Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Aktualitātes | Pilsētas svētki

Pilsētas svētki

 

 

Daugavpilī sākušies Pilsētas svētki


No 5. jūnija līdz 11.jūnijam Daugavpilī svin pilsētas svētkus.

PROGRAMMA

GALERIJA

Svētkus iesāk svinēt pilsētas mikrorajonos, bet galvenie notikumi sāksies 9. jūnijā, piektdien un turpināsies līdz 11. jūnijam pilsētas centrā. Pilsētas svētkus ieskandināja Forštates svētki 4. jūnijā.

Pilsētas svētku nozīmīgākais pasākums būs IV Starptautiskais militārās mūzikas festivāls Daugavpilī, uz kuru sabrauks 6 lielākie Eiropas militārie orķestri (Latvija, Lietuva, Ukraina, Polija, Horvātija, Nīderlande) un pārsteigs svētku apmeklētājus ar lieliskām koncertu un defilē programmām Vienības laukumā un Rīgas ielā.

Piektdien, 9. jūnijā aicinām visus uz Eiropas valstu militāro orķestru Muzikālo promenādi, kas sāksies plkst. 17.30 Daugavpils skaistākajā ielā - Rīgas ielā. No dzelzceļa stacijas līdz Vienības laukumam skanēs pūtēju orķestru mūzika, un Muzikālās promenādes turpinājumā Vienības laukumā  atklās IV Starptautisko militārās mūzikas festivālu Daugavpilī. Vakara turpinājumā - plkst. 21.00  Vienības laukumā izskanēs estrādes solistes  Laimas Vaikules koncerts.

Sestdien, 10. jūnijā svētki saplauks pilsētas centrā un piepildīs pilsētu ar bagātīgām norisēm. No plkst. 10.00 sāks darboties svētku tirdziņš Rīgas ielā, Ģimenes atrakciju parks A.Pumpura skvērā, notiks starptautiskais Zumba Fitness maratons Rīgas ielā, apmeklētājus priecēs Daugavpils mākslinieki, sportisti, rok grupas, dziesmu un deju kolektīvi. Plkst. 13.00 Rīgas ielā un Vienības laukumā notiks Svētku gājiens un pilsētas svētku atklāšana. Koncertus sniegs IV Starptautiskā militārā mūzikas festivāla orķestri. Turpinājumā uz galvenās skatuves dzirdēsim Latvijas estrādes jaunos solistus, bet vakara koncertā plkst. 21.00  koncertu sniegs grupa Mumiy Troll, kam sekos svētku salūts Daugavmalā plkst. 23.00.

Svētdien, 11. jūnijā – aicinām visus uz Lielo sporta dienu, kas norisināsies Rīgas ielā iepretim T/C „Solo”. Dienas garumā notiks tautas deju kolektīvu koncerts, radošo kolektīvu koncerti,  darbosies āra kafejnīcas, piepūšamās atrakcijas un citas izklaides bērniem.

Svētku noslēgumā plkst. 16.00 – IV Starptautiskā militārā mūzikas festivāla orķestru defilē programmas.

Daugavpils pilsētas svētki notiks krāšņi un pārpildīti ar pozitīvām emocijām, ko daugavpilieši dāvās savai pilsētai, draugiem un pilsētas viesiem. Aicinām visus iekļauties pilsētas svētku aizraujošajā ritmā!

AFIŠA

---------------------------------------------------------

Pilsētas svētku laikā darbosies tirdziņš


Tirdziņš darbosies Rīgas ielā, Teātra ielā, Dubrovina parkā un A. Pumpura skvērā.

Tirdziņš darbosies piektdien, 9. jūnijā no 12.00-24.00, 10. jūnijā no 10.00-24.00, 11. jūnija no 10.00-19.00.

 Komunālās saimniecības pārvalde saņēma – 386 iesniegumus,  tas ir par 100 vairāk nekā pagājušajā gadā.

Būs vairāk kā 400 tirdzniecības vietas, no tām:

-          kafejnīcas ar pārtikas un alus tirdzniecību

-          Tirdzniecības vietas  Daugavpils un Latvijas amatnieki, Lietuvas, Polijas un Ukrainas tirgotāji.

Gribam vērst uzmanību, ka otro gadu arī A. Pumpura skvērā notiks tirdzniecība – ap 20 vietām ar bērnu precēm un rotaļlietām.

26 tirgotāji, kas atbrauks uz 2 dienām (sestdienu un svētdienu) – tirgos Dubrovina parkā, pretī Novada domei.

-------------------------------------------------------

3. Mākslas nakts Daugavpilī


Jau trešo gadu pēc kārtas, 9. jūnijā no plkst. 22.00 līdz 02.00 vēsturiskajā Daugavpils cietoksnī tiks aizvadīta Mākslas nakts radošā programma, šogad ar devīzi „Mākslinieks reģionā”.

Vēlu vakarā, kad iestājas tumsa, visas cilvēku maņas darbojas saasināti, iespējams, tas ir viens no iemesliem, kāpēc ikdienišķas aktivitātes aizvien populārāk kļūst organizēt vēlu vakarā. Tam par apliecinājumu ir Muzeju nakts, Baznīcu nakts un Daugavpilī jau trešo gadu pēc kārtas tiks aizvadīta arī Mākslas nakts.

Mākslas nakts ietvaros apmeklētājiem būs iespēja izbaudīt krāšņu, izzinošu un izklaidējošu mākslas pasākumu programmu, kas norisināsies vēsturiskajā Daugavpils cietoksnī.

           

Programmā:

no 22.00 - 02.00 -  Klusuma sezonas izstādes (Rotko centrs)

Aktuālais reģiona, Latvijas un ārvalstu mākslā septiņās jaunākajās izstādēs Rotko centrā.

22.00 - 22.50 - Diskusija / preses konference – mākslinieks reģionā  (Rotko centra bibliotēka)

Publiski pieejama diskusija un preses konference, kurā piedalās Mākslas nakts dalībnieki, reģiona mākslinieki un citu radošu profesiju pārstāvji.

22.00 - 00.00 un 01.00 - 02.00 - Gaismas un mūzikas šovs kopā ar DJ Gatis (Rotko centra pagalms)

no 22.00 - Radio Naba tiešraide (Daugavpils cietokšņa 1. krasta lunete)

Laba mūzika un sarunas par un ap mākslu radio ēterā un telefonintervijās.

22.00-23.00 - Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pērles (Rotko centra koncertzāle)

23.00 - Laikmetīgā tēlniecības objekta KARA ZIRGA RĒGS atklāšana (Cietoksnis, līdzās Rotko centra ziemeļu fasādei)

Mākslas naktī tiks atklāts Starptautiskā tēlniecības simpozija žūrijas izvirzītā, tēlnieka Egona Peršēvica vadītās mākslinieku grupas veidotā, lielformāta skulptūra „Kara zirga rēgs”, kas kļūs par vienu no pastāvīgiem laikmetīgās mākslas vides objektiem Daugavpilī.

23.00 - 00.00 -  Iepazīšanās ar aizsarggrāvja dzīvajām radībām, to radošākajiem pārstāvjiem (pie 1. krasta lunetes)

Daugavpils sikspārņu centrs ļaus ikvienam iejusties sikspārņa ādā.

23.30 - Studijas 3KM Dokumentāls  raidījums par Vladislavu Loci (Rotko centra konferenču zāle, ieeja no Dienvidu apareles)

23.30 un 00.30 - Zinoo "Reģionālie dūmi" (Baltā telts uz Rotko centra Ziemeļu pandusa)

23.30 - 00.00 - PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas Saules skola - modes skate (pie topošās Martinsona mājas)

00.30 - SANRI izstādes kataloga pirmā diena (Rotko centra B sektors pie SANRI izstādes)

00.00      - 01.00 - grupas "Jauda" koncerts (Rotko centra pagalms)

Pop/rock mūzikas grupa, trīs mūziķu sastāvā, no Līvāniem, kas aktīvi muzicē, piedalās konkursos, mūzikas festivālos tuvākās un tālākās Latvijas vietās. Šobrīd grupa cītīgi strādā pie sava pirmā mūzikas albuma, kas debitēs jau šī gada rudenī.

01.00 - 02.00 - Radošās darbnīcas Ceramic laboratory ar Egonu Peršēvicu, Ingūnu Levšu, Māri Popovu, Oksanu Vronsku (Cietoksnis, Hospitāļu iela 8)

01.00 - 02.00 - Deju uzvedums / performance (topošajā Martinsona mājā)

Latviešu tautas deja, tango, hip-hop un break-dance stila dejas apvienojumā ar mūziku un vizuālo mākslu veidos sinkrētisma performanci action painting no angļ. val. gleznošana darbībā, tādējādi liekot gan pasākuma dalībniekiem, gan apmeklētājiem aizdomāties par mākslas sintēzi un dejas robežu paplašināšanas iespējām. Projekta autore Elizabete Poddubnova.

līdz 00.00 -  3. starptautiskā vēstures rekonstrukcijas festivāla "Dinaburg 1812" informatīvais slaidšovs (Cietoksnis, Nikolaja iela 5)

Mākslas nakts laikā ieeja Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā no 22:00 līdz 02:00 par īpašām AKCIJAS CENĀM: visas mainīgās izstādes 1,50 EUR, pastāvīgā ekspozīcija „Marks Rotko. Dzīve un māksla” ar Marka Rotko oriģināliem un Edvarda Munka oriģinālgleznu no Tronheimas Mākslas muzeja 3EUR. Visa Rotko centra apskate 4,50 EUR. 

--------------------------------------------------------

Pilsētas svētku ietvaros Zviedrijas dienas


Pilsētas svētku ietvaros notiks virkne pasākumu, kurus rīko Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

9. jūnijā 23.00 klubā “Qeen” Zviedru retro nakts, 10. jūnijā 14.00 kinoteātrī “Silver screen” bezmaksas animācijas filma “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”. 10. jūnijā Pumpura parkā būs Zviedrijas telts no 11.00-14.00 varēs tikties ar Zviedrijas vēstnieku Henriku Landerholmu, pasaku varoņiem, būs stepa nodarbības un citas aktivitātes.

Daugavpils Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

 

 

 

 

 

------------------------------------------------------

Pilsētas svētku laikā Daugavpilī ieradīsies delegācijas no sadraudzības un sadarbības pilētām


Daugavpils šogad svin 742.dzimšanas dienu. Dinaburga – Borisogļebska – Dvinska – Daugavpils – pilsēta, kas ar dažādiem nosaukumiem, kopš 1275.gada, lepni stāv Daugavas krastos. Pilsētas  svētku laikā ielās, laukumos, parkos un skvēros notiks visdažādākās aktivitātes, sporta pasākumi, amatnieku tirdziņš, atrakcijas,  uz vairākām skatuvēm koncertēs gan Daugavpils kolektīvi, gan Latvijas mākslinieki, gan ārvalstu zvaigznes.

Arī šogad, ar sev raksturīgo viesmīlību, svinēt kopā pilsētas svētkus Daugavpils aicināja savus sadraudzības un sadarbības partnerus. Svētku reizē kopā ar daugavpiliešiem būs delegācijas no Paņevežas (Lietuva), Bobruiskas, Vitebskas (Baltkrievija), Maskavas centrālā apgabala, Narofominskas, Pleskavaas (Krievija), Harkovas (Ukraina), Radomas, Poznaņas, Elkas (Polija), Batumi (Gruzija), kā arī Latvijas pašvaldību savienības Izpilddirektoru asociācijas sadarbības partneru delegācija no Čehijas un Lielbritānijas.

Jau otro gadu pēc kārtas pilsētas svētku laikā Daugavpili apmeklēs Zviedrijas vēstnieks V.E. Henriks Landerholms. Arī šogad svētkos Zviedrijas vēstniecība Latvijā daugavpiliešiem ir sagatavojusi savu īpašu programmu.

----------------------------------------------------

Pilsētas svētku laikā palielinās tramvaju un autobusu reisu skaitu


9. jūnijā:

1) naktī no 9. uz 10.jūniju III tramvaju maršrutā ieviesīs papildreisus, kuru atiešanas laiks no pieturas „Cietoksnis” Ķīmiķu mikrorajona virzienā būs plkst. 21:40, 22:30, 22:55, 23:20, 23:45, 00:10, 00:35,01:00, 01:25, 02:00 (visi papildreisu tramvaju vagoni kursēs caur galapieturu „Butļerova iela”);

2) I tramvaju maršrutā ieviesīs papildreisu, kura atiešanas laiks no pieturas „Butļerova iela” būs plkst. 22:20.

10. jūnijā:

1) I tramvaju maršrutā no plkst. 9:54 līdz plkst.15:12 palielinās kursējošo vagonu skaitu (4 vienvagonu tramvajus mainīs uz 4 divvagonu (vai sešasu) tramvajiem un tie kursēs pamīšus);

2) I tramvaju maršrutā no plkst. 15:22 līdz tramvaju kursēšanas grafika beigām palielinās kursējošo vagonu skaitu (kursēs tikai divvagonu vai sešasu tramvaji);

3) I tramvaju maršrutā ieviesīs papildreisus, kuru atiešanas laiks no pieturas „Butļerova iela” būs plkst. 20:10; 20:40; 21:10; 21:30; 21:50; 22:10; 22:20; 22:40; 22:50; 23:10; 23:20; 23:30; 23:40; 23:50; 00:15; 00:30;

4) 17A.autobusa maršrutā ieviesīs papildreisus, kuru atiešanas laiks no pieturas “Autoosta” būs plkst. 22:00, 23:35, 23:40, 00:15;

5) 12.autobusa maršrutā ieviesīs papildreisu, kura atiešanas laiks no pieturas “Autoosta” būs plkst. 23:30;

6) 10.autobusa maršrutā reisa plkst. 23:15 atiešanas laiku pārcels uz plkst. 23:30 un ieviesīs papildreisu, kura atiešanas laiks no pieturas “Autoosta” būs plkst. 23:30;

7) 5.autobusa maršrutā ieviesīs papildreisu, kura atiešanas laiks no pieturas “Autoosta” būs plkst. 23.30.

AS “Daugavpils satiksme”

---------------------------------------------------

11. jūnijā notiks Pilsētas svētku dievkalpojums


11. jūnijā plkst. 12.00 visi tiek aicināti uz svētku dievkalpojumu, kas notiks Jaunbūves vecticībnieku draudzes Augšāmcelšanās, Dievmātes Piedzimšanas un svētītāja Nikolas dievnamā.

Piedalīties dievkalpojumā ir aicināti visu konfesiju mācītāji, lai vienotos kopīgā lūgšanā par Daugavpili.

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------

ES mājas Mobilais zināšanu ekspresis 10. jūnijā piestās Daugavpilī


Daugavpils pilsētas svētkos, 10. jūnijā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Rīgas ielā aicinām apmeklēt Eiropas Savienības Mobilo zināšanu ekspresi – aizraujošām spēlēm pilnu autobusu, kurā sajust, sadzirdēt un iepazīt Eiropas Savienību.

Mobilais zināšanu ekspresis vērs durvis interaktīvam un sajūtu pilnam piedzīvojumam Daugavpils pilsētas svētku Izglītības pilsētiņā – Rīgas ielā un Rīgas ielas skulptūrdārzā.

Mobilā zināšanu ekspresī gaidīti gan bērni un jaunieši, gan pieaugušie – ikvienam tas būs patiesi interaktīvs un sajūtu pilns piedzīvojums. Aicinām izzināt Eiropas daudzveidību, apliecināt savu azartu un zinātkāri, piedaloties erudīcijas spēlēs!

Apmeklētājus Mobilajā zināšanu ekspresī gaidīs un kopā visas spēles izdzīvos Eiropas kustības Latvijā un Eiropas Savienības mājas konsultanti – Eiropas lietu eksperti.

Ikdienā uzzināt vairāk par Eiropas Savienību aicinām Eiropas Savienības mājā un Europe Direct informācijas centros dažādās Latvijas pilsētās: Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Rīgā, Rēzeknē, Valmierā, Gulbenē, Alūksnē un Madonā.

 

Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, vienuviet atrodas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, kā arī Zināšanu, sarunu un mākslas istabas. ES mājā var saņemt pieredzējušu speciālistu konsultācijas, kā labāk izmantot ES sniegtās iespējas, bezmaksas informatīvos izdevumus, ieskatīties ES datubāzēs internetā, kā arī piedalīties dažādos pasākumos: diskusijās par Latvijai un Eiropas Savienībai svarīgiem notikumiem, informatīvajos semināros, radošajās darbnīcās, kino vakaros, kā arī apmeklēt izstādes, kultūras pasākumus un iepazīties ar Eiropas valstu tradīcijām un vēsturi.

 

Papildu informācija:

Anita Jansone,

Eiropas Savienības mājas Zināšanu, sarunu un mākslas istabu vadītāja,

t. 67085446, e-pasts: anita.jansone@esmaja.lv

------------------------------------------

Pilsētas svētku noslēgumā pirmais sezonas strītbola posms


Jau šo svētdien pie tirdzniecības centra „Solo” norisināsies šī gada pirmais Daugavpils ielu basketbola čempionāta posms! Labākie tiks noskaidroti sešās dažādās vecuma grupās, pie tam šogad organizētāji plāno arī veikt interesantas izmaiņas.

Jau vairākus gadus Daugavpils pilsētas basketbola čempionāts norisinās vairākos posmos dažādos pilsētas mikrorajonos. Iepriekšējā sezonā pirmo reizi viens no posmiem tika aizvadīts arī Daugavpils Cietoksnī, savukārt šoreiz pirmo reizi vēsturē tiek plānots aizvadīt posmu basketbolā 1x1. Viens no posmiem ieplānots arī kā nakts posms, kura pirmais mēģinājums bija vēl pagājušajā sezonā.

Līdzīgi kā iepriekšējās sezonās, arī šogad turnīrā varēs piedalīties sešu dažādu vecuma grupu puiši un meitenes. Jau šobrīd zināms, ka pirmajā posmā būs ne tikai komandas no Daugavpils un citām Latvijas pilsētām, bet arī no Lietuvas un pat ASV.

Interesanti, ka 2016. gadā par absolūtajiem kopvērtējuma uzvarētājiem visās trīs puišu grupās kļuva tieši lietuvieši, tādēļ Daugavpils un citām mūsu valsts komandām šogad būtu īpaši jāpacenšas! Ierasti spraigas cīņas ir arī dāmu grupā, kur notikušas minimālas izmaiņas vecuma grupās – turpmāk vecākajā grupā spēlēs meitenes, kuras dzimušas pirms vai 2000. gada, tādā veidā šīs izmaiņas skars arī vidējo grupu un arī jaunāko grupu.

Pirmajā posmā pie t/c „Solo” kā pirmās laukumā dosies jaunākās grupas meitenēm (S1, S2), kā arī visjaunākā grupa puišiem (V1). Reģistrācija notiks sacensību dienā no plkst. 9:30, savukārt spēles sāksies plkst. 10:00.

Vecākās grupas gan puišiem, gan meitenēm sāks savas spēles pēc plkst. 12:00, bet reģistrācija no plkst. 11:30. Dalība sacensībās būs bezmaksas!

Arī šogad Pilsētas svētkos būs avio šovs


Sestdien, 10. jūnijā plkst. 19.00 virs Daugavas sāksies avio šovs. Visi tiek aicināti laicīgi nākt uz Daugavmalu- Daugavas ielā, lai vērotu lidotāju un izpletņlēcēju sniegumu.

Paraugdemonstrējumu programma

 

19:00 – An-2- nolaišanās uz ūdens

19:02 – Mi-17 – demonstrē glābēju plosta izmešanu cietušā glābšanai un glābēja nolaišanās pie cietušā. Glābējs aktivizē plostu un izvelk cietušo.

19:05 – An-2 – izpletņlēcēju nolaišanās ar izpletņiem uz pontona. An-2 aizlido pēc nākamās izpletņlēcēju grupas.

19:10 – pēc izpletņlēcēju piezemēšanās Bell 206 helikopteru paraugdemonstrējumi

19:15 – akrobātikas paraugdemonstrējumi ar lidmašīnu Jak 52

19:25 – Mi-17 demonstrē „Bamby Bucket” uzpildīšanu

19:30- izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi

19:35- akrobātikas paraugdemonstrējumi ar lidmašīnu Mi-17

19:45- „Baltic Bees” grupas paraugdemonstrējums

20:15 - „Baltic Bees” programmas nobeigums.

---------------------------------------

Jau ceturtdien varēs dzirdēt IV Starptautiskā militārās mūzikas festivāls dalībniekus


Pilsētas svētku nozīmīgākais pasākums ir IV Starptautiskais militārās mūzikas festivāls Daugavpilī, uz kuru sabrauks lielākie Eiropas militārie orķestri (Latvija, Lietuva, Igaunija, Ukraina, Polija, Horvātija, Nīderlande) un pārsteigs svētku apmeklētājus ar lieliskām koncertu un defilē programmām Vienības laukumā un Rīgas ielā. Bet ceturtdien, 8. jūnijā Daugavpils cietoksnī 19.00 - Rotko centra pagalmā uzstāsies Igaunijas Aizsardzības spēku orķestris.

Piektdien, 9. jūnijā aicinām visus uz Eiropas valstu militāro orķestru Muzikālo promenādi, kas sāksies plkst. 17.30 Daugavpils skaistākajā ielā - Rīgas ielā. No dzelzceļa stacijas līdz Vienības laukumam skanēs pūtēju orķestru mūzika, un Muzikālās promenādes turpinājumā Vienības laukumā  atklās IV Starptautisko militārās mūzikas festivālu Daugavpilī.

----------------------------------------------

 

Daugavpils pilsētas svētku laikā būs vizināšanās ar plostu “Sola” un liellaivu “Dina”


Daugavpils pilsētas svētku laikā, 9. – 11. jūnijā, ikvienam interesentam tikai par 1 EUR būs iespēja pavizināties pa Daugavu ar motorizētu plostu “Sola” un liellaivu “Dina”.

Plosta “Sola” un liellaivas “Dina” kursēšanas grafiks:

9. jūnijā, plkst. 17.00 – 20.00

10. jūnijā, plkst. 11.00 – 19.00

11. jūnijā, plkst. 11.00 – 19.00

Plosta “Sola” un liellaivas “Dina” kursēs no piestātnes "Centrs " (Daugavas krastā zem arkas pie dambja pretī Rīgas ielai). Braucienā ar plostu maksimāli varēs doties 25, bet ar liellaivu – 13 pasažieri.

Izmantojiet iespēju doties interesentā izbraucienā un aplūkot pilsētu, raugoties uz to no Daugavas!

Lūgums piestātnē ierasties laicīgi!

Papildus informācija: +371 29493121

-----------------------------------------------

Šīs nedēļas izskaņā svētdien, 11. jūnijā, Daugavpilī, Rīgas ielā pie tirdzniecības centra “Solo” pulkstens 13.00 tiks atklāta “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” trīspadsmitā sezona


Tās  pirmajā posmā cīņu par 2017. gada čempionāta uzvarētāja titulu uzsāks un to, cik labi ir sagatavojušies gaidāmajam sacensību maratonam, rādīs desmit atlēti, to skaitā aizvadītā gada Latvijas čempions Aivars Šmaukstelis. Viņam pretī stāsies vēl deviņi titula kārotāji – Raivis Mundiciems, Agra Kazeļņika audzēknis Igors Podčeredņičenko, Magnuss Vucāns, brāļi – Sandis un Uldis Ķiploki, Didzis Zariņš, kluba “Rozental Team” sportisti Edgars Andersons, Jānis Šleckus un Oskars Martužans.

Atlēti spēkiem mērosies sešās disciplīnās. Pirmais, iesildošais vingrinājums, 145 kilogramus smagā “Husqvarna raidera celšana”, kam sekos visiem zināmā “Latvijas Nafta” 14 tonnas smagās autocisternas vilkšana” un “Ferratum Bank seifa celšana” (323 kilogrami). “RERE grupas stafete” sastāvēs no trim posmiem – baļķa nešanas, nēšiem un fermera pastaigas, “Darba drošības centra” vairogs un sešu “Betsafe” Atlanta akmeņu celšana uz statīva.

Sacensību laikā skatītājiem tiks sniegta iespēja ne vien vērot spēkavīru cīņas, bet  arī iejusties muskuļoto atlētu lomā. Drosmīgākie varēs izmēģināt dažus no spēka vingrinājumiem, pārliecinoties par savu spēju robežām.

Organizatori aicina ikvienu interesentu klātienē vērot “Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” pirmo posmu un atbalstīt spēkavīrus, uzsākot cīņu par uzvarētāja titulu.

Šogad “Betsafe Latvija Spēkavīru čempionāts” sastāvēs no sešiem posmiem, kas visas vasaras garumā notiks dažādās Latvijas vietās – 8. jūlijā Viļakā, 16. jūlijā Kuldīgā, 29. jūlijā Lielvārdē, savukārt 5. augustā Venstpilī un 18. augustā Preiļos. Lielais superfināls, kurā noskaidros 2017. gada “Betsafe Latvijas spēkavīra čempionāta” uzvarētāju – 9. septembrī Rīgā.

“Betsafe Latvijas Spēkavīru čempionāta” ģenerālsponsors “Betsafe”. Atbalsta “Husqvarna”, “Latvijas Nafta”, “FerratumBank”, “RERE Grupa”, “Darba drošības centrs”. Informē radio “Star FM”.

 -----------------------------------------

Rīgas ielā un Skulptūrdārzā darbosies Izglītības pilsētiņa


10. jūnijā Rīgas ielā un Skulptūrdārzā darbosies jaunieši, tur būs Izglītības pilsētiņa. Daugavpils profesionālo izglītības iestāžu, augstskolu studenti  rādīs to, ko viņiem jau iemācījuši.

Profesionālo izglītības iestāžu pārstāvji popularizēs sevis izvēlēto profesiju, lai motivētu arī citus jauniešus, kuri vēl izvēles priekšā. Augstskolu pārstāvji informēs par iespējām studēt.

Uz izglītības pilsētiņu tiek aicināti visi, kuri interesējas par nākotnes profesiju.

 

 

----------------------------------------------------

Pilsētas svētku ietvros Daugavpilī notiks futbola turnīri, paukošanas čempionāts, orientēšanās čempionāts, strītbola čempionāts, kā arī Betsafe Spēkavīru čempionta 1.posms.

Pilsētas svētkos pilsētnieki un viesi tiek aicināti ne tikai uz koncertiem un izklaides pasākumiem, bet arī uz sporta čempionātiem un sacensībām. Jau no piektdienas, 9.jūnija, Daugavpilī notiks bērnu futbola turnīrs stadionā „Esplanāde”. Stadionā „Celtnieks” notiks „Starptautiskais senioru futbola turnīrs”.

10.jūnijā Daugavpils Olimpiskajā Centrā notiks Latvijas Čempionāts Paukošanā pieaugušajiem. Biedrība „Daugava Chess” aicina šaha piekritējus uz Ātrā šaha turnīru 10.jūnijā plkst. 11:00 un blica turnīru 11.jūnijā plkst.10:20, Parādes ielā 11.

10. un 11.jūnijā no plkst.13:00 Stropos un Križos sāksies Daugavpils vasaras atklātais orientēšanās čempionāts.

11.jūnijā pilsētas centrā, pie tirdzniecības centra „SOLO” notiks Pilsētas čempionāts ielu basketbolā un Betsafe Spēkavīru čempionāta 1.posms. Kā arī Saules ielā, pie A.Pumpura skvēra notiks Paukošanas čempionāta fināls un paraugdemonstrējumi, plkst.13:00.

Bērniem un jauniešiem tiek piedāvāta iespēja izmēģināt REDRIFT profesionālās radiovadāmās mašīnītes Saules ielā pie A.Pumpura skvēra 11.jūnijā un LEGO konstruktorus no 9. līdz 11.jūnijam Latviešu kultūras centra ēkā, ieeja no Ģimnāzijas ielas (blakus atrodas Tūrisma informācijas centrs).

09.06.2017.

10:45

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos - Sacensību atklāšana

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1

09.06.2017.

11:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils-1 - Daugavpils-2

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (1. laukums)

09.06.2017.

11:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Žodina - Rēzekne

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (2. laukums)

09.06.2017.

12:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils-2 - Rēzekne

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (1. laukums)

09.06.2017.

12:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos RFS - Daugavpils-1

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (2. laukums)

09.06.2017.

13:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos RFS - Žodina

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (1. laukums)

09.06.2017.

13:45

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos - Sacensību atklāšana

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7

09.06.2017.

14:00

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils - Mitišči

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7 (1.laukums)

09.06.2017.

14:00

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Žodina - Paņevēža

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7 (2.laukums)

09.06.2017.

15:00

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Paņevēža - Mitišči

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7 (1.laukums)

09.06.2017.

15:00

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Žodina - Daugavpils

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7 (2.laukums)

10.06.2017.

 10:30

Latvijas čempionāts paukošanā pieaugušajiem ar špagu

Daugavpils Olimpiskais centrs, Stadiona 1

10.06.2017.

10:00

Daugavpils futbola turnīrs Pilsētas svētku ietvaros

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7

10.06.2017.

15:00

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils - Paņevēža

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7 (1.laukums)

10.06.2017.

15:00

Starptautiskais senioru futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Mitišči - Žodina

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7 (2.laukums)

10.06.2017.

15:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Rēzekne - RFS

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (1. laukums)

10.06.2017.

15:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils-2 - Žodina

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (2. laukums)

10.06.2017.

16:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils-1 - Rēzekne

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (1. laukums)

10.06.2017.

16:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Daugavpils-2 - RFS

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (2. laukums)

10.06.2017.

17:00

Starptautiskais bērnu futbola turnīrs Daugavpils pilsētas svētkos Žodina - Daugavpils-1

Stadions "Esplanāde", Stadiona 1, (1. laukums)

10.06.-11.06.2017.

13:00

Daugavpils vasaras atklātais orientēšanās čempionāts

Stropos un Križos

11.06.2017.

10:00

Daugavpils pilsētas čempionāts ielu basketbolā

Rīgas ielā pie T/P SOLO

11.06.2017.

11:00

REDRIFT un paukošanas paraugdemonstrējumi

Saules ielā pie A.Pumpura skvēra

11.06.2017.

13:00

Betsafe Spēkavīru čempionāta 1.posms

Rīgas ielā pie T/P SOLO

11.06.2017.

17:00

2017.gada Latvijas 1. Līgas čempionāts BFC Daugavpils - Grobiņas SC

Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7

11.06.2017.

10:00 

Latvijas meistarsacīkstes paukošanā ar špagu

Daugavpils Olimpiskais centrs, Stadiona 1