Jautājumi domei

"Daugavpils pilsētas dome palielināja bērna dzimšanas pabalstu- līdz 300 eiro. Lai saņemtu šo pabalstu nepieciešams bērnu reģistrēt tikai Dzimtsarakstu nodaļā? Vai ir nepieciešami papildus dokumenti? Marina Osipova"

Uzdod jautājumu!
Sākums | Aktualitātes | Baltkrievija

Baltkrievija

  

INFORMĀCIJA PAR LATVIJAS–BALTKRIEVIJAS VIENKĀRŠOTO ROBEŽŠĶĒRSOŠANU

 

Pierobežas teritoriju iedzīvotāju saraksts vietējās pierobežas satiksmes atļaujas saņemšanai no 01.02.2017.

 Ar Latvijas Republikas 28.10.2010. likumu pieņemta un apstiprināta Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības Vienošanās par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu http://www.vestnesis.lv/?menu=doc&id=240983

Saskaņā ar Vienošanos vienkāršotā robežšķērsošana sniedz iespēju abu valstu pavalstniekiem šķērsot ārējo robežu bez vīzām, izmantojot vietējās pierobežas satiksmes atļaujas. Dzīvošana pierobežas teritorijā nav pamats, lai iesniegtu pieteikumu vietējās pierobežas satiksmes atļaujas saņemšanai.

Vietējās pierobežas satiksmes atļaujas izsniedz, pamatojoties uz Pierobežas teritoriju iedzīvotāju sarakstiem, kurus sastāda pierobežas teritorijas vietējās pašvaldības un sniedz tās Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulātā Daugavpilī.

INFORMĒJAM!

 Daugavpils pilsētas iedzīvotāji IESNIEGUMU par personas datu iekļaušanu pierobežas teritoriju iedzīvotāju ceturkšņa sarakstā (2017.gada II ceturksnis) var iesniegt:

-         līdz 2017.gada  22.martam Daugavpils pilsētas bibliotēkās pēc iepriekšējā pieraksta;

-         līdz 2017.gada 22.martam Daugavpils pilsētas domes Informācijas birojā, Kr.Valdemāra ielā 1, 1.stāvā.

Personas, kuras iesniegušas iesniegumu no 21.09.2016. līdz 20.12.2016., sākot ar 2017.gada 1.februāri pa tālr.65420965 darba dienās plkst.14.00 – 17.00 var iepriekš pierakstīties dokumentu iesniegšanai Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulātā vietējās pierobežas satiksmes atļaujas saņemšanai.

Baltkrievijas ģenerālkonsulātā noteiktajā datumā vietējās pierobežas satiksmes atļaujas saņemšanai pierobežas teritoriju iedzīvotāji iesniedz šādus dokumentus (darba dienās plkst. 08.00-12.00):

  • derīgu ceļošanas dokumentu – pase vai braukšanas dokuments persona bez pilsonības + kopija;
  • aizpildītu anketu, kas pieejama http://belarusfacts.mfa.gov.by/docs/anketa_border.pdf
  • dokumentu oriģināli (izziņas, dzimšanas apliecība, laulības apliecība);
  • 2 krāsainas fotogrāfijas (3x4cm);
  • dokumentu, kas apliecina, ka ir noslēgts medicīniskās apdrošināšanas līgums;
  • pensionāra/ invaliditātes apliecība + kopija (ja ir).

Nepieciešamības gadījumā ģenerālkonsulāts var pieprasīt dokumentus, kas pierāda nepieciešamību vairākkārtējai Baltkrievijas Republikas pierobežas apmeklēšanai, kā arī izziņu par deklarēto dzīves vietu.

Vietējās pierobežas satiksmes atļauju izsniedz 10 (desmit) darba dienu laikā no dienas, kad iesniegti dokumenti Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulātā Daugavpilī, 18.Novembra ielā 44.