Jautājumi domei

"Daugavpils pilsētas dome palielināja bērna dzimšanas pabalstu- līdz 300 eiro. Lai saņemtu šo pabalstu nepieciešams bērnu reģistrēt tikai Dzimtsarakstu nodaļā? Vai ir nepieciešami papildus dokumenti? Marina Osipova"

Uzdod jautājumu!




Sākums | Sabiedrība | Daugavpils sabiedriskās organizācijas

Daugavpils sabiedriskās organizācijas

Sociālo NVO kontakti

Izglitības, kultūras un jaunatnes NVO kontakti


Sabiedriskās organizācijas aktualitātes

___

Projekta “Ētikas un etiķetes noskaņas” mērķis bija parādīt pareizas (ētiskas) saskarsmes pastāvēšanas iespējas un nepieciešamību, veidot izpratni par lietišķo etiķeti, par tēla veidošanas pamatprincipiem un tā iedarbību.

Projekta ietvaros tika veiktas divas meistarklases:

-  Pirmajā meistarklasē, 19.12.2016. plkst. 17:00, runājam par apģērba etiķeti un galda kultūru, kas ļoti interesēja jauniešus un viņi ar lielāko interesi uzklausīja piedāvāto materiālu un aktīvi piedalījās diskusijā. Meistarklases noslēgumā dalībniekiem tika piedāvāta spēle par tēmu saistītiem jautājumiem.

-  Otrajā meistarklasē, 20.12.2016. plkst. 19:00, gatavojāmies svinībām, runājot par dāvanu etiķeti un saiņošanas mākslu. Gaišā noskaņā un ar košām dāvanām noslēdzās projekts, kuru atbalstīja Daugavpils domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds un Daugavpils Universitātes Studentu Padome.

Paldies visiem par emocijām un aktīvo līdzdalību!

Priecīgus Ziemassvētkus un laimīgo Jauno gadu!

__________________________________________________________________

Karatē Ziemassvētki


Jau vairākus gadus Daugavpils karatē skola ar Daugavpils pilsētas domes sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda palīdzību organizē karatē Ziemassvētku pasākumu „Ziemassvētki – aktīvās sabiedrības svētki!”. Pēc jau izveidojušās tradīcijas, decembra beigās, Daugavpils karatē skolas sienās (Vienības pamatskola, Ģimnāzijas iela 32) visi interesenti tika aicināti apmeklēt Daugavpils karatē skolas Ziemassvētku pasākumu.

Pasākumu atklāja vizuālās mākslas radošā darbnīca, kuras tēma bija „Ziemassvētki un karatē”. Pasākuma gaitā visi dalībnieki aktīvi piedalījās karatē iesildīšanās elementu izpildē, vingrošanā un koordinēšanas vingrinājumu, kā arī jautrās fiziskās sagatavotības elementu izpildē, kas ir pieejama visu vecuma un sporta sagatavotības līmeņa cilvēkiem. Pasākuma nobeigumā katram interesentam bija iespēja parādīt savu personīgu vingrinājumu vai karatē tehnikas elementu, ko vēlāk atkārtoja visi pasākuma dalībnieki.

Pasākuma nobeigumā visi dalībnieku saņēma dāvanas un suvenīrus, kā arī piedalījās nobeiguma fotosesijā.

Daugavpils karatē skola izsaka pateicību visiem dalībniekiem par atsaucību un pozitīvu, ka arī sveic visus Ziemassvētkos un novel laimīgu Jauno gadu.

Vairāk informācijas Daugavpils karatē skolas mājaslapā: www.daugavpils-karate.lv

-------------------------------

Piešķīra finansējumu sabiedriskajām organizācijām braucienu organizēšanai

2016. gada 10.novembrī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma  lēmuma projektu par finansējuma piešķiršanu braucienu organizēšanai no budžeta programmas “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds” (1.2. aktivitāte) biedrībai „Intelektuālo spēļu klubs Erudīts” 199.65 euro apmērā dalības braucienam, uz intelektuālo spēļu turnīra sērijas “Baltic Cup-2016” noslēguma posmu Amatas novadā, no 2016.gada 19.novembra līdz 2016.gada 20.novembrim.  

----------------------------------------------------

Noslēdzies projekts “Mākslas un dizaina studija "Fantazētāji"


Decembrī bērnu un jauniešu attīstības centrā "Saules stariņi" noslēdzies projekts” Mākslas un dizaina studija "Fantazētāji", kurš tika organizēts pateicoties līdzfinansējumam no Daugavpils pilsētas pamatbudžeta programmas "Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds".

Projekts deva iespēju 20 Daugavpils un Daugavpils novada bērniem no 3 līdz 9 gadiem t.sk. bērniem ar īpašām vajadzībām no aprīļa mēneša vienu reizi nedēļā apmeklēt studiju "Fantazētāji".

Nodarbībās bērni tika iepazistināti ar zīmēšanas un gleznošanas pamatiem un ar nestandarta mākslas vediem, tādiem kā zīmēšana uz ūdens, zīmēšana uz gaismas molbertiem, zīmēšana ar smiltīm, veidošana no dažādiem materiāliem.

Projekta ietvaros bērni pavadīja savu laiku lietderīgi, uzzīnāja jaunas tehnikas, pielietoja savas zināšanas piedaloties konkursos un izstādēs.

Nodarbību rezultātā bērni varēja nokļūt fantāziju un burvju pasaulē, lietderīgi pavadīja savu laiku, attīstija radošo domāšanu un apgūva inovatīvas ierīces.

-----------------------------------------------------

------------------------------------

Veiksmīgi aizritējusi konference jauniešiem “Level up!”

 

25. oktobrī viesnīcas “Park Hotel Latgola” konferenču zālē aizritēja konference jauniešiem "Level up", pulcinot ap 40 dalībniekiem, t.sk. Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībniekus no Daugavpils pilsētas un novada skolām: Vaboles vidusskolas, Vienības pamatskolas, Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Daugavpils 3. vidusskolas un Daugavpils Krievu vidusskolas - liceja.

Atklājot konferenci, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe uzsvēra, ka ir būtiski jau skolā jauniešiem gūt zināšanas par uzņēmējdarbību, tāpēc šāda veida tikšanās ar uzņēmējiem jauniešiem ir neatsverama pieredze, kas palīdz pilnveidot savas idejas un labi startēt konkursos.  

Konferences pirmajā daļā visiem interesentiem bija iespēja piedalīties apmācībās par prezentēšanas prasmēm, ko vadīja pieredzējis treneris Oskars Priede. Kā atzina dalībnieki, tad viena no galvenajām barjerām, kas jāuzveic katram prezentētājam, ir bailes – ko pateikšu, kā to uztvers, vai neaizmirsu visu pateikt, tāpēc klātesošajiem bija iespēja saņemt padomus, kā tās pārvarēt.

Konferences otrajā daļā SMU dalībniekiem bija iespēja prezentēt savas biznesa idejas uzņēmīgiem vadītājiem un pieredzējušiem uzņēmējiem, lai saņemtu atgriezenisko saiti par tās dzīvotspēju. Dalīties savā pieredzē uz šo konferenci atsaucās A/S “Dauer” valdes loceklis Sergejs Kumeiskis, A/S “Dauer” struktūrvienības SIA “Latgales sakaru serviss” vadītāja Aleksandra Hodaševiča, Daugavpils biznesa inkubatora vadītājs Andrejs Zelčs, Latgales plānošanas reģiona LUC komercdarbības konsultants Andris Kucins, viesnīcas “Park Hotel Latgola” vadītāja Ruta Priede, skaistumkopšanas salona “La Mademoiselle” īpašnieks Renāts Isajevs, kā arī restorāna “Čili pica” vadītājs Jānis Priede.

Stundas laikā SMU dalībniekiem bija iespēja satikt vairākus mentorus un no viņiem saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem par izvēlētā produkta attīstības iespējām. Daugavpils Krievu vidusskolas – liceja un Daugavpils 3. vidusskolas komandu dalībnieki atzina, ka pēc diskusijām ar mentoriem radās jauna ideja par produktu, ar ko startēt SMU, un ka šīs diskusijas bija ļoti produktīvas. Jaunieši arī atzina, ka tās palīdzēja labāk izprast, kam un ko pārdot, saprast iespējamos sadarbības partnerus, kā arī pavēra jaunas idejas nākotnei, kas viennozīmīgi palīdzēs startēt SMU programmā. Pēc diskusijām mentori jauniešus aicināja skatīties plašāk, ņemot vērā aktualitātes dažādās sfērās, kā arī izveidoto produktu ietekmes novērtējumu uz apkārtējo vidi, ne tikai uz gala pircēju.

 

SMU dalībniekiem tagad priekšā būs uzņēmuma veidošana, produkta radīšana, startēšana SMU tirgos un mācību gada izskaņā arī uzņēmuma likvidēšana.

 

Konferences organizēšanu atbalstīja Daugavpils pilsētas domes, viesnīca “Park Hotel Latgola,” “Čili pizza”, kā arī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde.

 

Informācijai:

Iluta Kriškijāne

iluta.kriskijane@gmail.com

 

Par JCI Latvia

JCI (Junior Chamber International) ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas darbojas vairāk nekā 100 valstīs, apvienojot vairāk nekā 200 000 aktīvu biedru vecumā no 18 līdz 40 gadiem. JCI Latvia ir šīs biedrības pārstāvniecība Latvijā. Organizācijas misija ir nodrošināt attīstības iespējas, kas iedvesmo jaunus cilvēkus radīt pozitīvas pārmaiņas. Pašreiz JCI Latvia apvienojušās septiņas nodaļas, no kurām trīs atrodas Rīgā un pa vienai Jūrmalā, Cēsīs, Liepājā un Daugavpilī. JCI Latgale nodaļa ir izveidota 2013. gada 21. februārī, un, lai gan darbojas Daugavpilī, kopā pulcina aktīvus Latgales reģiona iedzīvotājus, pārstāvot kā esošos, tā topošos uzņēmējus, rosinot pozitīvas pārmaiņas Latgalē.  

---------------------------------------------

Piešķīra finansējumu sabiedriskajām organizācijām braucienu organizēšanai

2016. gada 25.augustā Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma  lēmuma projektus par finansējuma piešķiršanu braucienu organizēšanai no budžeta programmas “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds” (1.2. aktivitāte) 4 sabiedriskajām organizācijām.

1. Biedrībai “Krona” tika piešķirti 249.57 eiro dalības braucienam uz semināru ciklu “Aktīvs dzīvesveids – veselības recepte” Daugavpils un Ilūkstes novados.

2. Biedrība “Latvijas Neredzīgo biedrība Daugavpils teritoriālā organizācija” saņems 181.50 eiro, lai biedrības biedri, kas piedalījās projektā varētu doties uz mākslas darbu izstādes atklāšanu Rīgā.

3. Biedrība “Tautas fotostudija “Ezerzeme-F” piešķirtos 421.00 eiro izmantos braucienam, lai piedalītos seminārā “No Latvijas austrumiem līdz rietumiem” Liepājā.

4. Biedrības “Latvijas Politiski represēto apvienība” struktūrvienībai “Daugavpils novada politiski represēto klubs” piešķirti 317.63 euro apmērā  dalības braucienam, lai piedalītos Ikšķiles novada Domes atbalstītajā politiski represēto 18. salidojumā Ikšķilē, 2016.gada 27.augustā.  

------------------------------------------------------

Piešķīra finansējumu sabiedriskajām organizācijām braucienu organizēšanai

2016. gada 11.augustā Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma  lēmuma projektus par finansējuma piešķiršanu braucienu organizēšanai no budžeta programmas “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds” (1.2. aktivitāte) divām sabiedriskajām organizācijām.

1. Biedrībai “Daugavpils pilsētas pensionāru apvienība” tika piešķirti 169.97 eiro braucienam sadarbības veicināšanai ar Krāslavas un Ludzas novada senioriem, kas aktīvi darbojas pašvaldību tautas namu kolektīvos.

2.  Biedrība “ERFOLG” piešķirtos 272.25 eiro izmantos braucienam, lai Rīgas pilsētas svētku laikā 13.augustā varētu piedalīties koncertprogrammā “Vācieši Latvijai -100”.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

No 1. līdz 2. jūlijam Cēsīs norisinājās sarunu festivāls LAMPA, kurā ar savām diskusijām, lekcijām un citiem pasākumiem piedalījās ļoti daudz dažādu organizāciju no visas Latvijas. Visiem ieinteresētiem daugavpiliešiem bija pieejams bezmaksas autobuss uz festivālu Cēsīs, kuru nodrošināja biedrība “Heyday Latvia” sadarbībā ar Daugavpils pašvaldību. Biedrība saņēma finansējumu no Daugavpils Domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda.

Festivāla ietvaros “Heyday Latvia” arī organizēja diskusiju par bijušo industriālo pilsētu radošo vidi.

 Diskusijas laikā īpaša uzmanība tika vērsta uz Daugavpils pilsētas radošās vides attīstību. Pasākuma organizatoru mērķis bija pastāstīt diskusijas dalībniekiem par veiksmīgiem Daugavpils pilsētas vides reorganizācijas piemēriem - Cietoksnis un Marka Rotko mākslas centrs, aktīvas atpūtas parki, kā arī plānotie pilsētas vides labiekārtošanas projekti. 
--------------------------------------------

IDEJU LAVKA: Kā izveidot savu apģērba zīmolu, pazust Latgalē un noķert „meteorītu”


Sarunas uz soliņa jau bija veltītās gan „garšīgai”, gan „festivālu” tēmai, bet viss vienmēr sākas ar IDEJU. Šoreiz LAVKA komanda nolēma būt daudzpusīga un uzaicināt viesus no dažādām nozarēm, tāpēc katrs varēs iedvesmoties no mūsu viesu idejām. Kā vienmēr, pasākums notiks ceturtdien, 28. jūnijā, plkst.18.00 amfiteātrī aiz „ZINOO Daugavpils” centra (Vienības iela 30, Daugavpils), ieeja no Latgales zoodārza puses.

 

Mūsu viesi:

 • Liāna Merņaka (Rēzekne), dizaina darbnīcas VALIS vadītāja.
 • Gusts Ošmucnieks un Co (Rīga), ekstremālie sporta veidi un projekts "Pazust Latgalē".
 • Raimonds Platacis (Rīga), reklāmas aģentūras ABNORMAL radošais direktors (Tele2 reklāmas „Meteorīts” idejas autors).

Pēc tradīcijas, mūsu sarunu soliņš būs jaunajā krāsā – zaļā! Neierobežotas enerģijas, izaugsmes un attīstības krāsa. Nāciet uz mūsu soliņu – pasēdēsim un parunāsim. Pasākuma ilgums ir 2 stundas (no 18.00 līdz 20.00). Ieeja brīva!

*Ja būs lietus vai citi slikti laika apstākļi, pasākums tiks pārcelts uz „ZINOO Daugavpils” centru

 

Par pasākumu:

LAVKA – sarunu cikls uz soliņa, kas ir veltīts tēmām, par kurām aicinātie viesi stāstīs neformālajā gaisotnē zem klajas debess. Vasaras sezonas laikā mēs centīsimies aicināt viesus no dažādām  darbības jomām, tadejādi rādot, ka ir iespējams sasniegt panākumus visdažādākās nozarēs. Daudzi cilvēki saka, ka mūsu jaunieši nav aktīvi, viņus nekas neinteresē, tāpēc LAVKA radošā komanda nolēma rīkoties un organizēt radošu, neformālu pasākumu, kas ne tikai iedvesmos, bet arī palīdzēs atrast domubiedrus.

 

LAVKA organizatore: Jeļena Dedele

Email: hello.solyanka@gmail.com

Tel.26287770


---------------------------------------------

Daugavpilī norisināsies festivāls “Visvalža diena”

Vēsturiskās modelēšanas klubs “Robeža” ir saņēmis finansējumu (750 eiro) no Daugavpils Domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda festivāla rīkošanai. Festivāls “Visvalža diena” norisināsies 24. septembrī Daugavpils cietoksnī.


-----------------------------------------------------

Lietuviešu tautas dziesmu un deju festivāls

Daugavpils Lietuviešu kultūras biedrība “Rasa”  aicina uz Lietuviešu dziesmu un deju festivālu, kas veltīts Lietuvas valsts svētkiem. Festivāla lielākais koncerts notiks Daugavpilī 23. jūlijā Vienības laukumā plkst. 14.00. Koncertā piedalīsies lietuviešu kolektīvi no Rīgas, Panevēžas, Joniškiem, Kupiškiem, Zarasiem un Daugavpils.  Festivāla norisi atbalsta Daugavpils pilsētas. Lietuviešu kultūras biedrība “Rasa”  ir saņēmusi  finansējumu (780 eiro) sava projekta realizācijai no Daugavpils Domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

 


-------------------------------------------------------

FESTIVĀLA LAVKA:
HOLI, VIVA BRASLAV un ZOBENS UN LEMESS

Turpinām mūsu sarunas uz soliņa! Šoreiz mūsu tēma ir mūzikas festivāli. Kāpēc? Jo Latgalē to gandrīz nav, tāpēc mēs aicinām dalīties ar savu pieredzi festivālu “Holi”, “Viva Braslav” un “Zobens un Lemess” organizatorus. Otrā LAVKA notiks 30. jūnijā, plkst.18.00 amfiteātrī aiz „ZINOO Daugavpils” (Vienības iela 30, Daugavpils), ieeja no Latgales zoodārza puses.

 

Festivāla LAVKA viesi:

 • Krāsu festivāla “Holi” organizatori - Jēkabs Gūtmanis un Zigurds Kursišs (Latvija)
 • Starptautiskā sporta un mūzikas festivāla Viva Braslav Open-Air organizators - Zhenya Labut (Baltkrievija)
 • Folk, pagan un metal festivāla „Zobens un Lemess Open Air” organizators - Jānis Krauklis (Latvija).

 

 

Kā vienmēr mēs centīsimies radīt maksimāli radošu atmosfēru – īsts sols, uz kura sēdēs mūsu viesi, sēdvietas ar spilveniem, fotostūrītis un, protams, gardumi – tas viss, mūsuprāt, ir galvenie laba noskaņojuma faktori J

Pēc tradīcijas mūsu sarunu soliņš būs jaunajā krāsā – aveņkrāsā! Spilgts, sulīgs un neaizmirstams. Nāciet uz mūsu soliņu, pasēdēsim, parunāsim. Pasākuma laiks 2 stundas (no 18.00 līdz 20.00). Ieeja brīva!

Par pasākumu:

LAVKA – sarunu cikls uz soliņa, kas ir veltīts tēmām, par kurām aicinātie viesi stāstīs neformālajā gaisotnē zem klajas debess. Vasaras sezonas laikā mēs centīsimies aicināt viesus no dažādām  darbības jomām, tadejādi rādot, ka ir iespējams sasniegt panākumus visdažādākās nozarēs. Daudzi cilvēki saka, ka mūsu jaunieši nav aktīvi, viņus nekas neinteresē, tāpēc LAVKA radošā komanda nolēma rīkoties un organizēt radošu, neformālu pasākumu, kas ne tikai iedvesmos, bet arī palīdzēs atrast domubiedrus.

LAVKA organizatore: Jeļena Dedele

Email: hello.solyanka@gmail.com

Tel.26287770


__________________________________________________________________________

Deputāti skata jautājumus par līdzekļu piešķiršanu no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda


Finanšu komitejā skatīja jautājumu par līdzekļu iešķiršanu no Daugavpils pilsētas pamatbudžeta programmas „Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds”.

Pamatojoties uz Domes 2016.gada 28.janvāra noteikumu Nr.1 “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda noteikumi”, kas apstiprināti ar Domes 2016.gada 28.janvāra lēmumu Nr.20, Biedrības var pieteikties dalības braucieniem uz semināriem, konferencēm, festivāliem un konkursiem ārpus pašvaldības teritorijas, Latvijas Republikas robežās, paredzot Daugavpils pilsētas popularizēšanu.

 

Deputāti skata jautājumus par līdzekļu piešķiršanu:

 1. Biedrībai ”Daugavpils pilsētas pensionāru apvienība”  245.03 euro apmērā  dalības braucienam uz XV Latgales novada senioru dziesmu un deju festivālu “Dziedot dzimu, dziedot augu…” 2016.gada 9.jūlijā, Aglonā.
 2. Biedrībai ”Punktu brālība”  102.00 euro apmērā  dalības braucienam uz apmācībām “Fitoterapija ikdienā – daba veselībai” 2016.gada 15.jūlijā, Kārsavā.
 3. Biedrībai “Heyday Latvia” 363.00 euro apmērā  dalības braucienam, lai piedalītos “Sarunu festivāla LAMPA ietvaros diskusijā “Radošā pilsētvide – bijušo industriālo pilsētu reanimācija””, 2016.gada 1.-2.jūlijā, Cēsīs. 
 4. Biedrībai “Ukraiņu kultūras centrs “Mrija””  357.00 euro apmērā  dalības braucienam  “Vislatvijas ukraiņu kolektīvu festivālā “Sarkanais irbenājs””, 2016.gada 9.-10.jūlijā,  Vangažos. 
 5. Biedrībai „Baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim”” (reģ.Nr.40008004087) 210.00 euroapmērā (divi simti desmit euro un 00 euro centi) dalības braucienam  “II Starptautiskajā baltkrievu deju un dziesmu festivālā “Fest”” 2016.gada 7.jūlijā, Dagdā. 

 

 

____________________________________________________________________________________

 

Pamatojoties uz Domes 2016.gada 28.janvāra noteikumu Nr.1 “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda noteikumi”, kas apstiprināti ar Domes 2016.gada 28.janvāra lēmumu Nr.20, Biedrības var pretendēt uz līdzfinansējumu projektam, ja biedrība ir piesaistījusi arī citu fondu līdzekļus.

 

Deputāti skata jautājumu par līdzekļu piešķiršanu:

Biedrībai “Daugavpils neredzīgo biedrība” 660,78 eiro apmērā Eiropas Savienības fondu darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” atbalsta pasākuma “Subsidētā darba vieta jauniešiem bezdarbniekiem (pasākumi noteiktām personu grupām)” īstenošanai.

 

Galīgo lēmumu deputāti pieņems Domes sēdē.

Daugavpils Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

_____________________________________________________________________________________

Biedrība "Darītājiem" veiksmīgi realizēja projektu ”YOUTH POWER BANK”

Skatamies, iedvesmojamies, piepildamies ar enerģiju

Pašvaldības līdzfinansējums no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda šī projekta realizācijai ir 950 eiro.

https://www.youtube.com/watch?v=8EejoaImd48&feature=youtu.be
Video autors: Ivars Utināns

____________________________________________________________________

„Latvijas čempionāts spēlē "Kas? Kur? Kad?”

Projektu realizēja sabiedriskā organizācija - Intelektuālo spēļu klubs „Erudīts”

Organizēts Latvijas čempionāts spēlē „Kas? Kur? Kad”, kurā piedalījās 26 komandas no Daugavpils, Rīgas, Jūrmalas un Lauceses. Projektā tika iesaistīti arī Daugavpils un Rīgas skolēnu un studentu līgu pārstāvji.

Pašvaldības līdzfinansējums no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda šī projekta realizācijai ir 700 eiro.

___________________________________________________________________________________________ 

Veiksmīgi notika starptautiskais ģimenes festivāls ZOOMAIFEST 2016

______________________________________________________________________________

GARŠĪGĀ LAVKA: Liepkalni un Skrīveru mājas saldējums

 

Vasaras sarunu sola LAVKA sezona sākusies!  3.jūnijā aiz „Zinoo Daugavpils”  norisinājās pirmais pasākums. Šis projekts tiek realizēts ar Daugavpils pilsētas domes līdzfinansējumu, jo saņēmis atbalstu no Domes Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda.

 

LAVKA – sarunu cikls uz soliņa, kas ir veltīts tēmām, par kurām aicināti viesi stāstīs neformālajā gaisotnē zem klājas debess. Vasaras sezonas laikā mēs centīsimies aicināt viesus no dažādām  darbības jomām, tadejādi rādot, ka ir iespējams sasniegt panākumus visdažādākās nozarēs. Daudzi cilvēki saka, ka mūsu jaunieši nav aktīvi, viņus nekas neinteresē, tāpēc LAVKA radošā komanda izlēma rīkoties un organizēt radošu, neformālu pasākumu, kas ne tikai iedvesmos, bet arī palīdzēs atrast domubiedrus.

 

Pirmā pasākuma temats ir ēdiens, tāpēc mēs to nosaucām par GARŠĪGU! Pasākuma viesi – maiznīcas „Liepkalni” (Dagnis Čākurs) un saldējuma ģimenes uzņēmuma „Skrīveru mājas saldējums” (Sotnieku ģimenes pārstāvis) pārstāvji.

 

Mēs centīsimies radīt maksimāli radošu atmosfēra – īsts sols, uz kura sēdēs mūsu viesi, sēdvietas ar spilveniem, kas ir veidotas speciāli pasākumam, fotostūrītis un, protams, gardumi – tas viss, mūsuprāt, ir galvenie labā noskaņojuma faktori.

 

Starp citu, katru reizi pasākuma krāsa atšķirsies, šoreiz tā bija dzeltenā - saules un vasaras krāsa . Ieeja brīva!

 

LAVKA organizatore: Jeļena Dedele

Email: hello.solyanka@gmail.com

Tel.26287770

_____________________________________________________

Deputāti pieņēma lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu no budžeta programmas „Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonds”

 

 Domes sēdē deputāti izskatīja jautājumu piešķirt transporta izdevumu segšanai līdzfinansējumu:

1. „Daugavpils kultūras atbalsta biedrība”  

337.50 euro apmērā. Brauciena mērķis ir

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pūtēju orķestra dalība

 “VIII Latvijas pūtēju orķestra konkursā”, Ogrē. 

Konkursā Daugavpili pārstāvēs 35 orķestra dalībnieki.

Brauciena ieguvumi:

Tiks  popularizēts Daugavpils vārds Valsts rīkotā konkursā

Veicināta Daugavpils jauno talantīgo mūziķu mākslinieciskās un profesionālās meistarības izaugsme

Stiprināta sadarbība ar citiem valsts mūziķiem – gan audzēkņiem, gan pedagogiem.

2.Biedrībai „Horeogrāfijas kolektīvs ”AVOTIŅŠ”

 

206.25 euro apmērā.

Brauciena mērķis ir

Bērnu deju kolektīva „Avotiņš” dalība Baltijas dziesmu un deju konkursā “STARLIGHT 2016”, Rīgā.

 

Konkursā Daugavpili pārstāvēs 16 kolektīva dalībnieki.

Brauciena ieguvumi:

Tiks  popularizēts Daugavpils vārds Starptautiskā konkursā (piedalās Latvijas, Lietuvas,  Igaunijas un citu valstu nacionālo kultūru kolektīvi)

Veicināta Daugavpils jauno talantīgo mākslinieku  meistarības izaugsme

Stiprināta sadarbība ar citiem kolektīviem.

Šī gada  28.janvārī Dome apstiprināja jaunos  Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda NOTEIKUMUS, kas paredz iespēju Sabiedriskajām organizācijām iesniegt pieteikumu un  pretendēt uz Domes līdzfinansējumu plānotajam dalības braucienam.

Domē ir saņemti divi pieteikumi.

Noteikumi paredz, ka šādus braucienus var pieteikt visa gada garumā, ne vēlāk kā mēnesi pirms paredzētā brauciena.

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

--------------------------------------------------------------

1. Martā noslēdzās pieteikumu pieņemšana no sabiedriskajām organizācijām līdzfinansējuma saņemšanai saviem projektiem

Daugavpils pašvaldība ne pirmo gadu piešķir līdzfinansējumu sabiedriskajām organizācijām no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda. Ir liels gandarījums, ka Daugavpilī ir daudz aktīvu sabiedrisko organizāciju, kuras sadarbojoties ar pašvaldību vēlas sevi apliecināt, realizēt interesantus projektus, tādējādi uzlabojot Daugavpils iedzīvotāju dzīves kvalitāti un labklājību.

Šogad finansējuma saņemšanai Konkursa kārtībā no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda saņemti 149 pieteikumi. Šogad ir pozitīva tendence, kad sabiedriskās organizācijas sadarbojas un piesaka arī kopīgi rīkotus pasākumus. Aktīvi ir jaunieši, iesniegtas ir daudzas jaunas, radošas idejas. Daudzas Sabiedriskās organizācijas plāno arī turpināt iesāktās tradīcijas un organizēt jau sabiedrībā iemīļotus pasākumus, to ietvaros realizējot arī jaunas idejas . Arī senjori šogad ir ar īpašu vērību uztvēruši motivāciju dažādot savas aktivitātes. Jau nākošajā nedēļā Darba grupa uzsāks darbu pie projektu izvērtēšanas, galīgo lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pieņems Domes sēdē, iepriekš izskatot Komitejās.

 

Jāpiebilst, ka šogad izstrādāta jauna kārtībā, kādā piešķir finansējumu. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pašvaldības sadarbību ar dažādam sabiedriskajām organizācijām veselības, interešu izglītības, jaunatnes, kultūras, mākslas jomās, sociālo problēmu risināšanā.

Jaunie noteikumi paplašina sabiedrisko organizāciju iespējas realizēt savus plānus. Noteikumi paredz trīs līdzfinansējuma veidus.  Jau iepriekš praktizēto pieteikumu konkursu līdzfinansējuma saņemšanai projektu un pasākumu īstenošanai Daugavpils pilsētas pašvaldības teritorijā, ko plānots izsludina 1 reizi gadā. Jauninājums ir līdzfinansējums aktivitātes braucienam, kas paredz Daugavpils pilsētas popularizēšanu ārpus pašvaldības teritorijas. Summa, ko pašvaldība piedāvā apgūt vienai sabiedriskajai organizācijai šīm abām aktivitātēm ir 1500 eiro.

Lai veicinātu sabiedrisko organizāciju darbības ilgtspējību,  attīstību, kā arī stimulētu sabiedriskās organizācijas rakstīt projektu pieteikumus iesniegšanai dažādos fondos, tad Daugavpils Dome ir gatava  būt par partneri projektā ar līdzfinansējumu līdz 3 tūkst. eiro, bet ne vairāk kā 15% no kopējām projekta izmaksām.

 

Braucienus un lielākus projektus, kur paredzēts līdzfinansējums organizācijas var iesniegt visa gada laikā.

Jauninājums ir arī tas, ka sabiedrisko organizāciju projektu pieteikumus līdzfinansējumam deputāti vērtēs ne tikai komitejās, bet arī Domes sēdēs.

 

--------------------------------------------------------------

Biedrībai “Latvijai 100” ir piešķirts finansējums

Domes  sēdē deputāti skatīja jautājumu par 2 500 eiro piešķiršanu biedrībai “Latvijai 100” prēmiju izmaksai Latvijas simtgades pieminekļa metu konkursa uzvarētājiem.

Prēmiju fonds bija paredzēts konkursa nolikumā.

Konkursā 1. vieta netika piešķirta. 2. vietā mets “Saules” balva 1 500 eiro, piešķirtas divas 3. vietas metiem “Jāņuguns” un “Akmens”. Šo metu autori saņems pa 1 000 eiro

 1. Martā noslēdzās pieteikumu pieņemšana no sabiedriskajām organizācijām līdzfinansējuma saņemšanai saviem projektiem

Daugavpils pašvaldība ne pirmo gadu piešķir līdzfinansējumu sabiedriskajām organizācijām no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda. Ir liels gandarījums, ka Daugavpilī ir daudz aktīvu sabiedrisko organizāciju, kuras sadarbojoties ar pašvaldību vēlas sevi apliecināt, realizēt interesantus projektus, tādējādi uzlabojot Daugavpils iedzīvotāju dzīves kvalitāti un labklājību.

Šogad finansējuma saņemšanai Konkursa kārtībā no Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda saņemti 149 pieteikumi. Šogad ir pozitīva tendence, kad sabiedriskās organizācijas sadarbojas un piesaka arī kopīgi rīkotus pasākumus. Aktīvi ir jaunieši, iesniegtas ir daudzas jaunas, radošas idejas. Daudzas Sabiedriskās organizācijas plāno arī turpināt iesāktās tradīcijas un organizēt jau sabiedrībā iemīļotus pasākumus, to ietvaros realizējot arī jaunas idejas . Arī senjori šogad ir ar īpašu vērību uztvēruši motivāciju dažādot savas aktivitātes. Jau nākošajā nedēļā Darba grupa uzsāks darbu pie projektu izvērtēšanas, galīgo lēmumu par līdzfinansējuma piešķiršanu pieņems Domes sēdē, iepriekš izskatot Komitejās.

 

Jāpiebilst, ka šogad izstrādāta jauna kārtībā, kādā piešķir finansējumu. Jauno noteikumu mērķis ir uzlabot pašvaldības sadarbību ar dažādam sabiedriskajām organizācijām veselības, interešu izglītības, jaunatnes, kultūras, mākslas jomās, sociālo problēmu risināšanā.

Jaunie noteikumi paplašina sabiedrisko organizāciju iespējas realizēt savus plānus. Noteikumi paredz trīs līdzfinansējuma veidus.  Jau iepriekš praktizēto pieteikumu konkursu līdzfinansējuma saņemšanai projektu un pasākumu īstenošanai Daugavpils pilsētas pašvaldības teritorijā, ko plānots izsludina 1 reizi gadā. Jauninājums ir līdzfinansējums aktivitātes braucienam, kas paredz Daugavpils pilsētas popularizēšanu ārpus pašvaldības teritorijas. Summa, ko pašvaldība piedāvā apgūt vienai sabiedriskajai organizācijai šīm abām aktivitātēm ir 1500 eiro.

Lai veicinātu sabiedrisko organizāciju darbības ilgtspējību,  attīstību, kā arī stimulētu sabiedriskās organizācijas rakstīt projektu pieteikumus iesniegšanai dažādos fondos, tad Daugavpils Dome ir gatava  būt par partneri projektā ar līdzfinansējumu līdz 3 tūkst. eiro, bet ne vairāk kā 15% no kopējām projekta izmaksām.

Braucienus un lielākus projektus, kur paredzēts līdzfinansējums organizācijas var iesniegt visa gada laikā.

Jauninājums ir arī tas, ka sabiedrisko organizāciju projektu pieteikumus līdzfinansējumam deputāti vērtēs ne tikai komitejās, bet arī Domes sēdēs.

------------------------------------------------------------------------

Izsludināts Sabiedrisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkurss


Lai atbalstītu Sabiedrisko organizāciju ilgtspējīgu, uz attīstību orientētu aktivitātīšu realizēšanu Daugavpils pilsētā sociālo problēmu risināšanā, veselības, mākslas, izglītības, kultūras un jaunatnes politikas jomā,  tiek izsludināts Sabiedrisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkurss. Daugavpils Domē 10. februārī notika informatīva sanāksme sabiedrisko organizāciju pārstāvjiem.

PREZENTĀCIJA

 

Sabiedrisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas noteikumus un pieteikumu veidlapas var lejupielādēt šeit:

Sabiedrisko organizāciju atbalsta fonda noteikumi

Pieteikuma veidlapa līdzfinansējumam konkursa kārtībā (1.pielikums) 
Atskaite par piešķirto līdzfinansējumu konkursa kārtībā (2.pielikums)
Pieteikuma veidlapa dalības braucienam (3.pielikums)
Atskaite par piešķirto līdzfinansējumu dalības braucienam (4.pielikums)
Pieteikuma veidlapa līdzfinansējumam (5.pielikums)
Atskaite par piešķirto līdzfinansējumu (6.pielikums)
Formālo kritēriju vērtēšanas veidlapa (7.pielikums)
Kvalitatīvo kritēriju vērtēšanas veidlapa (8.pielikums)

Sabiedriskajai organizācijai līdz š.g. 1.martam pieteikuma dokumentu oriģinālus jāiesniedz parakstītus papīra formā - 1 (vienā) eksemplārā, latviešu valodā, datorsalikumā personiski vai nosūtot pa pastu uz adresi: K.Valdemāra iela 1, Daugavpils, LV-5401, ar norādi “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fondam”. Pieteikumi iesniedzami arī ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi: info@daugavpils.lv. 

Papildus informācija:

Ingūna Novicka

tālr.: 654 04380,

e-pastsinguna.novicka@daugavpils.lv

Kr.Valdemāra ielā 1, 2.stāvs, 201.kab.

www.daugavpils.lv

www.facebook.com/daugavpilsdome

---------------------------------------------------------------------------------

Izsludināts Sabiedrisko organizāciju projektu

līdzfinansēšanas konkurss

Lai atbalstītu Sabiedrisko organizāciju ilgtspējīgu, uz attīstību orientētu aktivitātīšu realizēšanu Daugavpils pilsētā sociālo problēmu risināšanā, veselības, mākslas, izglītības, kultūras un jaunatnes politikas jomā,  tiek izsludināts Sabiedrisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas konkurss.

Sabiedrisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas noteikumus un pieteikumu veidlapas var lejupielādēt šeit:

NOTEIKUMI

Pieteikuma veidlapa līdzfinansējumam konkursa kārtībā

Atskaite par piešķirto līdzfinansējumu konkursa kārtībā 2016.gadam

Sabiedriskajai organizācijai līdz š.g. 1.martam pieteikuma dokumentu oriģinālus jāiesniedz parakstītus papīra formā - 1 (vienā) eksemplārā, latviešu valodā, datorsalikumā personiski vai nosūtot pa pastu uz adresi: K.Valdemāra iela 1, Daugavpils, LV-5401, ar norādi “Sabiedrisko organizāciju atbalsta fondam”. Pieteikumi iesniedzami arī ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz e-pasta adresi: info@daugavpils.lv. 

Papildus informācija:

Ingūna Novicka

tālr.: 654 04380,

e-pasts: inguna.novicka@daugavpils.lv

Kr.Valdemāra ielā 1, 2.stāvs, 201.kab.

www.daugavpils.lv

www.facebook.com/daugavpilsdome

Informācija ievietota 2016.gada 3.februārī

-----------------------------------------------------------------------------------------

Sabiedriskās organizācijas aktivitātes

Veiksmīgi aizritēja „Mazākumtautību JAUNGADA BALLE”


Daugavpils mazākumtautību biedrības silti un sirsnīgi atskatījās uz 2015.gadā paveikto pasākumā „Mazākumtautību Jaungada balle”. „Mazākumtautību Jaungada balle” veicināja saliedētību biedrību vidū, uz pasākumu sapulcējās aptuveni 250 cilvēku. Pilsētas domei bija iespēja pateikties biedrībām par paveikto darbu 2015. gadā un sniegto ieguldījumu kultūras dzīvē.

Kopš 2014.gada decembra tiek organizētas regulāras mazākumtautību biedrību pārstāvju tikšanās, kuru laikā radās ideja atjaunot nacionālo biedrību Jaungada pasākumu. Biedrība „Erfolg” uzņēmās iniciatīvu organizēt „Mazākumtautību Jaungada balli” ar citu organizāciju un pilsētas pašvaldības atbalstu.

31.01.2016. plkst. 14.00 Daugavpils Vienības nama lielajā zālē piecpadsmit nacionālās biedrības sapulcējās uz „Mazākumtautību Jaungada balli”.

Pasākuma gaitā tika veikts atskats uz 2015.gadā paveikto pilsētas labā. Daugavpils domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Jānis Dukšinskis pasniedza pateicības rakstus no Daugavpils pilsētas domes mazākumtautību biedrībām par aktīvu dalību Daugavpils 740 gadu jubilejas norisēs un ieguldījumu starpkultūru dialoga veicināšanā. Pateicības raksti tika pasniegti aktīvākajiem mazākumtautību biedrību biedriem par ieguldījumu Daugavpils daudznacionālā kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un starpkultūru dialoga veicināšanā.

Biedrības augsti vērtē Daugavpils pilsētas domes sniegto atbalstu viņu rīkotajiem pasākumiem un iecerēm savu iespēju robežās, tāpēc pasniedza pateicības Daugavpils domei un Jānim Dukšinskim, kurš vienmēr ir atsaucīgs, ar viņa atbalstu ir saskārusies ikviena biedrība. Uz pasākumu tika uzaicināti arī pašvaldības struktūrvienību pārstāvji. Klātesošos uzrunāja Dienvidlatgales NVO atbalsta centra koordinators Oskars Zuģickis, Daugavpils pilsētas domes Jaunatnes departamenta vadītāja Gunita Vanaga, kuriem biedrības pasniedza pateicības par atbalstu mazākumtautību biedrībām.

Pasākuma laikā tika rīkots konkurss „Jaungada tēlu parāde”, dalībniekiem bija jāsagatavo kostimēts Jaungada tēls atbilstoši savai nacionālajai kultūrai, sveiciens savā nacionālajā valodā un jāpiedalās izveicības stafetē. Žūrija pirmo vietu piešķīra Lietuviešu biedrības „Rasa” tēlam „Trīs karaļi”, otro vietu Baltkrievu kultūras centra un Baltkrievu kultūras un izglītības biedrības “Uzdim” tēlam „Kaza”, trešo vietu biedrības „Erfolg” tēlam „Sv. Nikolauss” un Krievu kultūras centra „Kalistratova nams” tēlam „Salatētis” tika piešķirta mierinājuma balva. Konkursa dalībniekiem balvas sagatavoja pasākuma sponsors „Čili Pica”, lielas ģimenes picas, kuras tika atvestas vēl karstas!

Mazākumtautību biedrības izsaka pateicību par pasākuma atbalstu Daugavpils pilsētas domei, kā arī vietējiem uzņēmumiem „Antaris” SIA un „Čili Pica” SIA.

----------------------------------------------------------------