņēma apmeklētāja karti un instrukcijas par aktivitātēm. Atsevišķās pieturās, kas tika aprīkotas kā teltis, varēja pārbaudīt :

 • sirds veselību;
 • saņemt informāciju par infekcijas slimību profilaksi;
 • apgūt pirmās palīdzības sniegšanas ābeci;
 • izmērīt savu fizisko spēku;
 • apgūt veselību veicinošus vingrinājumus;
 • iepazīties ar mutes higiēnas prasībām;
 • apgūt veselīga uztura pamatus;
 • noteikt hemoglobīna līmeni asinīs;
 • saņemt informāciju par donoru kustību;
 • atjaunot vai apgūt zīdaiņu aprūpes iemaņas;
 • zīmēt, atbildēt uz āķīgiem jautājumiem;
 • dejot Zumbu un vienkārši lietderīgi pavadīt brīvo laiku.

 Katrs, kas izgāja visas pieturas, ieguva jaunas zināšanas un iemaņas, atgriežoties sākuma punktā. Pasākuma laikā sertificēti speciālisti sniedza individuālas konsultācijas par veselības saglabāšanas jautājumiem. Aktivitātes beigās dalībniekiem tika izsniegtas nelielas piemiņas balvas.

Pasākums izpelnījās pozitīvu atzinību un līdz ar to izvirzītais mērķis „uzlabot iedzīvotāju informētību par veselīgu dzīvesveidu un slimību profilaksi” ir sasniegts. Pasākuma dalībnieki atzīst, ka ir lietderīgi un nepieciešams organizēt iedzīvotāju masu izglītošanas pasākumus par veselības veicināšanu un slimību profilaksi vismaz vienu reizi gadā.

Latvijas Sarkanā Krusta DPK

priekšsēdētāja

H.Soldatjonoka

helena.soldatjonoka@inbox.lv

FOTO

Projekts „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Daugavpils pilsētas pašvaldībā” (Nr. 9.2.4.2/16/I/101) norisinās darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem